Meta'nın Metaverse Vizyonu Gerçekleşemedi: Büyük İşten Çıkarma Dalgası Başladı
Samsung Galaxy S23 FE’nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S23 FE’nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

e
sv

Meta’nın Metaverse Vizyonu Gerçekleşemedi: Büyük İşten Çıkarma Dalgası Başladı

8 okunma — 05 Ekim 2023 15:33
Metaverse vizyonu büyük beklentilerle duyurulmuş olsa da, beklenen ilgiyi göremeyen Meta, stratejik departmanlarda önemli işten çıkarmalar yapmaya başladı.
metanin metaverse vizyonu gerceklesemedi buyuk isten cikarma dalgasi basladi9456

Metaverse vizyonunu “Herkesin Erişebileceği Bir Dünya” sloganıyla tanıtan Meta, projenin getirisini artırmak için ciddi yatırımlar yapmıştı. Ancak bu vizyonun gerçekleştirilmesi giderek zorlaşıyor.

Meta’dan Metaverse İçin Kritik İşten Çıkarmalar

Meta, Metaverse hedefine ulaşabilmek için Reality Labs adında özel bir bölüm oluşturmuştu. Bu bölüm, sanal gerçeklik kaskı olan Meta Quest’i piyasaya sürmüştü ve aynı zamanda özel bir işlemci üzerinde çalışmalara başlamıştı.

Ancak son gelen haberlere göre, bu yonga tasarım ekibi FAST’da 600 kişinin işine son verileceği belirtildi. Bu hafta içerisinde çalışanlara işten çıkarılacaklarına dair bilgilendirme e-postaları gönderildi.

FAST ekibi, şirketin kendi teknolojik altyapısını güçlendirmek ve dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla kurulmuştu. Ancak yılın başlarında ortaya çıkan sorunlar ve olumsuz gelişmeler, bölümde bir yeniden yapılanma ihtiyacını gündeme getirmişti.

FAST ekibinin dağılması, planlanan projelerde de değişikliklere yol açabilir. Özellikle FAST yongasını kullanacak olan yeni bir Meta sanal gerçeklik kaskının geleceği belirsizleşti. Ayrıca, yonga tasarımı üzerine yapay zeka çalışmaları yapan başka bir bölümde de sıkıntılar yaşanıyor. Bu bölümün lideri, birkaç hafta önce beklenmedik bir şekilde görevinden ayrıldı. Bu gelişmeler, Meta‘nın Metaverse vizyonunda önemli değişikliklere yol açabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli