Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar ? 2024
2 Doların Altındaki En İyi Oyun Fırsatları: Steam Yaz İndirimleri

Sıradaki içerik:

2 Doların Altındaki En İyi Oyun Fırsatları: Steam Yaz İndirimleri

e
sv

Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar ? 2024

49 okunma — 05 Temmuz 2024 21:07
Instagram hikaye süresi hakkında en güncel bilgileri keşfedin. Hikayelerinizi en etkili şekilde nasıl paylaşabileceğinizi öğrenmek için rehberimizi inceleyin.
Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar ? 2024

Instagram hikaye süresi, kullanıcıların paylaşımlarını etkileyen ana kriter diyebiliriz. Peki, Instagram story süresi ne kadar? Bir fotoğrafı hikaye olarak yayınlamak oldukça basit. Ancak videolar genellikle biraz daha fazla çaba gerektiriyor. Çünkü bunların daha kısa parçalara bölünmesi gerekiyor. Instagram hikaye videolarının zaman sınırında yapılan son değişiklikler, insanların daha uzun video klipleri paylaşma yeteneklerini genişletiyor.

Eski Süre: 15 Saniye Sınırı

Instagram Hikayeleri popüler hale geldiğinde, klipler için belirlenen 15 saniyelik süre sınırı uygulanıyordu. Bundan daha uzun olan herhangi bir şey, bir dizi klibe bölünebiliyordu. Bu da özellikle tüm parçacıklara tek bir arka plan ses parçası uygulandığında, düzenleme becerisi gerektiriyordu.

Yeni Süre: 60 Saniye

Ancak 2021 gibi erken bir tarihte tespit edildiği ve 2022’nin sonlarına doğru kademeli şekilde tüm kullanıcılara sunulmaya başlayan bir güncelleme ile bir Instagram Story videosu 60 saniye veya daha kısaysa artık daha kısa bölümlere bölünmeyecek. Bunun yerine kullanıcılar bunu tek bir Instagram video klibi şeklinde görecek.

En Son Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar ?

60 saniyeden uzun videoları Instagram Story olarak paylaşmak halen mümkün. Ancak şimdilik yine de çok fazla çalışma gerektiriyor. Instagram Yardım Merkezi’ne göre, uygulamaya bir iOS cihazından erişen ve daha uzun bir video yüklemeye çalışan kullanıcılar, ekranın alt kısmında ana klibi bir dakikalık bölümlere ayırmak için kullanabilecekleri bir video kırpma aracı görecek.

Ne yazık ki video düzeltici henüz Android cihazlarda mevcut değil. Bunun için daha uzun bir videonun yalnızca ilk dakikası yükleme için otomatik olarak seçilecek.

Daha önce, bir kişi Instagram’a uzun bir video yüklediğinde, ilk dakikayı otomatik olarak 15 saniyelik dört hikaye slaytına bölüyordu. Ancak maksimum uzunluk sayesinde, bir dakikadan uzun videolar aynı otomatik kesmeyle karşılaşacak gibi görünmüyor.

Instagram Stories özellik güncellemesinin test edilmesine göre, Instagram’ı bir iOS cihazında kullanmaları ve bir klibin sonunu ve klibin başlangıcını işaretlemek için video kırpma aracını kullanmaları gerekecek. Güncellemeden önce, aynı uzun videonun dört ayrı kez yüklenmesi gerekiyordu. Ayrıca kullanıcının birbirini izleyen her klibe nereden başlayacağını hatırlaması gerekiyordu.

Yeni Uzunluk Sınırı ve Kullanıcı Deneyimi

Instagram Hikayeleri için yeni uzunluk sınırı, daha uzun videolar paylaşmaktan hoşlananlar için harika bir haber. Ayrıca daha kusursuz bir hikaye izleme deneyimi yoluyla hesap takipçilerine de fayda sağlıyor. Şimdilik, bir fotoğrafın veya videonun Instagram Hikayesi aracılığıyla paylaşılması halen yalnızca mobil cihaz aracılığıyla yapılıyor. Platformun masaüstü sürümü aracılığıyla yapılamıyor.

ÖzellikEski DurumYeni Durum
Hikaye Süresi15 saniye60 saniye
Video BölmeEvet (15 saniye)Hayır (60 saniyeye kadar)
Video Kırpma Aracı (iOS)Mevcut DeğilEvet
Video Kırpma Aracı (Android)Mevcut DeğilMevcut Değil
Hikaye Paylaşımı (Mobil)EvetEvet
Hikaye Paylaşımı (Masaüstü)HayırHayır

Instagram hikayelerinin süresi ve paylaşım yöntemlerindeki değişiklikler, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor. 60 saniyelik süre sınırı, daha uzun ve kesintisiz hikayeler paylaşmayı mümkün kılıyor. Ancak, hala bazı sınırlamalar mevcut, özellikle Android kullanıcıları için.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Sessiz Mod Nedir? Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak : instagram

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli