Seat Otomobil Üretimine Veda Ediyor: Volkswagen Lideri Duyurdu
Yeni Bir Macera Başlıyor: Karayip Korsanları Yeniden Sahneye Çıkıyor!

Sıradaki içerik:

Yeni Bir Macera Başlıyor: Karayip Korsanları Yeniden Sahneye Çıkıyor!

e
sv

Seat Otomobil Üretimine Veda Ediyor: Volkswagen Lideri Duyurdu

15 okunma — 05 Eylül 2023 20:18
Volkswagen Grubu'nun CEO'su, Seat markasının otomobil üretimini sonlandırma kararını duyurdu. Thomas Schäfer, markanın odak noktasının değişeceğini ve gelecekte daha yüksek gelir potansiyeline sahip olan Cupra'ya odaklanacaklarını belirtti.
seat otomobil uretimine veda ediyor volkswagen lideri duyurdu7284

Uzun yıllardır otomobil sektöründe faaliyet gösteren İspanyol markası Seat, mevcut otomobil modellerinin üretim süreçlerini tamamladıktan sonra otomobil pazarından ayrılacak. Münih Otomobil Fuarı’nda konuşan Volkswagen CEO’su Thomas Schäfer, Seat’ın yerini Cupra’nın alacağını ifade etti.

Volkswagen Grubu’nun stratejik planlamasına göre, iki markaya eş zamanlı yatırım yapmak yerine, Avrupa’nın hızla büyüyen markası Cupra’ya yatırım yapma kararı alındı. Cupra’nın, azalan popülerliğe sahip Seat’tan daha fazla gelir potansiyeli olduğu düşünülüyor.

Peki Seat Markasının Geleceği Ne Olacak?

Seat Otomobil Üretimine Veda Ediyor: Volkswagen Lideri Duyurdu

Cupra, başlangıçta Seat’ın performans versiyonlarını tanımlamak için kullanılan bir isimdi. Ancak 2018 yılında bağımsız bir otomobil markası haline geldi. Gelen bilgilere göre, en popüler Seat modelleri yeniden tasarlanarak Cupra portföyüne eklenecek.

2024 yılında yeniden tasarlanması beklenen Leon modeli bu değişiklikten etkilenecek modellerden biri. Diğer Seat modelleri ise üretimi durdurulacak ve yerlerine yeni Cupra modelleri gelecek. Örneğin, elektrikli Cupra Raval ile değiştirilmesi beklenen Seat Ibiza da bu durumdan etkilenebilir.

Seat markasının tamamen ortadan kalkması gibi bir plan söz konusu değil. Marka, elektrikli scooterlar ya da küçük elektrikli otomobiller gibi kentsel taşımacılık çözümleri sunmaya devam edecek. Avrupa’da şehir içi ulaşım için tasarlanmış modeller, özellikle Citroen Ami ve Opel Rocks-e gibi otomobiller, giderek daha popüler hale geliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli