Hangi Bankalar EFT Ücreti Almıyor?
Hesap İşletim Ücreti Alan ve Almayan Bankalar

Sıradaki içerik:

Hesap İşletim Ücreti Alan ve Almayan Bankalar

e
sv

Hangi Bankalar EFT Ücreti Almıyor?

9 okunma — 12 Eylül 2019 09:06
Hızlı bir şekilde karşı tarafa para gönderme prosedürinin gerçekleştirilmesini gerçekleştiren tekniğe EFT tekniği adı verilmektedir.
hangi bankalar eft ucreti almiyor1664

Hızlı bir şekilde karşı tarafa para gönderme prosedürinin gerçekleştirilmesini gerçekleştiren tekniğe EFT tekniği adı verilmektedir. EFT tekniği değişik bankaları kullanan bireylerin de prosedür yapabilmesine imkan tanıdığı amacıyla insanların daha çok tercih ettiği bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak EFT Yöntemi ile prosedür yapacak şahıslar bu prosedürin belirli saatlerde yapıldığını göz önünde bulundurarak prosedürlerini tamamlayabilirler.

EFT prosedürlerini gönderici ve alıcının saat 9:00 ile 16:50 saatleri arasında gerçekleştirmeleri tavsiye edilmektedir. Ancak EFT tekniği ile prosedür yapan bireylerin karşı tarafa yolladığı paradan belirli oran kesinti yapılmaktadır. Bankalar doğrulusunda oluşturulan bu kesintiye ise ”EFT ücreti” adı verilmektedir. EFT ücreti bireyin yolladığı para üzerinden 5 TL ile 50 TL arasında değişen ücretler yollanan para oranı üzerinden kesinti yapılarak para alıcıya ulaşmaktadır. Gönderen şahıs alıcıya ulaşmasını istediği para üzerinden daha az kesinti yapılmasını istiyorsa; bankaları internet bankacılığı seçeneklerini kullanarak para yollama prosedürlerini gerçekleştirebilirler.

 

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bankalar aracılığı ile EFT tekniği kullanarak prosedür gerçekleştirdikleri takdirde genellikle kesinti yapılıyor. Ancak bankaların müşteriler doğrulusunda daha çok tercih edilmek ve daha çok müşteriye ulaşmak amacıyla oluşturulan para aktarımı prosedürlerinden rastgele bir EFT ücreti almayan bankalar bulunmaktadır. EFT tekniğini kullanarak para aktarma etmek isteyen şahıslar den EFT ücreti almayan bankalar;

  • Kuveyt Türk
  • Finansbank
  • Teb,
  • Yapı Kredi,
  • Denizbank,
  • Albaraka,
  • Türkiye Finans,
  • Ziraat Bankası ve
  • İng Bank

En Para EFT İşlemlerinde Kesinti Yapıyor mu?

Müşterilerinden EFT prosedürlerinde havale ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır. Finansbank’a bağlı olarak hizmet veren En para avantajlarından yararlanmak amacıyla internet üzerinden müracaatte bulunarak banka hesabı açtırmak mümkündür. İnternet üzerinden süratli bir şekilde prosedürlerin yapılmasını gerçekleştiren bu banka hizmetinde hesaplarınız kısa sürede açılmaktadır. Sizde kısa sürede bankacılık prosedürlerinizi yapmak istiyorsanız ve de EFT ücreti ödememek amacıyla bu bankayı tercih edebilirsiniz.

EFT İşlemlerinde Kesinti Yapmayan Bankalar Güvenilir mi?

EFT prosedürlerinde kesinti yapmayan bankalar itimat edilir bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalar ücret kesintisi yapmamakta ve tıpkı başka bankalar gibi süratli bir sürede alıcının hesabına ulaşmakta ve rastgele bir problem yaşanmamaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli