Galaxy S23, 200 MP'lik Bir Kamera İle Gelebilir


Dijital fotoğrafçılığın asli ilkelerinden biri, bir fotoğrafın ne kadar iyi olacağının tek esası olmadığı amacıyla piksel adedinin her vakit mühim olmadığıdır. Objektif açıklığı, ISO ayarları, beyaz dengesi ve daha çoğu dahil olmak üzere oyunda diğer faktörler de var.
Galaxy S23, 200 MP'lik Bir Kamera İle Gelebilir

Dijital fotoğrafçılığın asli ilkelerinden biri, bir fotoğrafın ne kadar iyi olacağının tek esası olmadığı amacıyla piksel adedinin her vakit mühim olmadığıdır. Objektif açıklığı, ISO ayarları, beyaz dengesi ve daha çoğu dahil olmak üzere oyunda diğer faktörler de var. Bununla birlikte, bilhassa bileşenin ebatı dışında rastgele bir büyük dezavantaj yoksa, bir duyargade daha çok piksele sahip olmanın muhakkak zararı olmaz. Bu amaçla üreticiler, akıllı telefonlarına deli megapiksel rakamlara sahip kameraları tıkmaya devam ediyor. Bu, natural olarak, akıllı telefonlar amacıyla en üretken görüntüleme duyargaleri üreticilerinden biri olan ve istikbal sene Galaxy S23'e akıllara durgunluk veren bir kamera ekleyebilecek Samsung'u içeriyor .

Bir duyargade daha çok piksele sahip olmak, daha çok ışığı emmesine ve kare başına daha çok bilgi kaydetmesine izin sunarak muhakkak görüntü niteliğini iyileştirmeye yardımcı olur. Teorik olarak bu, gece ya da karanlık sahnelerde bulunduğu gibi çalışacak çok az ışık bulunduğunda duyargaün daha iyi performans gösterebileceği manasına gelir. Bu, bileşenlerin gerçek fiyatı ve üretim süreçleri de dahil olmak üzere bir maliyet olmadan gelmez. Daha çok piksel, bu reseptörlere uyması amacıyla geniş bir kalıp kısmı gerektirir, bu amaçla ya daha büyük bir duyargae gereksiniminiz bulunmaktadır ya da aynı ufak alanda oldukça çok küçültüp sıkıştırırsınız. Akıllı telefonların içersinde ne kadar az yer bulunduğu düşünüldüğünde, kamerayı büyütmeden fiziksel olarak olası bulunduğu kadar çok pikseli paketlemek zordu.

Ancak piksellerin birbirine çok yakın paketlenmesinin de riskleri bulunmaktadır, bilhassa de komşu hücrelerden gelen parazit ve ışık sızması söz hususu bulunduğunda. Samsung'un ISOCELL teknolojisi uzun süredir bu bozukluğu çözüyor, fakat her yeni duyarga şirketin zaferlerine alan okuyor. Samsung'un 200 mega piksele sahip, fakat tekrar de bir akıllı telefonun amacıylae sığabilen en deli duyargaüyle işler muhakkak doruğa çıkıyor.

Galaxy S23'te ISOCELL HP3

Samsung'un en yeni 200MP görüntüleme sensörü olan ISOCELL HP3'ü geliştirmeyi şimdilik bitirdiğini iddia ediyor. Tek başına isim, bunun şirketin ilk 200MP sensörü olmadığı konusu ile ilgili sizi bilgilendirmelidir - bu gerçekte geride bıraktığımız sene duyurulan ISOCELL HP1'dir. Bu yeni sensörü mühim kılan şey, 2023'ün ilk haftalarında çıkacak olan Samsung Galaxy S23'te ( etnews vasıtasıyla ) kullanılma mümkünlülüğü ya da daha doğrusu beklentileridir.

200MP sensörün bu tasarlanmış versiyonu ile ilgili pek bir şey bilinmiyor, fakat büyük ihtimalle selefi ile çoğu ortak özelliği paylaşacak. ISOCELL HP1, bu 200 megapiksele sığdırmak amacıyla Samsung'un 0,64μm piksel tasarımını kullanır. Aynı zamanda, 16 bitişik pikseli 2.56μm ebatlı dev bir pikselde birleştirmek amacıyla 4x4 hibrit piksel gruplama teknolojisini kullanır ve parlak ve detaylı 12,5 MP fotoğraf üretir. Hem de 2x2 pikseli 1,28μm ebatlı tek bir pikselde birleştirerek 30 fps'de 8K videolar çekebilir ve 4K videolar 120 fps hızında daha süratli kaydedilebilir.

Tüm spekülasyonlar doğru olsa bile Galaxy S23, 200 MP kameraya sahip ilk akıllı telefon olmayacak. Bu onur, bu sene 200MP ISOCELL HP1 ile pazara sürülmesi beklenilen sızdırılmış Motorola Frontier'e verilebilir. O vakte kadar, bütün megapiksel yaygarasının ne ile ilgili olduğunu ve istikbal sene ISOCELL HP3 amacıyla beklentileri belirleyebileceğini nihayet göreceğiz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.