Samsung, Xiaomi, OnePlus ve Nokia, iPhone 15'e Sosyal Medyada Gönderme Yaptı!

Samsung, Xiaomi, OnePlus ve Nokia, Apple'ın yeni iPhone 15 serisinin USB-C portu ve kamerasına sosyal medyada esprili bir şekilde göndermede bulundular.

Samsung, Xiaomi, OnePlus ve Nokia, iPhone 15'e Sosyal Medyada Gönderme Yaptı!

Apple'ın dün gerçekleşen etkinliğinde iPhone 15'in tanıtımı büyük bir ilgiyle takip edildi. Ancak lansmanda en çok konuşulan detaylardan biri Apple'ın yeni iPhone modelinde Lightning portundan USB-C'ye geçiş yapması oldu.

Apple, bu değişikliği bağlantı hızı ve uyumluluk avantajlarıyla "yenilikçi" bir adım olarak tanıttı. Ancak bu değişiklik, Android akıllı telefon üreticileri tarafından farklı bir gözle değerlendirildi. Samsung başta olmak üzere Xiaomi, OnePlus ve Nokia, X (Twitter) üzerinden bu konudaki düşüncelerini esprili bir dille paylaştılar.

Samsung, Apple'ın bu yeniliği "Bir şey daha" sloganıyla tanıtmış olması gerektiğini belirtti ve bunun genellikle Apple'ın devrim niteliğindeki ürünlerini tanıtırken kullandığı bir slogan olduğunu vurguladı.

OnePlus da bu konuda suskun kalmadı. Şirket, amiral gemisi modellerinin zaten 2015'ten bu yana, yani tam 8 yıl önce USB-C portuyla geldiğini belirterek bir gönderme yaptı.

Samsung, Xiaomi, OnePlus ve Nokia, iPhone 15'e Sosyal Medyada Gönderme Yaptı!

Xiaomi de konuya dahil oldu ve 48 MP kamera özellikli ilk uygun fiyatlı telefonlarının Redmi Note 15 olduğunu belirtti. Ancak Xiaomi, yüksek megapikselin fotoğraf kalitesini her zaman garantilemediğini ve gerçek çekim kalitesinin çoğu zaman farklı faktörlere bağlı olduğunu göz ardı ediyor gibi görünüyor.

Nokia, iPhone 15 hakkındaki değerlendirmesinde en detaylı yorumuyla öne çıktı. Şirket, iPhone 15'i kendi pembe renk seçeneği, USB-C bağlantısı, 50MP kamerası, 6GB RAM'li ve fiyat olarak beş kat daha uygun olan modeli Nokia G42 5G ile yan yana koyarak bir karşılaştırma yaptı.