Şiddet İçerikli Olmayan En İyi 7 Video Oyunu


Şiddet dışındaki unsurlara odaklanan bir oyun mu arıyorsunuz? Bu rozeti gururla taşıyan en iyi oyunlardan bazılarını topladık.
Şiddet İçerikli Olmayan En İyi 7 Video Oyunu

Hemen hemen video oyunu, oyuncuların seviyeler süresince ateş etmelerini, kesmelerini ya da durmalarını gerektirir. Mantarların üstüne atlamak ya da zombi sürülerini biçmek olsun, şiddet çok eski zamanlardan beri video oyunlarının bir parçası olmuştur.

1. Journey

O oyun şirketi 2012'de Journey'i piyasaya sürdüğünde, çok az kişi bunun yaratacağı etkiyi hayal edebilirdi. Journey için bir tür tam olarak tanımlamak zor.

Bu, kırmızı bir fularlı bir panço giyerek gizemli bir yabancı olarak oynadığınız bir oyundur. Amaç basit: uzaktaki bir dağın zirvesine ulaşmak.

Düşman yok ve ıssız arazide dolaşırken diğer oyuncular da size katılabilir. Bazıları sadece birlikte çalışan iki oyuncu tarafından çözülebilecek bulmacalar var.

İşte bükülme: diğer oyuncu ile asla gerçekten konuşamazsınız. Bunun yerine, bu isimsiz yabancılarla, yalnızca eylemleriniz aracılığıyla iletişim kurarak bir bağlantı kurarsınız. Şimdiye kadar piyasaya sürülen en yenilikçi oyunlardan biridir ve deneyim, birden fazla şekilde kesinlikle terapötiktir.

2. Abzu

Abzu, tanımı gereği bir sualtı keşif oyunudur. Giant Squid Studios tarafından piyasaya sürülen oyun, uçsuz bucaksız okyanusta yüzmekle ilgili.

Ana karakter isimsiz ve konuşmuyor. Okyanus simülasyonu düpedüz çarpıcı olduğu için, en azından söylemek gerekirse, bir animasyon filmi oynamak gibi.

Sualtı dünyasında meditasyon yapmayı bırakabileceğiniz ve oyundaki balık çeşitliliğini takdir edebileceğiniz noktalar var. Bu oyundaki müzik, daha iyi bir kelime olmadığı için kesinlikle mükemmel.

Tüm yön duygunuzu kaybettiğiniz ve sonunda okyanusun uçsuz bucaksız genişliğinde bunun gerçekten önemli olmadığını anladığınız anlar olacak. Abzu görsel bir şaheser ve kesinlikle deneyimlemeye değer.

3. The Secret of Monkey Island

Tecrübeli oyuncular bunu biliyor olabilir. The Secret of Monkey Island 1990'da piyasaya sürüldü ve nefes kesici bir tıkla ve tıkla macerasıydı.

Oyuncular, ekrandaki öğelerle etkileşim kurmak için farklı fiil komutlarını kullanarak ana karaktere Monkey Island boyunca rehberlik eder. Çok sayıda konuşma ve tonlarca ara sahne var ve oyunun tamamı oyuncunun ölümünü neredeyse imkansız kılacak şekilde tasarlandı.

The Secret of Monkey Island sürükleyici bir hikayeye sahip ve hızlı tempolu bir oyundan daha fazla etkileşimli bir deneyim isteyenler için bu kesinlikle oynamaya değer. Eski oyunların hayranıysanız ve özellikle grafiklerle ilgilenmiyorsanız, bu denemeye değer.

4. Firewatch

Firewatch, 1989'da Wyoming'de geçen birinci şahıs bir macera oyunudur. Rastgele, gizemli olayları araştırmaya çalışan bir itfaiyeci olarak oynuyorsunuz. Ormanı keşfetmeye devam ederken, tek temas noktanız amiriniz Delilah.

Delilah ile bir telsiz aracılığıyla konuşuyorsunuz ve diyalog seçimleriniz sonunda onunla olan ilişkinizin nasıl ilerleyeceğini belirliyor. Tam olarak seviye atlamadığınız için video oyunu ilerlemesi Firewatch'da oldukça farklıdır.

