Snapchat, 3 milyon ücretli aboneyi geçtiğini açıkladı

Ayda 3,99 ABD dolarına mal olan ücretli katman ilk olarak geride bıraktığımız sene Haziran ayında kullanıma sunuldu ve Snapchat+ Ağustos ayında ilk 1 milyon abonesine ulaştı . Bundan sonra, bu senenin ilk haftalarında Ocak ayında 2 milyon Snapchat+ abonesini geçti .

Snapchat, bu seneki Snap Partner Summit'te Snapchat+ premium aboneliği amacıyla 3 milyon ücretli kullanıcıyı aştığını açıkladı . Ayda 3,99 ABD dolarına mal olan ücretli katman ilk olarak geride bıraktığımız sene Haziran ayında kullanıma sunuldu ve Snapchat+ Ağustos ayında ilk 1 milyon abonesine ulaştı . Bundan sonra, bu senenin ilk haftalarında Ocak ayında 2 milyon Snapchat+ abonesini geçti .

Sosyal medya programsı, bir dizi yeni özellik ve farklılık de ekledi. Kullanıcıların, arkadaşlarının yaptığı bütün gece maceralarının ve partilerinin bir özetini görmek amacıyla uyanabilecekleri 'After Dark' isimli yeni bir öykü formatı var. Topluluklar adı verdiği eğitim merkezli bir özellik, kullanıcıların bakış açılarını başka sınıf arkadaşlarıyla paylaşmalarına imkan tanır. Önümüzdeki haftalarda okullarda yaygınlaştırılacak.

Ek olarak, Snap Haritası bundan sonra öne çıkan yeni 3B yer işaretleri ve tanınmış yerler amacıyla etiketlerle beraber bir koordinat paylaşma özelliğine sahip. Ayrıca, Snapchat görünümlü aramalarında bundan sonra kullanıcıların geleneksel kUşak tabanlı arayüzü ortadan kaldırmasına imkan tanıyan yeni Arama Lensleri var.

Bu senenin ilk haftalarında My AI sohbet robotunu pazara sürdükten sonra , Snapchat şimdi de dünya genelinde sahip olunan olan yeni üretken AI destekli AR Lenslerini sundu . Kozmik Merceği, kullanıcıların içeriklerine animasyonlu bilimkurgu efektleri eklemesine imkan tanır. Ayrıca, program bundan sonra bir kullanıcının çektiği bir fotoğrafın ya da videonun bağlamına göre Lens önerebilir.