Starfield, piyasaya sürülmesiyle birlikte Steam listelerinde fırtına gibi esti

2023'ün en çok beklenen oyun başlıklarından biri olan Starfield, son günlerde Premium ve Constellation sürümleri için raflardaki yerini aldı. Oyun genel olarak olumlu eleştiriler alırken, Steam'deki oyuncu sayısındaki artışla göz dolduruyor.

Starfield, piyasaya sürülmesiyle birlikte Steam listelerinde fırtına gibi esti

Starfield, geçmişte yayımlanan tanıtıcı videolarıyla büyük bir ilgi toplamıştı. Bethesda'nın yıllardır geliştirdiği bu tamamen yeni evrende geçen oyun, son zamanlarda Premium Edition ve Constellation Edition sahipleri için piyasaya sürüldü. Oyun, Xbox ve Windows platformlarında kısa süre içerisinde yüksek oyuncu sayısına ulaşarak, Steam'de de büyük bir başarıya imza attı.

Steam'deki oyuncu sayısıyla Starfield öne çıkıyor

Şu an için sadece Premium ve Constellation sürümleri mevcut olan Starfield, buna rağmen Steam üzerinde önemli bir oyuncu kitlesine sahip oldu. SteamDB istatistiklerine göre Starfield, belirli bir zaman diliminde 234,864 aktif oyuncuya ulaştı ve şu anda yaklaşık 187 bin oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Bu rakamlarla Starfield, GTA V, Destiny 2 ve Call of Duty (Modern Warfare 2 ve Warzone) gibi başlıkları geride bıraktı. Bu verilerin sadece Steam üzerindeki oyuncuları kapsadığını, Xbox ve Microsoft Store'daki oyuncuların dahil olmadığını da eklemekte fayda var.

Starfield, piyasaya sürülmesiyle birlikte Steam listelerinde fırtına gibi esti

Oyunun Standart sürümünün ve Game Pass aboneleri için 6 Eylül'de piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu da oyuncu sayısının daha da artacağı anlamına geliyor. Bethesda'nın diğer oyunlarına göz attığımızda, The Elder Scrolls V: Skyrim'in 287,411 maksimum oyuncuya ve Fallout 4'ün ise 472,962 maksimum oyuncuya ulaştığını görüyoruz. Şu an için Starfield, Baldur’s Gate 3 ve Hogwarts Legacy gibi oyunların gerisinde, ancak 6 Eylül'de bu durumun değişip değişmeyeceğini görmek ilginç olacak.