Ayrıca, tüm oyuna gerçekten bir entrika dokunuşu katan, karşılaştığınız bir gölge figürü de var. Bu olağanüstü bir deneyim ve video oyunlarında karakter geliştirmenin önemini gerçekten özetliyor .

Firewatch piyasaya sürüldükten sonra bir sürü ödül kazandı ve gizemi ve entrikayı ustalıkla muhteşem bir deneyime dönüştüren bir oyun arıyorsanız kesinlikle denemeye değer.

5. Portal ve Portal 2

Pek çoğu, Portal ve Portal 2'yi türü tanımlayan oyunlar olarak ve bunun iyi bir nedeni olarak görüyor. Valve'deki beyinler tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Portal, sizi sessiz bir baş karakter olan Chell'in yerine koyuyor.

Farklı yüzeylerde portallar oluşturmanıza izin veren Portal Gun adı verilen şeye sahipsiniz. Oyun boyunca, Portal Silahınızı ve lazerler, köprüler ve huniler gibi diğer oyun öğelerini kullanarak platform tabanlı bulmacaları çözersiniz.

Büyüleyici olan, portallardan geçerken oyuncunun hızının değişmemesidir, bu nedenle zeminin altındaki bir portalda dikey bir sıçrama, ikinci portal dikey bir yüzeyde açılırsa oyuncuların daha uzun yatay mesafeleri geçmesine yardımcı olabilir.

Portal ve Portal 2 ayrıca, bir video oyununda şimdiye kadarki en iyi yazılardan bazılarına sahiptir. Özellikle GLaDOS ve Wheatley gibi kötü adamlardan gelen diyalog kesinlikle birinci sınıf. Video oyunlarında paskalya yumurtası hayranıysanız, bunlardan bolca bulacaksınız!

6. Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons, şimdiye kadar oynayacağınız en bağımlılık yapan oyunlardan biridir. Esasen sevimli, antropomorfik hayvanlarla dolu bir köye taşınan bir insan karakteri olarak oynuyorsunuz.

Burada olduğunuzda tanımlanmış bir hedef yoktur; ne istersen yapabilirsin. Böcek yakalamaktan balık tutmaya, köyünüzü inşa etmeye, manzarayı yeniden şekillendirmeye ve köylüler için görevler yapmaya kadar Animal Crossing, saatlerce sıkılmadan oynamaya devam edeceğiniz bir oyundur.

Oyun, Nintendo Switch'in dahili saatini kullanır, bu nedenle zaman gerçekçi bir şekilde hareket eder. Diğer oyuncuların adalarını ziyaret edebilir, onlarla iletişim kurabilir ve köylülerle de ilişkiler kurabilirsiniz.

7. Flower

Flower, bir video oyunundan çok bir deneyim olan görsel bir şaheserdir. Oyun altı farklı seviyeye bölünmüştür ve her seviye bir pencere pervazındaki saksıda bir çiçekle başlar.

Bir seviyeye başladığınızda, o çiçeğin "rüyasına" taşınırsınız. Esasen, rüzgarı kontrol edersiniz, yaprakları farklı yönlere yönlendirirsiniz, çiçekler arasında uçarsınız ve büyüyen bir yaprak izi oluşturursunuz.

Bir oyuncunun bir seviye kaybetmesi için hiçbir düşman ve yol yoktur. Seviyelerde ilerledikçe şehir manzarası daha renkli ve canlı hale geliyor. Bu sadece baş döndürücü bir deneyim ve o oyun şirketinin dünyadaki en iyi bağımsız geliştiricilerden biri olarak soy ağacını gerçekten güçlendiriyor.

Video Oyunları Tedavi Edici Bir Deneyim Olabilir

Bazı geliştiriciler, özellikle şiddete başvurmadıklarında video oyunlarının ne kadar benzersiz olabileceğini gösterdiler. Bunlar, bir oyuncunun zamanına saygı duyan ve onlara paralarına değecek gerçekten harika bir deneyim sunan birçok video oyunu örneğinden sadece birkaçı.

Elbette, The Witness veya What Remains of Edith Finch gibi keşfetmeye değer daha fazla şiddet içermeyen video oyunları var. Her şeyden kurtulmanızı gerektirmeyen video oyunlarının hayranıysanız, bazı gizli oyunları da keşfetmek akıllıca bir fikir olabilir!

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.