LinkedIn Gelirlerde Artış Yaşasa Da 1.384 Personelini Işten çıkardı!
Samsung, Galaxy Watch Serisinde Micro LED Ekran Kullanmaya Hazırlanıyor!

Sıradaki içerik:

Samsung, Galaxy Watch Serisinde Micro LED Ekran Kullanmaya Hazırlanıyor!

e
sv

LinkedIn gelirlerde artış yaşasa da 1.384 personelini işten çıkardı!

7 okunma — 17 Ekim 2023 20:43
İş ve kariyer platformu LinkedIn, bu yıl gelirlerini tarihi seviyelere çıkarırken, 716 personelini işten çıkardı. Şimdiyse şirket, 668 çalışanını daha işten çıkaracağını duyurdu.
linkedin gelirlerde artis yasasa da 1.384 personelini isten cikardi10592

Microsoft’un sosyal medya platformu LinkedIn, 2023 içinde ikinci büyük işten çıkarma kararını aldı. Pazartesi günkü açıklamada, şirketin 668 personeli daha işten çıkaracağı belirtildi.

Mayıs ayında LinkedIn, 716 kişiyi işten çıkararakdaha hızlı hareket etme ve büyüme kapasitesini artırma” amacını gündeme getirmişti. En son yapılan duyuruda, bu çıkarmanın “daha etkili karar verme süreçlerini hayata geçirme” ihtiyacından kaynaklandığına işaret ediliyor. LinkedIn bu hamlelerle 2023 yılında toplamda 1.384 kişiyi işten çıkarmış olacak.

Bu yıl içinde Microsoft’un da birkaç işten çıkarma kararı aldığına tanık olundu, bu kararlar arasında 10.000 pozisyonun sonlandırılmasına dair haberler de yer aldı.

Bununla birlikte, LinkedIn’in büyümesi sürüyor. Geçen mali yıl, platformun yıllık geliri tarihsel olarak 15 milyar dolar sınırını geçti. LinkedIn, son zamanlarda “Ünlüler ve şirket liderlerinin kendi markalarını LinkedIn platformuna taşıdığı” başlıklarıyla öne çıkıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli