Evde Bulunan Eşyalar ile İphone Temizleme Yöntemleri

iPhone'lar sık sık kullandığımız günlük eşyalarımızdır ve birçok durumda elimizden düşmezler. Mesajlaşmaktan Instagram'a göz atmaya, Netflix izlemeye kadar pek çok işlemi gerçekleştirirler.

Ve bu sürekli kullanım, geride bir dizi parmak izi, leke, atıştırmalık kalıntısı ve mikroplar bırakır. Uzmanlar, telefonlarımızın günlük olarak en fazla temas ettiğimiz ve en çok mikrop barındıran nesnelerden biri olduğunu kabul ediyor. Bu mikropların hastalığa neden olup olmayacağı konusunda net bir sonuç olmasa da, iPhone'unuzu temiz tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Şanslıyız ki, bu oldukça kolay bir işlem.

Bu işlemi gerçekleştirmek için gerekenler basit: Biraz niyet - bunu okuyorsanız zaten bu niyete sahipsiniz - ve evde bulunan birkaç günlük eşya. Bu işlem size sadece birkaç dakika alacak ve toplam maliyeti 0 TL olacaktır. Cihazınızın yeniden pırıl pırıl görünmesi için Apple'ın 35 40 tl lik temizlik bezi kesinlikle gerekli değil. iPhone'unuzu temizlemek için ihtiyaç duyacağınız eşyalar şunlardır:

iPhone'unuzu evdeki eşyalarla nasıl temizleyebilirsiniz?

  • Apple, özellikle Clorox Dezenfektan Mendilleri önerir, ama eğer bunlardan elinizde yoksa, %70 izopropil alkollü herhangi bir mendil de iş görecektir. Bu beş eşyayı bulduktan sonra, iPhone'unuza gereken bakımı sağlayabilirsiniz.
  • iPhone'unuzu kapatın ve kılıfını çıkarın (eğer varsa), ardından dezenfektan mendili kullanarak ekranı, arkayı ve yanları silin. Mendilden çıkan nemi, iç kısımlarda sıvı hasarına neden olabilecek herhangi bir açıklığa girmesini önlemek için dikkatli olun.
  • Eğer mendiliniz yoksa, ılık suya birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin, sonra temiz bir mikrofiber bez ile karışımı nemlendirin (sıkmayın) ve silme işlemine başlayın. Bundan sonra, telefonunuzun birkaç dakika hava kurumasına izin verin, ardından kalan çizgileri temizlemek için kuru bir mikrofiber bezle bir kez daha silin.
  • Kürdanı kullanarak, şarj portları ve düğmeler gibi küçük alanlardaki kir ve tozu çıkarın. Son olarak, Q-kulak temizleme çubuğunu kullanarak küçük bölümleri temizleyin. İPhone'unuzun açıklıklarını daha fazla tıkayabilecek dökülmeleri önlemek için çubuğu suyla nemlendirin. iPhone'unuzu bir kez daha mendille silin, ardından mikrofiber bezle kurulayın ve cihazınız ışıl ışıl ve temiz olmalıdır.