Skoda, Etkileyici Tasarımıyla Dikkat çeken Uygun Fiyatlı Bir Elektrikli Spor Otomobil üzerinde çalışmalarını Sürdürüyor
Geely Galaxy E8 Elektrikli Sedanın Yeni Görselleri Sızdırıldı!

Sıradaki içerik:

Geely Galaxy E8 Elektrikli Sedanın Yeni Görselleri Sızdırıldı!

e
sv

Skoda, etkileyici tasarımıyla dikkat çeken uygun fiyatlı bir elektrikli spor otomobil üzerinde çalışmalarını sürdürüyor

11 okunma — 04 Ekim 2023 15:08
Skoda'nın üst yöneticisi Klaus Zellmer, elektrikli araç devriminin ortasında dahi markanın performans mirasını sürdüreceğini belirtti. Firmanın göz alıcı tasarımı ve cazip fiyat etiketiyle yeni bir elektrikli spor model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.
skoda etkileyici tasarimiyla dikkat ceken uygun fiyatli bir elektrikli spor otomobil uzerinde calismalarini surduruyor9375

Skoda, elektrikli otomobil portföyünü genişletiyor ve bu yolda sürat kesmeden ilerliyor. Yeni duyurduğu planlarla marka, kompakt bir elektrikli hatchback modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu modelin performans odaklı bir RS versiyonunun da geliştirildiği bilgisi markanın CEO’su Klaus Zellmer’den geldi.

Elektrikli RS Modelleri Yolda

Skoda’nın başkanı Klaus Zellmer, elektrikli otomobillerin artan popülaritesine rağmen markanın performans mirasını sürdüreceğini belirtti. Ayrıca, bu yeni hatchback’in, Volkswagen’in ID.GTI modelinin bir kardeşi olacağına dikkat çekti.

Skoda, etkileyici tasarımıyla dikkat çeken uygun fiyatlı bir elektrikli spor otomobil üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Özel Tasarım ve Fiyat Bilgisi

Yeni planlanan Skoda hatchback, MEB Entry veya A0 platformu üzerine kurulacak. Sportif RS versiyonu, dikkat çeken bir arka spoiler ve özel bir gövde kitiyle tanıtılacak. Zellmer, RS etiketinin yüksek performans vaat etmeye devam edeceğini vurguladı.

Bu hatchback, sadece önden çekişli bir yapıya sahip olacak ve maksimum 300 beygirlik bir elektrik motoruyla donatılacak. Otomobilin uzunluğunun 4.1 metre civarında olması bekleniyor. 2025 yılına kadar piyasaya çıkması planlanan bu model için belirtilen başlangıç fiyatı yaklaşık 25.000 euro olacak. Performans odaklı RS versiyonunun ise bu fiyattan daha pahalı olacağı öngörülüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli