En İyi 11 Android Başlatıcı: Telefonunuzu Özelleştirin


Android'in başka mobil işletim sistemleri üzerindeki hakimiyeti, asli olarak kullanıcı tabanına sağladığı ebedi özelleştirme fırsatlarından sebeplenmektedir ve mobil başlatıcılar, Android'in en kişiselleştirilebilir parçalarından biridir.
En İyi 11 Android Başlatıcı: Telefonunuzu Özelleştirin

Android'in başka mobil işletim sistemleri üzerindeki hakimiyeti, asli olarak kullanıcı tabanına sağladığı ebedi özelleştirme fırsatlarından sebeplenmektedir ve mobil başlatıcılar, Android'in en kişiselleştirilebilir parçalarından biridir.

Android başlatıcısı nedir?


Android akıllı telefonlar, ana ekranınızı ve cihazınızda tespit edilen bütün uygulamaların kataloğunu sahibi olan bir başlatıcı olmadan çalışmaz. Bu amaçla her cihaz, daha daha eskiden yüklenmiş varsayılan bir başlatıcıyla eş güdümlü gelir. Örneğin, bir Google Pixel cihazı Pixel Launcher ile daha daha eskiden yüklenmiş olarak gelir.

Neden üçüncü parti yazılımlar kullanıyorsunuz?


Üçüncü doğrultu başlatıcılar, kullanıcıların gereksinimlerine göre ekran özelleştirmesi sunar. Sizi Google Play Store'daki yüzlerce başlatıcıya göz atma zAhmetinden kurtarmak amacıyla, işte 2021'de Android amacıyla en iyi başlatıcıların bir listesi.

2021 İçin En İyi 11 Android Başlatıcı

 • Nova Launcher
 • Evie Launcher
 • Launcher iOS 13
 • Apex Launcher
 • Niagra Launcher
 • Smart Launcher 5
 • Microsoft Launcher
 • ADW Launcher 2
 • Square Home
 • Lawnchair Launcher
 • BaldPhone

1. Nova Launcher

 

Nova Launcher, aslında Google Play Store'daki en iyi Android başlatıcılarından biridir. Hızlı, verimli ve hafiftir. Yuva özelleştirmelerini, bildirim rozetlerini, sık sarfedilen programları program çekmecesinde üst sıra olarak gösterme seçeneğini, klasör ve sembol özelleştirmelerini, düzinelerce hareketi ve başka çoğu harika özelliği destekler.

Ayrıca program kısayollarını da destekler. Yalnızca program sembollerini özelleştirmekle kalmaz, aynı vakitte sembol etiketlerini de düzenleyebilirsiniz. Minimalist bir his elde etmek amacıyla kullanıcılar etiketleri tamamıyla kaldırabilir. Aynı vakitte karanlık bir temayı da kapsar. Birinci sürüm, daha kullanımı kolay özelliklerin kilidini açar ve mutlaka denemeye değer.

Fiyat - Ücretsiz / Premium 4,99 $

Nova Launcher'ı neden kullanmalısınız?

 • Sınırsız özelleştirme seçenekleri
 • Android için gerçekten en iyi ücretsiz başlatıcı

2. Evie Launcher

Evie başlatıcısı performans için tasarlanmıştır ve en hızlı Android başlatıcılarından biridir. Bu başlatıcıya geçen birçok kullanıcı, akıcılığı ve saçma hızı için kefil oluyor.

Evrensel Arama özelliği, uygulamalar içinde tek bir yerden arama yapmanızı sağlar. Düzenleri, simge boyutlarını, uygulama simgelerini vb. Değiştirmek gibi çok çeşitli ana ekran kısayolları ve özelleştirmeler sunar. Başlatıcı uygulaması, Google dışındaki Bing ve Duck Duck Go arama motorlarını destekler. 

Fiyat - Ücretsiz

Neden Evie Launcher kullanılıyor?

 • En hızlı başlatıcı uygulamaları
 • Evrensel arama çubuğu

3. Launcher iOS 14

 

Adından da anlaşılacağı gibi, Android amacıyla başlatıcı programı iPhone tecrübesini Android telefona getiriyor. Yalnızca özel simgeler alabilmekla kalmaz, bunun dışında gezinme esnasında performansta iyileşmeler de görürsünüz.

Başlatıcı'nın gerçek iPhone deneyimine bu kadar yakın olması inanılmaz. Bir program simgesine uzun basmak, programlamayı tekrardan düzenlemek ve kaldırmak amacıyla iOS aynısı bir alternatifler menüsünü getirir. Başlatıcı bunun dışında iPhone'un ana ekran aynısı widget kısmını de sağlar.

Kullanıcılar, alakalı programları geliştiriciden indirdikten sonra iOS denetim panelini ve yardımcı dokunuşu da alabilirler. Tek sorun, iOS 14 başlatıcısı programının, başlatıcı ayarlarını değiştirmeye çalışırken rahatsız edici tanıtımlar atmasıdır.

Genel olarak, bu, Android cihazlarında iOS 14 görünümünü alabilmek isteyenler amacıyla 2021'de Android amacıyla en iyi başlatıcıdır.

Fiyat - Ücretsiz

Neden Launcher iOS 14 kullanmalı?

 • Android'de iOS teması

4. Apex Launcher

Apex Launcher, resim olarak en sansasyonel başlatıcı programlarından biridir. Daha estetik duruma getirmek amacıyla onu Play Store'da tespit edilen binlerce tema ve sembol paketiyle birleştirebilirsiniz. Hem akıllı telefonlar hem de tabletler amacıyla optimize edilmiş Android amacıyla en iyi hafif başlatıcılardan biridir.

9 adede kadar kişiselleştirilebilir ana ekran ekleyebilir ve gereksiniminiz olmayan programları program çekmecesinden gizleyebilirsiniz. Başlatıcı, program çekmecesindeki programları başlığa, yükleme tarihine ya da bunları ne sıklıkta kullandığınıza göre spor yapar.

Profesyonel versiyonu satın almak, daha çok hareket seçeneğinin, kuvvetli program çekmecesi özelleştirmelerinin ve çoğu ek özelliğin kilidini açacaktır.

Fiyat - Ücretsiz / Premium 3,99 $

Apex Launcher'ı neden kullanmalısınız?

 • Uygulama kilidi
 • Çoklu gesuture seçenekleri

5. Niagara Launcher

Niagra, minimalist bir başlatıcı arayan Android kullanıcıları amacıyladir. Evie'ye benzer şekilde Niagra, Google Play Store'daki en süratli Android başlatıcılarından biri bulunduğu amacıyla alternatifler ve ayarlarla eş güdümlü sunulmuyor.

Başlatıcı programı Android alanınızın dağınıklığını gidermeye odaklandığından, program rastgele bir bloatware ya da sponsorlu tanıtımlar olmadan temiz bir şekilde gelir. Başlatıcı programı, alt uç cihazlarda da problemsiz çalışır.

Yüzlerce özelleştirme opsiyonu arıyorsanız, bu program sizin amacıyla ideal olmayabilir. Ama sansasyonel tasarımı göz önüne alındığında, denemenizi öneririm. Genel olarak, temiz ve estetik bir ana ekran arayan insanlar amacıyla en iyi mobil başlatıcılardan biridir.

Fiyat - Ücretsiz

Niagara Launcher'ı neden kullanmalı?

 • En iyi hafif başlatıcı uygulaması
 • Çarpıcı minalist tasarım

6. Smart Launcher 5

Smart Launcher 5, kullanıcıları akılda tutarak, 2021 amacıyla tasarlanmış bir diğer hafif ve süratli Android başlatıcı programsıdır. Uygulama çekmecesi, programları bir kategoriye göre ayıran bir kıyı çubuğundan oluşur.

İlk kurulumda, kullandığınız varsayılan programları sorar, böylelikle daha sonra varsayılan program açılır pencereleri yönünden rahatsız edilmezsiniz.

Android başlatıcısı, ekranda daha çok alan kazanmak amacıyla gezinme çubuğunu gizleyebileceğiniz ultra sürükleyici bir moda sahiptir. Ayrıca, başlatıcı programsının bölge teması, tema rengini duvar kağıdına göre değiştirir.

Hareket desteği sahip olunan olmasına karşın sınırlıdır. Bütün hareketlerin kilidini açmak amacıyla profesyonel versiyonu satın almanız gerekecek. Ücretsiz versiyonu kullanmanın bir dezavantajı, program çekmecesinde müdahaleci reklamların gösterilmesidir. Yine de, denemeniz gereken en süratli Android başlatıcılarından biridir.

Fiyat - Ücretsiz / Premium 4,49 $

Neden Smart Launcher 5 kullanıyorsunuz?

 • Uygulama kilidi
 • Uygulama sıralama (iOS14 Uygulama Kitaplığı'na benzer)

7. Microsoft Launcher

Microsoft Launcher (eski adıyla Arrow Launcher), çoğu özelleştirmeye sahip zarif ve süratli bir Android başlatıcısı uygulamasıdır.

Her gün Bing'den yeni duvar kağıtlarını güncelleyebilirsiniz. Ana ekran, "Google Kartları" na benzeyen Microsoft Zaman Çizelgesi özelliği ile dekore edilmiştir . Ayrıca, En Son paneli son açılan medyayı ya da son sarfedilen bireyi gösterir.

Microsoft Launcher uygulamasının en iyi yanı, bütün Microsoft hesabıyla senkronize edilmesidir. Başka bir deyişle, kişiselleştirilmiş beslemeler alabilir, arama sonuçlarınızı görebilir ve çok daha çoğunu yapabilirsiniz.

Microsoft başlatıcısı kullanmanın tek dezavantajı, Android amacıyla en iyi başka başlatıcılarda bulunduğu gibi çok çok özelleştirmeye izin vermemesidir.

Fiyat - Ücretsiz

Microsoft Launcher'ı neden kullanmalısınız?

 • PC'de Devam Et
 • Microsoft uygulamaları arasında senkronizasyon

8. ADW Launcher 2

Android amacıyla en iyi başlatıcı programı kararlı, hızlı, tüketimi kolay ve yüzlerce bireyselleştirilebilir altarnatif sunar. Kullanıcı kullanıcı arayüzü nerdeyse bir stok Android gibi hissediyor. Arayüz rengini duvar kağıdınıza göre hareketli olarak değiştirmek amacıyla benzersiz bir özelliği destekler.

Dahası, sembol rozetleri, program çekmecelerinde program indeksleme, başlatıcı kısayolları, geçiş animasyonları ve tonlarca diğer tüketimi kolay özellik var.

Geliştiricileri, onu kendi benzerinize göre yapılandırma olasılığının aşağı yukarı 3720'ye 1 olduğunu iddia ediyor. Widget'larınızı kendi renklerinizle yapılabilir ve değiştirebilirsiniz. Daha ne isteyebilirsin? Varsayılan Android başlatıcısını değiştirmek istiyorsanız, denemeniz gereken ilk birey bu olmalıdır.

Fiyat - Ücretsiz

ADW Launcher 2'yi neden kullanmalısınız?

 • Duvar kağıdı renklerini kullanarak dinamik kullanıcı arayüzü renklendirme
 • Çılgın miktarda özelleştirme

9. Square Home

Daha evvelce bir Windows 10 telefon kullandıysanız, Square Home'u seversiniz. Başlatıcı programsı, ana ekranda Windows 10 aynısı döşemelere sahiptir. Boyutlarını, renklerini, şeffaflık düzeylerini ve çok daha çoğunu değiştirebilirsiniz. Bir tabletiniz varsa, kuşkusuz Android amacıyla en iyi bedava başlatıcılardan biridir.

Hem de görme yeteneği zayıf olan insanlar amacıyla son derece faydalıdır. Simgeleri tekrardan boyutlandırabilir ya da hem de Play Store'dan bir sembol paketi seçebilirsiniz. Hem de bir süratli etkileşim sayfası mafsala opsiyonuna de sahiptir. Bunun dışında, kutucuklardaki bildirim miktarını görebilirsiniz. Hem de, program çekmecesini en çok sarfedilen programlar en üstte olacak şekilde sıralayabilirsiniz. Genel olarak, Square Home, denemeniz gereken benzersiz başlatıcı programlarından biridir.

Fiyat - Ücretsiz

Neden Square Home kullanmalı?

 • Zayıf görüşe sahip insanlar için iyi
 • Çarpıcı Metro teması

10. Lawnchair Launcher 2

Lawnchair başlatıcısı, Google Discover'ın "Bir Bakışta" widget'ı ve daha çoğu gibi Google Piksel'in bütün özelliklerini sağlamaya komedi derecede yaklaşan tek Piksel aynısı başlatıcıdır.

Üçüncü doğrultu bir başlatıcı olarak, parametre ızgara, sembol boyutu, bildirim noktaları vb. Gibi çok sayıda özelleştirme özelliği sağlar , böylelikle orijinal Piksel başlatıcısından daha iyi çıkar.

Bunun dışında karanlık tema desteği, Susam entegrasyonu (evrensel arama) ve bundan sonra Pixel aynısı program eylemleri var. Lawnchair Launcher 2.0 bunun dışında program çekmecesinde çekmece kategorilerine (sekmeler ve klasörler) sahiptir. Genel olarak, Lawnchair başlatıcısı, orada Pixel hayranları amacıyla Android amacıyla en iyi başlatıcıdır.

Fiyat - Ücretsiz

Neden Lawnchair başlatıcısı kullanmalı?

 • Yerel Google Pixel deneyimi
 • Bir Bakışta ve Google Feed

11. BaldPhone

BaldPhone, bilhassa yaşlılar, motorik problemleri olan şahıslar ve resim yardım etmeye gereksinim duyan şahıslar amacıyla yapılmış açık kaynaklı bir başlatıcıdır.

Başlatıcı, daha büyük simgelere ve ana ekranda lüzumlu işlevlere sahiptir. Fakat kullanıcılar şahsi tercihlerine göre ana ekranı özelleştirebilirler.

Android başlatıcısı açık kaynaklı bulunduğu amacıyla, hiçbir reklam ve geliştiriciler "bu tamamıyla bir iyi niyet ürünü" iddiasında bulunmaz. Uygulama çok sayıda izin isterken, açık kaynak kaliteyi göz önüne alındığında bilgilerinin zarar görmeyeceği varsayılabilir.

Buradaki başka Android uygulamalarının aksine, bu başlatıcı programı sadece F-Droid mağazasında mevcuttur. BaldPhone, normal kullanıcı arayüzü kullanmakta zorluk çeken insanlar amacıyla 2021'in en iyi Android başlatıcılarından biridir.

Fiyat - Ücretsiz

Neden Kel Telefon kullanıyorsunuz?

 • Açık kaynak
 • Son derece sezgisel

2021'deki en iyi Android Başlatıcı hangisi?

Bugünlerde fazlası fırlatıcı çok benzer gözüküyor ve çok benziyor. Ancak, her vakit bir başlatıcı uygulamasına özgü birtakım özelleştirme seçenekleri vardır. Ardından, kullanıcıları kişiselleştirme seçenekleriyle bunaltmak yerine tasarıma yoğunlaşan Niagara ve Evie gibi birkaç başlatıcı var. Kullanıcılara, sizin amacıyla en iyi olanı bulmaları amacıyla yukarıdaki bütün Android başlatıcılarını denemelerini tavsiye ederiz.

En iyi Android başlatıcılarının bu listesini yararlı buldunuz mu? Yorumlarınızı alttaki yorumlar alanında paylaşın.

SSS

Başlatıcılar Android için iyi mi?

Üçüncü taraf başlatıcılar, Android cihazınıza bağlı olarak iyi veya kötü olabilir. Örneğin, zaten performans sorunları olan bir bütçe cihazınız varsa, yüklü bir başlatıcı yüklemek muhtemelen işi yavaşlatacaktır. Bunun yanı sıra, bir üçüncü taraf başlatıcısı kötü niyetli faaliyetlere kendini kaptırabilir. Bununla birlikte, rampalar genellikle Android için iyidir.

Başlatıcılar pili tüketir mi?

Launcherler, Android cihazınıza zarar verebilir. Pil ömrü büyük bir endişe kaynağıysa, hafif ve minimalist bir başlatıcıya gitmeyi tercih edin.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.