Nurol Makina, Estonya'ya 100 Adet NMS 4x4 (YÖRÜK) Aracı Satışı Için Anlaştı!
Vivo X100 Pro’nun bir özelliği daha belli oldu: Yakında geliyor!

Sıradaki içerik:

Vivo X100 Pro’nun bir özelliği daha belli oldu: Yakında geliyor!

e
sv

Nurol Makina, Estonya’ya 100 adet NMS 4×4 (YÖRÜK) aracı satışı için anlaştı!

29 okunma — 20 Ekim 2023 11:07
Türk savunma sektörü, Avrupa pazarında giderek daha belirgin bir konuma geliyor. Nurol Makina'nın Estonya ile yaptığı anlaşma kapsamında, 100 adet NMS 4x4 (YÖRÜK) aracının tedarik edilmesi kararlaştırıldı.
nurol makina estonyaya 100 adet nms 4x4 yoruk araci satisi icin anlasti10711

Nurol Makina, Estonya Savunma Tedarik Ajansı ile Tallinn’de 100 adet NMS 4×4 (YÖRÜK) tedariki konusunda anlaşma imzaladı. Anlaşmayı, şirket adına Genel Müdür Engin Aykol onayladı.

Aykol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirket olarak Avrupa’ya ve NATO üyesi olan bir ülkeye ilk defa Macaristan ile satış yaptıklarını belirtti. Bu satışın ardından Nurol Makina’nın İngiltere’de bir şube kurduğunu ve Avrupa pazarında genişleme planları olduğunu ifade etti. Aykol, Estonya ile olan bu anlaşmayı son iki yıldır takip ettiklerini belirtti. Ayrıca, bu projede Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’ün destekleriyle ilerlediklerini ve bu başarıda onların katkılarını vurgulayarak teşekkür etti.

Nurol Makina, Estonya'ya 100 adet NMS 4x4 (YÖRÜK) aracı satışı için anlaştı!

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, yeni araçları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Aykol, “NMS 4X4, artık global bir üne sahip olan EJDER YALÇIN‘ın bir varyasyonu. Bu, aracın piyasada güvenilir bir konumda olduğunu gösteriyor. EJDER YALÇIN gibi bu yeni model de yüksek taşıma kapasitesine sahip. Ancak NMS 4X4‘ün en büyük özelliklerinden biri, 11 kişi taşıyabilme kapasitesiyle hızlı bir hareket kabiliyetine sahip olması. Aracın yüksek torku ve beygiri, hızlı hareket etme ve konvoyla taşıma yeteneklerini üst düzeyde tutuyor.” dedi.

Aykol ayrıca, üretilen araçların 18 ay içerisinde Estonya’ya teslim edileceğini belirtti. İlk partinin 2024’te Estonya Savunma Kuvvetleri 2. Piyade Tugayı’na ulaştırılacağını ifade etti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli