Samsung, çılgın pil ömrüne sahip yeni telefonu piyasaya sürdü


Telefonun 5G desteği ya da kablosuz şarjı yok ve cam yerine plastik bir arka yüze sahip. Galaxy F62, bilhassa pandemi esnasında bilhassa gelişmekte olan pazarlarda bu sene bir amiral gemisine kusursuz bir alternatif.
Samsung, çılgın pil ömrüne sahip yeni telefonu piyasaya sürdü

Android satıcıları, birkaç senedir "pilli" telefonlar üretiyor ve belirli bir ahize kullanıcıları kategorisini amaçliyor. Özellikle büyük batarya paketlerine sahip ideal fiyatlı telefonlar, fakat teknik bilhassar genelde yetersiz. Pil, el cihazının ana özelliğidir. Amiral gemilerinden daha uzun vakit dayanırdı, fakat telefonun kendisi o kadar zorlu olmazdı. Bu her vakit bu cep telefonu nişinde bir uzlaşma olmuştur ve amaç kitle göz önüne alındığında anlaşılır bir durumdur. Uzun pil ömrüne sahip bir akıllı telefon arayan alıcılar, çok sık şarj edilmemesi gereken bir etkileşim cihazına sahip oldukları vakitce, daha pahalı bir telefonun bütün zillerine ve ıslıklarına gereksinim duymayabilir.

Tüm şunlar Samsung'un Pazartesi günü duyurduğu Galaxy F62 ile değişiyor. Telefon, devasa bir 7.000 mAh pil paketiyle eş güdümlü gelir, fakat aynı vakitte 2019 ya da ileri el cihazlarına eşit yüksek kaliteli bilhassare de sahiptir.

Bu bir uzlaşma gibi görünse de, bu bataryalı telefonlar belirli bir alıcı çeşidine hitap ediyor. Daha uzun bir vakit amacıyla bir ücret almanın yanı sıra ideal fiyatlı olmaları gerekir. Fakat F62, 2019 yazında pazara sürülen Galaxy Note 10+ ile aynı 7nm Exynos 9825 işlemcisine sahip. Her şeyi perspektife koymak amacıyla, 2019 amiral gemisi telefon almak, Eylül 2019'da pazara sürülen bir iPhone 11 satın almaya benzer. İPhone 11, sürat ve performans söz hususu olduğunda hala daha iyi bir seçimdir. Fakat 2019'da pazara sürülen rastgele bir Android telefondan daha pahalıdır.

7.000 mAh pil ve 7nm sekiz çekirdekli işlemcinin yanı sıra F62, 6.7 inçlik Süper AMOLED Plus delik açma ekranı, 6 / 8GB RAM, 128GB UFS 3.0 depolama, 1 TB'a kadar microSD desteği, bir parmak izi okuyucu yan buton ve üstte One UI 3.1 ile Android 11. Telefon, süratli pil şarjını destekler ve 25W şarj cihazının pili tekrardan doldurması iki saate gereksinim duyar. El cihazı bunun dışında USB-C üzerinden ters şarjı da destekler.

64 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş mercek, 5 megapiksel derinlik merceği ve 5 megapiksel makro mercek dahil olmak üzere dört atıcı sahibi olan bir birincil kamera sistemine bakıyoruz. Ön doğrultuda 32 megapiksellik bir selfie kamerası var. Her iki kamera sistemi de 4K video kaydını destekler.

Samsung'un fiyatı düşük tutmasına izin veren birkaç ödün var. Telefonun 5G desteği ya da kablosuz şarjı yok ve cam yerine plastik bir arka yüze sahip. Galaxy F62, bilhassa pandemi esnasında bilhassa gelişmekte olan pazarlarda bu sene bir amiral gemisine kusursuz bir alternatif. Samsung, Hindistan'daki alıcıları amaçlerken, telefon büyük ihtimalle yakında başka pazarlarda da satışa sunulacak.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.