Google'ın Pixel 8 Telefonlarında Yazılımla Devre Dışı Bıraktığı özellik Ortaya çıktı
Microsoft, Xbox Mobile Store’u Yakında Açıyor: İşte Ne Beklememiz Gerekiyor

Sıradaki içerik:

Microsoft, Xbox Mobile Store’u Yakında Açıyor: İşte Ne Beklememiz Gerekiyor

e
sv

Google’ın Pixel 8 telefonlarında yazılımla devre dışı bıraktığı özellik ortaya çıktı

23 okunma — 17 Ekim 2023 09:29
Google'ın Pixel 8 serisi, benchmark uygulamalarını kullanmayı imkansız kılıyor. Ancak, şirketin bu telefonlarda uyguladığı başka bir sınırlama daha bulunuyor ve bu, birçok kullanıcı için oldukça yararlı bir işlevi etkiliyor.
googlein pixel 8 telefonlarinda yazilimla devre disi biraktigi ozellik ortaya cikti10506

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, resmi olarak DisplayPort bağlantısını desteklemediğini duyurmuştu. Ancak bazı meraklı kullanıcılar bu özelliğin aslında telefonlarda bulunduğunu ve çalıştığını ortaya koydu. Teknoloji uzmanı Mishaal Rahman, bazı tweaklerle bu bağlantı özelliğini aktif hale getirdiğini paylaştı.

Başarılı Ekran Yansıtma Deneyimi!

Rahman, Pixel 8’in ekranını bir USB-C kablosu aracılığıyla sorunsuz bir şekilde yansıtmayı başardığını belirtti. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek için telefonun rootlanması ve bazı ayarlarının değiştirilmesi gerekiyor. Ek olarak, uyumlu bir USB-C kablosu da şart. Diğer bazı kullanıcılar da bu gizli DisplayPort desteğiyle ekran yansıtmayı başardılar.

Google’ın Pixel 8 serisinde gizli bir özellik bulundu: DisplayPort bağlantısı!

Peki, Google bu kullanışlı özelliği neden başlangıçta devre dışı bıraktı? Bu sorunun cevabı şu an için belirsiz. Ancak spekülasyonlara göre, Google, yaklaşan güncellemelerle bu özelliği resmi olarak kullanıcılara sunabilir. Şu an için bu gizli özelliğe erişmek isteyenlerin root işlemi yapmaları gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli