TÜBİTAK SAGE'de Meydana Gelen Patlamada 1 Ölü!
Beklenen Galaxy S23 FE Modeli Türkiye’ye Exynos İşlemciyle Gelecek

Sıradaki içerik:

Beklenen Galaxy S23 FE Modeli Türkiye’ye Exynos İşlemciyle Gelecek

e
sv

TÜBİTAK SAGE’de Meydana Gelen Patlamada 1 Ölü!

20 okunma — 26 Eylül 2023 16:13
Ankara'da faaliyet gösteren TÜBİTAK SAGE tesislerinde, kimyasal atıkların neden olduğu bir patlama meydana geldi. Bu korkunç olayda bir kişi yaşamını yitirdi.
tubitak sagede meydana gelen patlamada 1 olu8667

Savunma sanayinde önemli projelerin gerçekleştirildiği TÜBİTAK SAGE tesislerinde, Bozok, Göktüğ, SOM, Hassas Güdüm Kiti, Nüfuz Edici Bomba (NEB) gibi mühimmatların üretimi sırasında oluşan kimyasal atıkların depolandığı alanda patlama gerçekleşti. Bugün saat 16.40’ta meydana gelen patlamanın kimyasal atıkların reaksiyonundan kaynaklandığı belirtildi.

Olay sonrası bölgede yangın çıktı. Kısa sürede müdahale edilen yangında bir personel yaşamını yitirdi. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına alarak söndürdü.

TÜBİTAK SAGE Tesislerindeki Patlama Sonrası Açıklamalar

TÜBİTAK SAGE tesislerinde yaşanan patlamanın ardından TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Ankara Valiliği resmi açıklamalarda bulundu.

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal Twitter hesabından yaptığı açıklamada: “Tesislerimizdeki Yakıt, Patlayıcı ve Astar Tasarım Altyapısında (YAPATA) meydana gelen yangını ilk tespitlerimize göre kimyasal reaksiyon sebep olmuştur. Olay büyümeden kontrol altına alınmış olsa da maalesef bir çalışma arkadaşımız hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili adli ve idari incelemeler başlatılmıştır. Vefat eden arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Ankara Valiliği konuyla ilgili bir yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada, “Mamak Gökçeyurt Mahallesi’nde bulunan TÜBİTAK SAGE tesislerinde bugün saat 16.40’ta kimyasal atıklardan meydana geldiği değerlendirilen bir patlama yaşandı. Patlama sonucu bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Konuyla ilgili gerekli adli ve idari incelemeler derhal başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli