DS Automobiles'ın Yeni Elektrikli Modeli, 700 Km Üzeri Menzil İle Geliyor!
Motorola Edge (2023) Resmi Olarak Tanıtıldı: Fiyatı, Özellikleri ve Daha Fazlası

Sıradaki içerik:

Motorola Edge (2023) Resmi Olarak Tanıtıldı: Fiyatı, Özellikleri ve Daha Fazlası

e
sv

DS Automobiles’ın Yeni Elektrikli Modeli, 700 km Üzeri Menzil İle Geliyor!

14 okunma — 11 Ekim 2023 18:01
DS Automobiles, 2024'te DS 4'ün tam elektrikli modelini piyasaya sürerek model yelpazesini zenginleştirecek ve hemen ardından, 700 km'lik etkileyici menzile sahip yepyeni bir elektrikli modelini otomobil severlerin beğenisine sunacak.
ds automobilesin yeni elektrikli modeli 700 km uzeri menzil ile geliyor10043

DS Automobiles, elektrifikasyon yolculuğunda ivme kazanıyor. 2019’da elektrikli araç portföyünü tanıtarak, elektrifikasyon stratejisinin önemini vurgulamıştı. DS 3 E-TENSE tam elektrikli modeliyle beraber, 225 ile 360 beygir gücü arasında değişen DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE ve DS 9 E-TENSE gibi plug-in hibrit modellerle, 2023’ün ilk altı ayında Avrupa satışlarının yaklaşık yarısını oluşturuyor. DS Automobiles, Formula E’deki varlığını sürdürerek, tam elektrikli araç konusundaki taahhüdünü pekiştiriyor.

2024 yılında, DS Automobiles DS 4’ün tam elektrikli sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor, böylece model yelpazesini daha da genişletiyor. Bu lansmandan kısa bir süre sonra, Stellantis STLA M Global Platformu üzerine kurulu, tamamen yeni bir elektrikli araç projesi başlatmayı hedefliyor. Bu yeni model, 98 kWsa kapasiteli yüksek kapasiteli bir batarya ile 700 kilometreden fazla bir menzil sunacak ve DS Automobiles’in olağanüstü teknoloji ve rafine özelliklerini bir araya getirecek.

Bu yeni modelin Ar-Ge çalışmaları Fransa’da sürdürülürken, seri üretiminin İtalya’da, Napoli ve Bari şehirleri arasında bulunan Basilicata bölgesindeki 270 hektarlık alana sahip Melfi Fabrikası’nda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu fabrika, 1990’lardan bu yana otomotiv endüstrisine hizmet veriyor. Melfi Fabrikası’nın uzmanlığını, yakın zamanda başka bir DS Automobiles modelinde de görmeyi umuyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli