iPhone 14 Serisinin Fiyatları ortaya çıktı


Apple'ın merakla beklenilen iPhone 14 serisi kuşkusuz serinin en zorluklarla boğuşan telefonu hususmunda. Önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 14'ün geçen zamanlarda ekranı meydana çıkmıştı
iPhone 14 Serisinin Fiyatları ortaya çıktı

Yeni gelen haberlere göre şimdi de fiyatı belli olmuş gibi görünüyor. Eğer bu fiyatlar doğruysa Apple uzun vakit adından söz ettirebilir.

Apple analisti Chris Casso, Apple'ın iPhone 14 fiyatlarını arttırmayı planladığını ve bunun satışları da mühim ölçüde etkileyeceğini belirtiyor. Yerel para biriminin fiyatının artması korkuları, Apple'ın iPhone 14 fiyatlarını artırma eğilimine ittiğini bildiren Casso, dövizde farklılık olmadığı prosese Apple'ın bu zamının kaçınılmaz olduğunu düşünüyor.

Tabii burada tek problem bu değil. Apple cihazlarının üretim ve tedarik vakitcinin büyük fazlalığını Çin'den karşılıyor. Çin'deki sahip olunan COVID-19 karantina kısıtlamaları Apple'ın bir vakitdir iPhone üretimlerini askıya almış durumda. Bu da tedarik ihtiyacını karşılayamayacağı amacıyla Apple'ı fiyat artışına sürüklemiş olabilir.

iPhone 14 Serisi Fiyatları

Analist Chris Casso, iPhone 14 Pro'nun fiyatının 1099 dolar, iPhone 14 Pro Max'in 1199 dolar fiyat etiketine sahip olmasını bekliyor. iPhone 13 mini'nin daha büyük ekranlı versiyonu iPhone 14 Max'in ise 999 dolardan satışa sunulması gündemde. Fiyatlarda ortalama 300 dolarlık bir artış söz husussu.

Elbette bu fiyatların satışlara tesiri olabilir fakat burada mühim noktada Apple bu zammı satışların artacağını düşünerek mi yaptı yoksa satışların artışını takriben oluşacak tedarik sıkıntısının önüne geçmek amacıyla mi yaptı? Bunun cevabını öğrenmemiz amacıyla biraz daha beklememiz gerekecek.

Peki siz bu husus ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi alttaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.