HMD Global, kendi markası altında akıllı telefonlar çıkaracak

2016 yılından beri Nokia adı altında telefonlar üreten HMD Global, ürün yelpazesini genişletmeye karar verdi. Firmanın CEO'su, yakında HMD markasıyla akıllı telefonların piyasada olacağını duyurdu.

HMD Global, kendi markası altında akıllı telefonlar çıkaracak

HMD Global, Finlandiya kökenli bir şirket olup, son birkaç yılda Nokia markası altında hem akıllı telefonlar hem de tuşlu telefonlar üretiyor. Özellikle bütçe dostu ve tuşlu telefon modelleriyle tanınıyor.

Şirketin başındaki isim Jean-Francois Baril, LinkedIn üzerinden yaptığı paylaşımda, HMD markalı kendi telefonlarını piyasaya sürmeyi planladıklarını ifade etti. Şu an için bu telefonlara dair çok fazla bilgi bulunmuyor.

HMD Global, kendi markası altında akıllı telefonlar çıkaracak

Nokia üretimine devam

CEO Baril, "Kullanıcıların beklentilerini karşılayan ve ihtiyaçlarını ön planda tutan ürünler üreteceğiz" dedi ve Nokia markalı telefon üretiminin devam edeceğini de vurguladı. HMD Global'in, 5G teknolojisini destekleyen telefonlarda büyük bir büyüme ivmesi yakaladığını belirtti.

Nokia telefonlarının birçoğu Çin'de üretim bandından çıkmasına rağmen, şirket Avrupa'nın lider telefon üreticisi olma iddiasında bulunuyor. Baril'in açıklamasında, yeni HMD markalı ürünlerin ne zaman piyasaya sürüleceği veya özellikleri hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.