Oyun oynamak için en iyi AMD anakart nedir?

En iyi AMD anakart, son oyun PC'nizin yapısında büyük bir fark yaratacak. En yeni X570 anakartlardan X470 ve B450 kartlarına kadar en iyi AM4 seçeneklerini kendi hızlarına koyduk, böylece donanımınız için doğru Ryzen anakart seçimini yapabilirsiniz.

En iyi AM4 kartını seçmek, yeni AMD Ryzen CPU'nuzdan en iyi şekilde yararlanmak için hayati önem taşır - bu birinci, ikinci veya üçüncü nesil çip olsun. Asus, Gigabyte, MSI ve ASRock gibi eski 300 serisi kartlar hala ciddi şekilde yetenekli, tamamen uyumlu ve çok daha uygun fiyatlı olduğu için en yeni X570 anakartı da gitmek zorunda değilsiniz.

AM4, gelecekteki etkileyici potansiyel provalarına sahip çok kararlı bir platformdur. Çoğu 400 serisi (ve bazı 300 serisi) anakartlar, AMD Ryzen 3000 yongalarıyla çalışmak için sadece bir diddy BIOS güncellemesine ihtiyaç duyar ve yeni bir anakart, uyumlu bir BIOS varsa "AMD Ryzen Desktop 3000 Ready" yazan bir çıkartma ile birlikte gelir önceden kurulmuş. Aksi takdirde, güncellemek için önce sisteminizi birinci veya ikinci nesil Ryzen çipiyle başlatmanız gerekebilir.

Ancak bu, Ryzen çipiniz için uyumlu bir AM4 soketine sahip herhangi bir AMD anakartını satın alabileceğiniz anlamına gelmez - yeni CPU'nuz için sonsuza kadar evi bulmadan önce dikkate almanız gereken bir dizi başka faktör vardır. PCIe 4.0 SSD'niz var mı? Çok GPU'lu bir teçhizat işletmek mi istiyorsunuz? Mikro makine PC'si kurmak ister misiniz?

2019'DA OYUN OYNAMAK İÇİN EN İYİ AMD ANAKART NEDİR?

Asus'un listenin başında oturduğunu görmek hiç de şaşırtıcı değil, Asus ROG Strix X470-F Gaming ile en iyi AMD anakart seçimimiz. Sadece PCIe 4.0 bağlantısı elde etmek için büyük fiyat primi ve somut performans farkının olmaması nedeniyle X570 sürümü yerine X470 sürümüne gittik.

Ancak hem MSI hem de Gigabyte'ın kendi başlarına mükemmel panoları olduğundan Asus'un kendine özgü bir özelliği yoktur, özellikle de Ryzen oyun donanımınızı inşa etmek için daha uygun bir şey peşindeyseniz.

OYUN İÇİN EN İYİ AMD ANAKART

ASUS ROG STRİX X470-F OYUN

ASUS ROG STRİX X470-F

Evet, hala Asus ROG Strix X470-F Gaming'i bugün bile en sevdiğimiz Ryzen işlemcilerimizle kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni, AMD'nin 7nm Ryzen 3000 serisi CPU'larla gitmek için X570 yonga setini piyasaya sürmesine rağmen, geriye dönük uyumluluğu korudu ve bu özel kartın CPU performansı söz konusu olduğunda olduğu gibi kanıtlanmış olduğu kanıtlandı.

Ayrıca, diğer X470 kartlarından daha yüksek temel hız aşırtma performansı sunar, hatta en yeni X570 kartlarına yeterince yakın eşleşmeyi bile yönetir. Ve bu tahta pahalı olsa da, yeni alternatiflerinden daha ucuz ve önyükleme için inanılmaz derecede zengin özelliklere sahip. Dolayısıyla, PCIe 4.0 desteğini geçebiliyorsanız, bu yaşlı köpekte hala hayat var.

ASUS TUF GAMİNG X570-PLUS (KABLOSUZ)

ASUS TUF GAMİNG X570-PLUS

Bir 'bütçe' X570 bile önemli bir yatırımdır. Sonuçta, yonga seti neredeyse sadece üst düzey, meraklı panoları için yapılmıştır. Ancak bugünün daha ucuz anakartlar, bugünün en iyi teknolojisine sahip olmanız gerekiyorsa, performans, işlevsellik ve uygun fiyatın en iyi karışımını sunar.

Asus TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi), test ettiğimiz en ucuz X570 anakart ve bu sayede onu PCIe 4.0 ekosistemine en uygun maliyetli giriş noktası haline getiriyor. Yine de önceki AM4 TUF Gaming anakartlarının gerektirdiğinden çok daha fazla nakit getirecek, ancak en son bağlantı spesifikasyonundan daha az bir şey için razı olamıyorsanız - ve bant genişliği için susadığınızı biliyorum - o zaman daha yetenekli TUF yönetim kurulu sizi görmeli.

MSI X470 GAMİNG PRO CARBON

MSI X470 GAMİNG PRO CARBON

MSI'nın Gaming Pro Carbon, X470 ekibinin en uygun fiyatlılarından biridir, ancak özelliklerin hafif olduğunu düşünmenize izin vermeyin. The Fast and Furious'tan esinlenen RGB LED downlighting'in yanı sıra MSI, aynı zamanda estetiklerin yanı sıra özelliklerin önündeki tüm üslere sahip olmasını sağladı.

Bellek, GPU ve PCIe SSD yuvalarının hepsi, bileşenlerin içine atılırken hasar görmemesi için güçlendirilmiştir, vida delikleri çift korumalıdır, böylece kurulum sırasında PCB'yi kırmazsınız, hem AMD'nin CrossFire hem de Nvidia'nın SLI multi- GPU desteği ve MSI da bir çift VR için hazır USB bağlantı noktası belirledi. Bu yüzden performans pirzolaları var ve aynı zamanda para için etkileyici derecede zengin bir tahta - layık bir ikincilik.

MSI MEG X570 ACE

MSI MEG X570 ACE

Bir bütün olarak, hiper-high-end X570 anakart tavsiye etmek zordur. Yatırımdan elde edilecek çok az performans var ve bu anakartlarda bulunan bonus özelliklerin çoğu, en hevesli LN2 hız aşırtmacılar hariç herkes için işe yaramaz. Yine de, gerçekten en iyisine sahip olmanız gerekiyorsa, MSI MEG X570 Ace olmalı.

Bu anakart, güçlendirilmiş yuvalar, Killer ağ desteği ve üç NVMe SSD bağlantı noktası ile güçlü bir özellik setine sahiptir. Oh, ve o 'baba, baba, bana bak!' İçin yerleşik bir RGB LED sonsuz aynası var. estetik. Açıkçası, çünkü oyun. Bunların hiçbiri As'a özel değildir, ancak PCIe 4.0 desteği ile birlikte her tabana sahip olduğunuzu bilirsiniz.

ASUS ROG STRİX X570-E GAMİNG

ASUS ROG STRİX X570-E GAMİNG

Strix X570-E kesinlikle cazip bir teklif. Eğer oyun PC için bileşenler seçerken, sizin bir parçanız her zaman anakart üzerinde sıçrama isteyeceksiniz  ihtimale karşı ve X570-E USB bağlantı noktalarından yığınları, mükemmel şekillendirme, büyük depolama bağlantısı ile mükemmel suçlu satın alma ve mükemmel performans.

Strix X570-E aslında aşağıdaki Crosshair ile karşılaştırılabilir. Bununla birlikte, fiyatın stratosfere yükselmesine dokunan saçma özellikler olmasa bile, X570 yonga seti hala bir maliyete sahiptir ve Strix X570-E bile bundan kaçamaz. En iyisi bu tahtayı sadece zor kazanılan paranızı dışarı atmaktan daha az endişeniz varsa düşünün.

ASUS ROG CROSSHAİR VIII HERO (Wİ-Fİ)

ASUS ROG CROSSHAİR VIII HERO (Wİ-Fİ)

Asus'un Republic of Gamers markası her zaman en üst düzeydedir ve AMD panoları ile farklı değildir. Strix X470, Crosshair VIII'yi elverişli fiyatı nedeniyle yığının tepesine atıyor, ancak paranın bir nesnesi yoksa, Crosshair VIII pastayı alıyor.

Her şey ROG kartının inşa kalitesine ve özellik setine bağlı. Şimdiye kadar baktığımız tüm X570 anakartların en USB-dostu olanı ve bu kadarını bir anakartta harcıyorsanız, gerçekten her şeyi feda etmeden yapabilmesini istiyorsunuz. Sonuçta, bu kalibreli bir anakartla özellik bölümünde hiçbir şeyin söylenmediği için gönül rahatlığı için ödeme yapıyorsunuz.

GİGABYTE AB350-GAMİNG 3

GİGABYTE AB350-GAMİNG 3

En ucuz AMD oyun anakartları listemizi dolduran 400 serisi bir anakart görmeyi beklemiş olabilirsiniz. Ancak, gerçek anlamda, testlerimizde B350 ve X470, B450 veya X370 kartları arasında seçim yapmak için çok az şey var. Ve AMD'nin yayınladığı tüm Ryzen yongaları göz önüne alındığında, en sevdiğimiz oyun CPU'ları olarak önerdiğimiz daha ucuz Ryzen 5 yongaları - destekleyici bir anakarta 100 doların üzerinde harcama yapmak aşırıya kaçıyor gibi görünüyor.

Ve böylece Gigabyte'in akıllıca fiyatlı B350 kartı, Ryzen yongalarımızı sevgiyle sıkıştıracağımız AM4 mobo - Ryzen 3000 bile. Şimdiye kadar test ettiğimiz AM4 panoları. Olumsuz tarafı şeylerin güç / termal tarafında biraz yüksek. En yoğun ve rölanti sıcaklıklarında daha sıcak çalışan panoların en kolayıdır ve bu, tam sohbette çalışırken en fazla meyve suyunu çektiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

ASUS ROG STRIX X470-I GAMİNG

ASUS ROG STRIX X470-I GAMİNG

Yoda'yı büyüklüğüne göre yargıla, değil mi? Hayır. Benzer şekilde, Asus'un güçlü X470-I oyunları da sadece ölçekte değerlendirilmemelidir. Hala zengin bir özellik ve yeterli performans sergilemeyi başarabilen küçük bir Ryzen X470 anakart, asla bir uzlaşma gibi hissetmiyor.

USB ve SATA bağlantı noktalarından bahsediyorsanız yapabilir, ancak sunucu düzeyinde anakart ücretinden sonraysanız, büyük ROG Crosshair panoları muhtemelen zevkinize göre daha fazladır. Kaçınılmaz olarak, diğer üst panolara kıyasla genel performans metriklerinde biraz aşağı, ancak Asus'un bu küçük pakete ne paketlediğini göz önüne alarak biraz mucize bir mini anakart.