Samsung, Radeon GPU'lu Exynos işlemcileri pc'lere getiriyor


2019'da AMD ve Samsung, Exynos ismini taşıyan ve içersinde bir Radeon GPU tespit edilen yeni bir mobil SoC katagorisi ilerletmek amacıyla güçlerini birleştireceklerini duyurdu. Bu Exynos SoC'ler, düşük kuvvetli bir işlemciye gereksinim duyan derhal derhal her şey amacıyla kullanılabilir.
Samsung, Radeon GPU'lu Exynos işlemcileri pc'lere getiriyor

2019'da AMD ve Samsung, Exynos ismini taşıyan ve içersinde bir Radeon GPU tespit edilen yeni bir mobil SoC katagorisi ilerletmek amacıyla güçlerini birleştireceklerini duyurdu. Bu Exynos SoC'ler, düşük kuvvetli bir işlemciye gereksinim duyan derhal derhal her şey amacıyla kullanılabilir. Orijinal plan, bu işlemcilerin Samsung'un cep telefonu tekliflerinde çalıştırılması olsa da, onlar amacıyla diğer bir program var gibi görünüyor. ZDNet Kore'den gelen söylentiler doğruysa, bir sürprizle karşı karşıyayız. Kaynağa göre Samsung, şirketin yeni kuşak dizüstü bilgisayar serisinde Exynos SoC'yi Radeon grafikleriyle kullanmaya hazırlanıyor.

Söz hususu düzenin özellikleriyle alakalı çok az bilgi olsa da ya da hiç bilgi bulunmamakla birlikte, tamamiyle Samsung yapımı bir dizüstü bilgisayar olmasını bekleyebiliriz. Bu, Samsung'un şirket ya da bölümleri yönünden imal edilen ekran, RAM, depolama, pil ve diğer bileşenleri sağlayacağı manasına gelir. Bu dizüstü bilgisayarın şu anda Qualcomm Snapdragon 8cx SoC kullanan Samsung Galaxy Book S'nin konumunu alması bekleniyor. Yeni PC, Windows 10 tabanlı bir sistem olacak. Daha çok ayrıntı amacıyla duyuruyu beklemeliyiz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.