Duracell Hakkında Rekabet Kurumu Tarafından Soruşturma Açıldı
Anayasa Mahkemesi, Ek MTV İtirazını Reddetti: Ödemeler Devam Edecek

Sıradaki içerik:

Anayasa Mahkemesi, Ek MTV İtirazını Reddetti: Ödemeler Devam Edecek

e
sv

Duracell Hakkında Rekabet Kurumu Tarafından Soruşturma Açıldı

15 okunma — 28 Eylül 2023 13:38
Rekabet Kurumu, pil sektörünün önde gelen firmalarından Duracell Satış ve Dağıtım Limited Şirketi hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Soruşturmanın nedeni ve detaylarına ilişkin bilgiler haberimizde yer alıyor.
duracell hakkinda rekabet kurumu tarafindan sorusturma acildi8877

Rekabet Kurumu, pil sektörünün dev oyuncularından Duracell’in Türkiye operasyonu olan Duracell Satış ve Dağıtım Limited Şirketi üzerinde haksız rekabet iddialarını araştırmak üzere soruşturma başlattığını duyurdu. Duracell’in potansiyel olarak rekabeti kısıtlayıcı eylemleri mercek altına alınacak.

Neden soruşturma başlatıldı?

İddialar, Duracell’in satış noktalarına fiyatları üzerinde doğrudan müdahalede bulunduğu ve satış noktalarının hangi bölgelerde faaliyet göstereceğini kısıtladığı yönünde. Bu eylemlerin, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğini belirlemek amacıyla incelemeler yapılacak. Rekabet Kurumu, bu konudaki iddiaları değerlendirmek üzere ön inceleme sürecini tamamladı ve elde edilen verilerin ciddi olduğuna kanaat getirerek soruşturma sürecini başlattı.

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Pil sektöründe lider konumda olan Duracell Satış ve Dağıtım Limited Şirketi’nin bayilere yönelik fiyat belirleme ve bölgesel kısıtlamaları, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında değerlendirilmiştir. 07.09.2023 tarihli toplantıda konu ele alınmış ve elde edilen veriler doğrultusunda şirket hakkında soruşturma başlatılmasına 23-41/786-M sayı ile karar verilmiştir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli