Damar Sertliği Nedir? Nedenleri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Damarların elastikiyetini kaybedip eğri büğrü olmasına, katılaşmasına damar sertliği denir.

Bu yüzden damarın içinden daha az kan geçtiği gibi gereğinde atardamar genişleyemez. Koroner yetersizliği, denen de budur.

Damar Sertliğinin Sebepleri Nelerdir?


Damar sertliğinin nedeni muhakkak bilinmemektedir. Damar sertliğine yatkınlığı artıran tehlike faktörler şunlardır:

  • Soyaçekim
  • Yüksek kan basıncı
  • Kan kolesterolünün artması
  • Sigara içmek
  • Hareketsiz yaşamak (ofiste çalışmak)
  • Yaşın ilerlemesi
  • Şeker hastalığı
  • Kanda ürik asitin artması
  • Hayatın zorlantıları

Damar Sertliği Hangi Yaşlarda Başlar?


Arterio skleroz doğumdan sonra başlar ve 30-49 arasında süratli oluşur, ondan sonra gidişi yavaşlar. Genç şahıslarda de tedbir bir damar sertliği bulunabilir, ancak ekseriya şahıs bunun farkına varmaz.

Damar Sertliğine Ne İyi Gelir?


Bu bir ihtiyarlama sendromudur ve her yaştaki kadın ve erkekte görülebilir. Damar sertliği, kan damarlarının iç yüzeyinde kireç toplanmasıdır, kireçlenme damarların cam gibi sertleşmesine sebep olur.

Halen damar sertliği tedavi edilemez diye, bilinir. Ancak detaylı ülkelerde halk tıbbında baş vurulan alttaki çarelerle damar sertliğinin ilerlemesini durdurmak ya da çok yavaşlatmak mümkündür. Damar sertliği başlamadan evvelce uygulamaya başlamak şartıyla, önlenebilir de…

Çiğ Patates Damar Sertliğini Önlüyor


Çiğ patates 40 yaşına gelen her şahısye tavsiye olunur. Yumurta iriliğinde 1 patates temiz yıkanır ve soyulmadan çok ince rendelenir ve suyu zayi edilmeden iyice ezilir ve sabah kahvaltısından evvelce yenir. Bu çiğ patates damar sertliğinin ilerlemesini çok yavaşlatır.

Damar Sertliğinde Sarımsak Tedavisi


Bu tedavi tüm yaşlılara tavsiye olunur ve her sene tedaviyi yapmalıdırlar. 1/3 üne kadar, soyulmuş ve ince doğranmış sarımsakla doldurulur, sonra üstüne saf alkol doldurulur ve ağzı kapanarak mutfakta ılık bir köşeye konulur, ve ara sıra çalkalanıp yerine konulur ve 3 hafta orada tutulur… Sonra süzülür ve şişede saklanır.

Öğle yemeğinden evvelce 1 çay bardağı ılık suya bu sarımsaklı alkolden 2 damla konup içilir. Her gün birer damla artırılarak.günde 24 damlaya kadar çıkılır. Sonra her gün 1 damla eksiltilerek tekrar 2 damlaya kadar düşürülür. 2 hafta ara verilir. Sonra aynı kür tekrarlanır. Yılda 2 – 3 defa olmak üzere bu kür yapılır. Bu tertiple kireçlenme iyileştirilir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

İyiler Hep Kazanır