Dünyadaki En Renkli Doğa Harikaları
Yarasalar Hakkında İnanılmaz Gerçekler

Sıradaki içerik:

Yarasalar Hakkında İnanılmaz Gerçekler

e
sv

Dünyadaki En Renkli Doğa Harikaları

61 okunma — 13 Mayıs 2021 15:47
Dünya biraz sıkıcı bir yer olabilir. Sonsuz mısır tarlaları, yabani otlarla dolu çimler, yeşil yapraklı orta büyüklükte meşe ağaçları. Ve su! Boo! Renksiz, kokusuz, tadı hiçbir şeye benzemeyen bir sıvı düşüncesinden daha çok esneme talebi uyandıran hiçbir şey yok
dunyadaki en renkli doga harikalari3526

Dünya biraz sıkıcı bir yer olabilir. Sonsuz mısır tarlaları, yabani otlarla dolu çimler, yeşil yapraklı orta büyüklükte meşe ağaçları. Ve su! Boo! Renksiz, kokusuz, tadı hiçbir şeye benzemeyen bir sıvı düşüncesinden daha çok esneme talebi uyandıran hiçbir şey yok. Ancak, tabiatnın en sıkıcı fenomenlerinin bir listesini derlemek çok çok tıklama yaratmayacaktır. Öte yandan, en güzel tabiat harikalarından bazılarını tartışmak beni büroda bir kahraman yapabilir. Demek sana bu tür davranmaya karar verdim! İşte dünyanın dört bir yanından 12 renkli yer. 

1. Rio Tinto, İspanya

Güneybatı İspanya’nın Sierra Morena Dağları’nda yükselen bu 60 mil (100 kilometre) nehir, çarpıcı turuncu ve kırmızı renklerini bakır, demir ve diğer ağır metallerden alır. Güzelliğin tadını çıkarmanın en iyi yolu, küçük maden kasabası Nerva’yı ziyaret etmektir. Nehrin uzunluğunun yalnızca yarısının bu renklere sahip olduğuna dikkat edin. Nieba kasabasına ulaştığınızda, başka bir sıkıcı, toksik olmayan nehir gibi görünüyor. 

Rio Tinto, İspanya

2. Lake Louise, Alberta, Kanada

İlk Millet halkı tarafından Ho-run-num-nay (Küçük Balıklar Gölü) olarak bilinen Banff Ulusal Parkı’nda bulunan bu buzul gölü, turkuaz rengini gölde erirken buzun içinde bulunan ince taneli kaya parçacıklarından alır. Thelma & Louise filminin büyük bir hayranıysanız, Thelma Gölü’nün de olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Minnesota’da, ancak Kanada sınırına yakın bir konumda! 

Lake Louise, Alberta, Kanada

3. Fly Geyser, Washoe County, Nevada

Bu jeotermal gayzerden püskürtülen su, nemli, sıcak ortamlarda gelişen ve kayaların yeşil ve kırmızı tonlarını renklendiren termofilik algler içerir. Burning Man Projesi’ne ait özel arazide bulunabilir. Evet! Gariplerin her yerinden sevdiği Burning Man Festivalini size getirenlerin aynısı!

Fly Geyser, Washoe County, Nevada

4. Provence Lavanta Tarlaları, Fransa

Güneydoğu Fransa’nın coğrafi bir bölgesi olan Provence, yaz aylarında yemyeşil lavanta tarlalarıyla ünlüdür. Onları kendi gözlerinizle görmek için, Aix-en-Provence ve Marsilya’nın kuzeyindeki Luberon ve Verdon plato bölgelerine gidin veya Avignon’dan doğuya gidin. Ancak pencere oldukça kısadır; Haziran başında çiçek açmaya başlarlar ve ardından Temmuz ortasına kadar biter.

Provence Lavanta Tarlaları, Fransa

5. Laguna Colorada, Bolivya

İspanyol olmayan herkes için Red Lagoon olarak tercüme edilen bu sığ tuz gölü, Şili sınırına yakın Eduardo Avaroa Andean Fauna Ulusal Koruma Alanı’nda yer almaktadır. Kırmızımsı pembe renk nereden geliyor? Flamingolardan falan mı akıyor? Tabii ki hayır, aptal pantolon! Belirli bir alg türünden kaynaklanır. Yosun her şeyin açıklamasıdır! 

Laguna Colorada, Bolivya

6. Palouse, Kuzeybatı ABD

ABD’nin bu farklı tarım bölgesi, kuzey-orta Idaho’nun, güneydoğu Washington’un bazı kısımlarını ve – ısrarcı, gururlu Oregonlularla yumruk yumruğa dövüşlerden kaçınmak istiyorsanız – kuzeydoğu Oregon’u içerir. Çayır, 19.000 mil kare (50.000 km 2 ) geniş bir alanı kaplayan lös tepelerden oluşur !

Palouse, Kuzeybatı ABD

7. Hillier Gölü, Avustralya

Batı Avustralya’da Orta Ada’nın ucunda bulunan bu tuzlu göl pembe tonuyla ünlü. “Söyleyin çocuklar. Tüm o Pepto Bismolü göle kim attı? ” soruyorsun çünkü zekisin ve daha önce kimsenin bu şakayı yapmadığını düşünüyorsun. Aslında rengini – tahmin ettiniz – yosunlardan alıyor! Buradaki tüm bilim ve / veya Latin meraklıları için Dunaliella salina deniyor . 

Lake Hillier, Australia

8. Honghe Hani Pirinç Tarlaları, Yunnan, Çin

Büyük pirinç stan mı? Neredeyse her şeyle iyi gider. Her neyse, Yunnan, Çin adını çağırıyor. 1.200 yıldan daha eski bir geçmişe sahip bu pirinç yetiştirme terasları dizisi – bir milyon dönümden fazla alanı kaplıyor! – ülkenin batı kesiminde yer almaktadır. 2013 yılında UNESCO Dünya Mirası ilan edildi. İyilik. Yeterince uzun sürdü! 

Honghe Hani Pirinç Tarlaları, Yunnan, Çin

9. Landmannalaugar, İzlanda

Bir zamanlar 1477’de (doğumumdan tam olarak 500 yıl önce !!!) İzlanda’nın dağlık bölgelerinde patlayan bir yanardağ ve dünya asla aynı olmayacaktı. Bu muhtemelen abartılı şeyler, ancak olay size İzlanda’dayken ziyaret etmeniz gereken başka bir doğa harikası sunuyor. Yolların olmaması nedeniyle bazı bölgelere araba ile ulaşmak zordur, ancak bu, bir atla arkadaş olmak için sadece bir neden daha!

Landmannalaugar, İzlanda

10. Caño Cristales, Kolombiya

Bir şeyleri doğru veya tamamen abartmak isteyip istemediğinize bağlı olarak Beş Renkli Nehir veya Sıvı Gökkuşağı olarak adlandırılan bu Kolombiya nehri, Meta’nın Serrania de la Macarena eyaletinde akar. Sarıları ve yeşilleri, mavileri ve siyahları var. Peki ya kırmızılar? Aslında, ağırlıklı olarak kırmızıdır! Yosun işi olmalı, değil mi? Hayır, bir kez olsun. Bu durumda suçlu, Macarenia clavigera olarak bilinen bir bitkidir . Bu ne kadar ferahlatıcı !?

Caño Cristales, Kolombiya

11. Five Flower Lake, Sichuan, Çin

Five Flower Lake, Sichuan Eyaletindeki Jiuzhaigou Vadisi Manzara ve Tarihi İlgi Alanı’nda, Tibet’e çok yakın bir mesafede yer almaktadır. Sığ bir su kütlesi, gölün dibinde, aylar önce düşen ağaçların gövdeleri çapraz olarak kesişiyor. Bir sürü aydan bahsediyoruz dostlarım. 

Five Flower Lake, Sichuan, Çin

12. Danakil Depression, Ethiopia

Dünyadaki en sıcak yeri mi arıyorsunuz? Yıl boyunca en yüksek ortalama sıcaklıklara sahip Etiyopya’nın bu bölgesine biletinizi ayırtın ve kaplıcaları ziyaret edin! Köpüren sülfürden oluşan burası, gezegenin herhangi bir yerindeki yaşam için en az uygun yer olabilir. Aslında, depresyonun çok sıcak, asidik ve tuzlu olduğu, en dirençli mikroorganizmaların bile orada bulunamayacağı belirli kısımları vardır!

Danakil Depression, Ethiopia

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli