Motorola'dan 200 megapiksel kameralı akıllı telefon hamlesi


Akıllı telefon yapımcıları, son senelerde pazara çıkardığı telefonlarla resmen megapiksel savaşına girdi. Fotoğraf kalitesinden çok, bundan sonra bir pazarlama stratejisine dönüşen megapiksel değerlerinde her geride bıraktığımız sene çıta yükseliyor.
Motorola'dan 200 megapiksel kameralı akıllı telefon hamlesi

Örneğin Güney Koreli yapımcı Samsung, geride bıraktığımız sene eylül ayında ISOCELL HP1 adlı 200 MP akıllı telefon kamera sensörünü tanıtmıştı.

Dünyanın 200 MP kameralı ilk telefonu Motorola'dan


Samsung ISOCELL HP1 görüntü sensörüne sahip ilk akıllı telefon, Lenovo'nun yan kuruluşu Motorola doğrulusunda pazara sürülecek.

200 MP’lik kameraya sahip olacak telefon, büyük ihtimalle 10 Mayıs'ta karşımıza çıkacak.

Motorola'dan 200 megapiksel kameralı akıllı telefon hamlesi

Motorola Edge 30 Ultra ismiyle tanıtılması beklenilen telefonda; 144 Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç OLED ekran, Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci, 12 GB'a kadar RAM, 256 GB'a kadar depolama kısmı ve 125 watt süratli şarj destekli 4.500 mAh batarya gibi özellikler bulunması bekleniyor.

200 MP’lik ana kamera, kurulumda devasa bir yer kaplarken ana kameranın altında iki değişik kamera daha yer alıyor. Bu kameraların da 50 MP ve 12 MP çözünürlükte olmaları bekleniyor.

Xiaomi ise 200 megapiksel kameralı akıllı telefonunu bu senenin ikinci %50 sinde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Güney Koreli dev Samsung'un aynı sensöre sahip telefonu, büyük ihtimalle 2023 senesinde tanıtılacak Galaxy S23 Ultra modeli olacak.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.