Lincoln Star Konsept Aracı


Lincoln, önümüzdeki birkaç sene içersinde "Amerikan Lüksü" tedarikçisinden tam olarak ne bekleyebileceğimizi gösteren Lincoln Star Concept ile tam elektrifikasyon vizyonunu meydana koydu.
Lincoln Star Konsept Aracı

Lincoln, önümüzdeki birkaç sene içersinde "Amerikan Lüksü" tedarikçisinden tam olarak ne bekleyebileceğimizi gösteren Lincoln Star Concept ile tam elektrifikasyon vizyonunu meydana koydu. EV SUV, Lincoln'ün 2025 senesine kadar piyasaa sürmeyi planladığı tamamiyle elektrikli üç araca bir selam, otomobil yapımcısı bugün, 2026'ya kadar dördüncüsü olduğunu söyledi.

Bu, BEV'lerin tamamiyle yokluklarıyla ilgi çektiği günümüz Lincoln serisinden büyük bir farklılık olacak. Showroom'da birkaç plug-in hibrit olsa da, şimdiye kadar egzoz emisyonlarını tamamiyle kesmek isteyenler amacıyla mesaj "bekle ve gör" oldu.

Lincoln Star Konsept Aracı

Lincoln Star Konsepti üretime geçmedi, otomobil yapımcısı süratli bir şekilde işaret ediyor, fakat ilk BEV'ler geldiği zaman bekleyebileceğimiz şeylere birtakım ağır selamlar veriyor. Ana amacı, Lincoln'ün estetik ilkeleriyle alakalı markası olan yeni kuşak Quiet Flight DNA'sını ve bilhassa yeni bir ön panoyu sergilemektir.

Lincoln Star Konsept Aracı

Geleneksel, krom kenarlı ızgara gitti. Onun yerine, eski Lincoln yüzünün serinletici rolüne simgesel bir selam var, fakat burada hareketli bir ışık gösterisi olarak tekrardan tasarlandı. Bu, LED'lerin ince farların etrafsinde ve kaputun ön kenarına kadar devam ettiği, aydınlatılmış bir Lincoln senedızı logosunun etrafsindeki örgü tipi deseni içerir. Bütün kaput, elektrokromik karartma camından bir levhadır ve yukarıya kalkarken, ön kısım bir çekmece gibi dışarı kayar ve çift seviyeli bir saklama bölmesi meydana çıkar.

Lincoln Star Konsept Aracı

Bu arada yandan, aerohareketli açıkça mühim bir konu olmuştur. Ön cam keskin bir şekilde eğimlidir ve daralan bir arka bölmeye doğru daralan uzun, eğimli bir tavan çizgisine yol açar. Tavan çizgisi de dahil olmak üzere - "yüzer" kibiri altını çizen - ve tekerlek davlumbazlarına gömülü daha çok vurgulu aydınlatma özelliği.

Lincoln Star Konsept Aracı

Arkada, ön fAsya tedavisinin yankıları var. Benzer desen, Lincoln adının aydınlatıldığı bütün bagajı kapsıyor ve bagaj kapağı istiridye kabukları iki yarıya açılıyor. Bu, bagaj kapağı ve aynısı amacıyla rahat oturma yeri olarak kullanılmasına izin verir. Otomobil yapımcısı, hepsinin sahip olunan SUV'lerinden daha çağdaş olması lüzumliliğini söylüyor.

Modern muhakkak bunu tanımlar, fakat büyük bir soru, yeteri kadar Lincoln-esque olup olmadığıdır. Bir EV'den menzili en üst seviyeye çıkarmaya çalışırken daha da mühim olan aero kayganlığının talepleri, otomobil yapımcısınin sahip olunan dizayn dili ile tartışmalıdır. Bu, büyük boyutlu, dik ızgaralar, levha kenarlı orantılar ve genel bir mahkum almama hissi etrafsinde inşa edilmiştir.

Lincoln Star Konsept Aracı

Otomobil dizayncılarının elektrifikasyona geçişte karşılaştıkları zorluklardan biri, menzil üstünde feci bir tesir yaratmadan araçlarını yeteri kadar ilgi çekici duruma getirmektir. Lincoln, bu aşamada menzil numaralarından ya da gerçekte pil boyutundan bahsetmiyor, sadece Star Concept'in yeni kuşak Lincoln Intelligence System mimarisi üstüne inşa edilebileceğini ve arkadan ve dört tekerlekten çekiş formlarında sunulabileceğini öne sürüyor.

Lincoln Star Konsept Aracı

Tabii ki, otomotiv endüstrisi, üretim modellerini meydana çıkardıkları zaman, nerdeyse tanınamayacak kadar tonlanmış ve ölçülü olan vahşi konsept otomobiller konusu ile alakalı yetersiz değil. Star Concept'in ilham verilen her şey, bu baş döndürücü dizayn alıştırmasından çok daha kitlesel piyasa arkadaşı olacaktır.

Lincoln Star Konsept Aracı

EV'leri üretmeyi umut eden şey, Star Concept'in iç mekanıdır. Elektrifikasyonun avantajlarından biri - ve Lincoln, bilhassa kendi platformuna işaret ediyor - kabin alanının nasıl kullanıldığı konusu ile alakalı daha çok esneklik, daha geniş bir iç mekandan bahsetmeye lüzum yok. Bu konsept SUV EV amacıyla, bunu iki süper lüks sıra amacıyla kullandı.
Her iki sıra da bacak dayamaları ve uzatılmış yaslanma özelliğine sahip bireysel salon koltuklarına sahiptir. Kabini derli toplu tutmaya yardımcı olan bireysel depolamaya da odaklanılıyor: buna telefonlar ve tabletler gibi elektronik cihazlar amacıyla yerler ve terlik gibi konfor malzemeleri dahildir. Arka koltukların arasına bir buzdolabı oturur.

Lincoln Star Konsept Aracı

Tam genişlikte, kavisli bir ekran, gösterge panosunu kaplıyor ve ikinci sıra ekranlara giden bir orta konsol ekranı var. Enstrümantasyon, yüzer, kanat şeklinde bir gösterge paneli üstündedir. Lincoln, alışılmış deri ve kromun konumunu alan geleneksel olmayan - ve daha sürdürülebilir - malzemeleri de öngörmektedir. A sütunu ve D sütunu kafesleme amacıyla 3D metal baskı gibi yeni üretim tekniklerinin tüketimi da var.

Lincoln Star Konsept Aracı
Son olarak, arka araba kapısına birleşik olan bir "dijital evrak çantası" olan Lincoln Ataşesi var. Lincoln, telefonları, tabletleri ve dizüstü bilgisayarları depolamak ve şarj etmek amacıyla kullanılabileceğini söylüyor ve yolcuların bunun yerine kabin aydınlatma desenlerini, müzikleri ve müzikleri birleştiren üç "gençleştirme ruh hali" - Coastal Morning, Mindful Vitality ve Evening Chill - üstünde odaklanmalarını sağlıyor. hem de küratörlü kokular.

Lincoln Star Konsept Aracı

Gerçek şu ki, Lincoln EV'lerde çoğu açıdan arayı kapatıyor. Bir vakit amacıyla, otomobil yapımcısı, Ford'un Rivian'daki yatırımının ganimetlerinin keyfini çıkaran ilk şahıslardan biri gibi görünüyordu ve erken planlar , Rivian kaykay mimarisine dayanan bir Lincoln modeliydi . O proje daha sonra iptal edildi .

Bunun yerine Lincoln , Navigator gibi SUV'larda gördüğü son başarıyı biraz daha etraf arkadaşı bir şeye dönüştürmeye çalıştığı amacıyla kendi platformunu kullanacak. Bu on senenin ortasına kadar otomobil yapımcısınin küresel satış hacminin yarısından çoğunu tamamiyle elektrikli duruma getirme amacıyla Lincoln'ün, önümüzdeki üç sene içersinde vadesi gelen ilk elektrikli otomobil üçlüsü ile birtakım ev çıkışları yapması lüzumecek.

Lincoln Star Konsept Aracı

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.