OnePlus 9 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

OnePlus, OnePlus 9 serisinin pazara sürülmesi amacıyla hazırlanıyor ve teknoloji şehri, şirketin yaklaşan akıllı telefonlarının söylentileriyle akıyor. Birkaç sızıntı ve ihbarcı, OnePlus 9'un çıkış tarihi, fiyatı ve akıllı telefonlarda görebileceğimiz özelliklerle alakalı söylentiler üretti.

OnePlus, OnePlus 9 serisinin pazara sürülmesi amacıyla hazırlanıyor ve teknoloji şehri, şirketin yaklaşan akıllı telefonlarının söylentileriyle akıyor. Birkaç sızıntı ve ihbarcı, OnePlus 9'un çıkış tarihi, fiyatı ve akıllı telefonlarda görebileceğimiz özelliklerle alakalı söylentiler üretti. Merakınızı yatıştırmak amacıyla OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro'nun bütün sızıntılarını tek bir yerde topladık.

Söylentiler, OnePlus 9 serisinin beklenenden daha erken bir versiyonunu görebileceğimizi gösterdi. OnePlus 9 serisi ile alakalı bildiklerimiz:

OnePlus 9, OnePlus 9 Pro Söylentileri

OnePlus tarihçesine göre, şirket genellikle yeni serisini Nisan ayında başlatıyor. Örneğin, OnePlus 8 14 Nisan 2020'de piyasaya sürüldü. Ancak geçen yıl Android Central tarafından yayınlanan raporda OnePlus 9 serisi lansmanının beklenenden daha erken olabileceğini söyledi.

OnePlus'ın Mart ayında OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro'yu piyasaya süreceğini umuyoruz. OnePlus'ın Mart ayının ilk veya ikinci haftasında lansman etkinliği için davet göndermesini bekleyebilirsiniz. Hem OnePlus 9 hem de OnePlus 9 Pro aynı gün çıkacak.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro Tasarımı

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro Tasarımı

OnePlus 9 ve 9 Pro Tasarımı:

 • Kavisli ekran
 • Dörtlü arka kamera kurulumu
 • Delgeç deliği ekranı
 • Hasselblad markası

İnternette OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro'nun mümkün tasarımına işaret eden çok sayıda sızıntı var. Kasım ayında 91mobiles , üçlü kamera kurulumunu ve delikli ekranı meydana çıkaran OnePlus 9'un görüntülerini yayınladı.

O ayın gelişen saatlerinde, kayda değer kaçakçı Steve Hemmerstoffer, Pro varyantının görsellerini yayınladı ve bize OnePlus 9 Pro'nun mümkün tasarımına ilk bakışımızı verdi. Sızıntılar, Samsung Galaxy Note 20'den esinlenilmiş gibi görünen kavisli bir ekran ve dikdörtgen bir kamera dizisini gösteriyor. Özellikle, OnePlus 9 Pro'nun bu sızıntıda dörtlü kamera kurulumu var.

OnePlus 9 ve 9 Pro Tasarımı

En son OnePlus 9 Pro sızıntılarına gelen Youtuber Dave2D, 8 Şubat'ta, yaklaşan OnePlus 9 serisinin Pro versiyonuna net bir bakış sağlayan bir video yayınladı. İlginç bir şekilde, video yine lider kamera lensi üretim şirketi Hasselblad'ın markalaşmasının yanı sıra dörtlü kamera kurulumunu gösterdi.

Bu sızıntılardan, OnePlus 9 Pro'nun kavisli bir ekrana ve dörtlü bir arka kamera kurulumuna sahip olacağı neredeyse doğrulanmış durumda. OnePlus 9 sürümünde göreceğimiz son tasarım buysa; OnePlus standartları için canlandırıcı görünüyor.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro Özellikleri

OnePlus 9 Özellikleri:

 • Snapdragon 888 işlemci
 • 8 GB'a kadar RAM
 • 6,55 inç FHD + AMOLED ekran
 • 4,500mAH pil
 • 48 MP + 48 MP + 16 MP
 • 65W hızlı şarj

OnePlus 9 Pro Özellikleri

 • Snapdragon 888 işlemci
 • 12 GB'a kadar RAM
 • 120 Hz yenileme hızına sahip 6,78 inç FHD + AMOLED ekran
 • 4,500mAH pil
 • 48MP + 48MP + 16MP +? MP
 • 65W hızlı şarj + 45W kablosuz şarj

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro'nun teknik özellikleriyle ilgili birkaç sızıntı var. Yaklaşan OnePlus 9 ve OnePlus 9 pro'nun Snapdragon 888 SoC ile donatılmış olması hiç akıllıca değil. Sızıntılar, OnePlus 9'un 8GB'a kadar RAM'e sahip olacağını, büyük kardeşin ise 12GB'a kadar RAM'e sahip olacağını gösteriyor.

OnePlus 9 ve 9 Pro Ekranı

Geçen yıl hem OnePlus 8 Pro hem de OnePlus 8T 120Hz yenileme hızına sahipti, bu nedenle OnePlus 9 Pro'nun aynı yenileme hızıyla geleceği belirtilmişti. Ancak, OnePlus 9'dan emin değiliz ve buna işaret edecek hiçbir sızıntı yok. Yenileme hızının dışında, OnePlus 9'un 6.55 inç FHD + AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor ve eski modelin 6.78 inç QHD + ekranı ölçen daha büyük bir ekranı olacak.

OnePlus 9 ve 9 Pro

Birkaç sızıntı, OnePlus 9'un düz veya kavisli olmayan bir ekranla gelmesinin muhtemel olduğunu ve OnePlus 9 Pro'nun kavisli bir ekrana sahip olacağını gösterdi.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro Kamera

OnePlus, kamera kalitesi için her zaman eleştiri aldı. 2021, nihayet kamera departmanında büyük bir değişiklik göreceğimiz bir yıl olabilir mi? OnePlus 9 kamera sızıntılarına ve bekleyebileceğimiz özelliklere bir göz atalım.

91Mobiles tarafından Kasım ayında yayınlanan bir rapor , OnePlus 9'un bilinmeyen megapiksellerden oluşan üçüncül bir sensörle birlikte 48MP birincil sensör ve 48MP ultra geniş lens ile donatılabileceğini öne sürdü. Tek renkli veya makro lens olabilir.

OnePlus 9 Pro ise Hasselblad markasıyla görüldü ve OnePlus'ın uluslararası markayla takım olabileceğine işaret ediyor. Bu işbirliğinin genel kamera performansına önemli bir şey getirip getirmeyeceği henüz belli değil. Bu bir Huawei-Leica veya Nokia-Carl Zeiss ortaklığı olarak görülmelidir.

Artık OnePlus 9 kamera sızıntılarına sahip olduğumuza göre, kamera açısından büyük bir donanım yükseltmesi yapmadığımız görülüyor.

Bununla birlikte, XDA Developers tarafından OnePlus kamera uygulamasının bir APK sökümü, tilt-shift modu, ay modu, yıldız patlaması modu, hiper geçiş ve daha fazlası gibi bazı yeni fotoğrafçılık özelliklerini görebileceğimizi gösterdi.

Şahsen, geçmişte kamera performanslarından hayal kırıklığına uğrayanlar için OnePlus'ın neler sakladığını görmekten heyecan duyuyorum.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro Pil ve Şarj

Batarya söz konusu olduğunda, Max Jambor'un sızıntıları, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro'da 4.500mAH batarya görebileceğimizi gösterdi. OnePlus 8T, 65W kablolu şarj ile geldi ve şirket bunu lansman etkinliğinde duyurdu. Büyük olasılıkla yaklaşmakta olan amiral gemisinin Pro versiyonunda da aynı şeyi göreceğiz. OnePlus'ın onu standart değişkene getirip getirmeyeceğinden emin değiliz.

Kablosuz şarj söz hususu olduğunda Max Jambor, OnePlus 9 Pro'nun OnePlus 8 Pro'da 30W kablosuz şarjın üstünde bir artış olan 45W kablosuz şarj özelliğine sahip olacağını söylüyor. Sizi heyecanlandırmak amacıyla değil ama ona göre OnePlus 9 serisinin Pro versiyonunda da bir ters şarj özelliği göreceğiz.