Blizzard, Warcraft Mobil Oyun Tanıtım İçin Tarihi Belirlendi


Blizzard, Warcraft evrenine dayalı yaklaşan mobil oyununun çıkış tarihini az önce açıkladı . Blizzard'ın bir süredir oyun üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz -  bu etkinlik büyük olasılıkla sadece birkaç temel bilgiyi ortaya çıkaracak.
Blizzard, Warcraft Mobil Oyun Tanıtım İçin Tarihi Belirlendi

Blizzard, Warcraft evrenine dayalı yaklaşan mobil oyununun çıkış tarihini az önce açıkladı . Blizzard'ın bir süredir oyun üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz -  bu etkinlik büyük olasılıkla sadece birkaç temel bilgiyi ortaya çıkaracak. Umarız oynanış ve oyunla ilgili ayrıntıların yanı sıra yeni oyunun çıkış tarihini de öğreniriz – ancak Blizzard ne tür duyurular yapmayı planladığını özel olarak açıklamadı.

Açıklama 3 Mayıs 2022'de saat 10.00'da (PDT) gerçekleşecek. Ayarlamak için  , açılışın yayınlanacağı resmi Blizzard web sitesine gitmeniz gerekecek. Haberleri düştükçe ele alacağız, bu yüzden meşgul olacaksanız endişelenmeyin - Salı sabahı Blizzard'ın mobil oyun tanıtımını bırakması için biraz garip bir zaman, ancak çok duyduğumuz gibi Şimdiye kadar başlık hakkında çok az şey var, onu alacağız.

Hikaye ve mobil güç

Blizzard yaptığı duyuruda oyunun sıfırdan mobil cihazlara uygun olacak şekilde nasıl tasarlandığından bahsediyor. Bu, bunun sadece Blizzard'ın mevcut oyunlarından birinin limanı olmayacağı ve tanıdık bir evrende geçse de büyük olasılıkla tamamen yeni bir oyuna baktığımız anlamına geliyor. Ancak şirket, yeni Warcraft mobil oyunundan ne bekleneceği konusunda son derece katı davranıyor. 

Evrenin ne kadar geniş olduğu düşünüldüğünde, hemen hemen her şeye bakıyor olabiliriz. Başarılı "Warcraft 3" gibi hikaye tabanlı bir oyun, onu desteklemek için yeterli ekran gayrimenkulü olması koşuluyla mobil oyuncular için ilginç bir seçim olabilir. Öte yandan, her tür oyun başarılı bir şekilde mobil cihazlara şaşırtıcı derecede sağlam bir yolculuk yaptı - örneğin "Fortnite" örneğini alın - bu nedenle daha küçük bir ekran artık o kadar büyük bir engel olmamalıdır.

Blizzard'ın pek çok yeni oyunu var

Blizzard'ın tartışmalı bir yıldan sonra toparlandığını inkar etmek zor. Bir dizi cinsel taciz davasının ve çalışanların muamelesiyle ilgili birçok tartışmanın ardından, şirketin imajını yeniden inşa etmesi ve sadece kendi çalışanlarının değil, genel halkın da güvenini yeniden kazanması gerekiyor. Bu arada, Activision Blizzard kısa süre önce Microsoft tarafından  şaşırtıcı bir 70 milyar dolara satın alındı. Sürekli olarak meydana gelen bu tür bir değişiklik telaşı ile oyun stüdyosu, hayranlarının keyfini çıkarması için oldukça sürekli bir içerik akışı sağlamayı bir şekilde başarıyor.

Kısa süre önce duyurulan bir sonraki "World of Warcraft" genişletmesi 19 Nisan 2022'de duyuruldu. "World of Warcraft: Dragonflight" olarak adlandırılan genişleme, Dracthyr adlı oynanabilir yeni bir ejderha türü ırkı, Evoker adlı yeni bir sınıf ve yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü sunuyor. , yetenek ağaçlarının dönüşü ve yeni bir bölge: Dragon Isles. Yeni genişlemenin yanı sıra Blizzard, " World of Warcraft Classic " oyuncuları için "Wrath of the Lich King"i yeniden yayınlayacağını da açıkladı . Birçok oyuncu muhtemelen onu tekrar ziyaret etmeyi dört gözle bekliyor.

Yaklaşan "Warcraft" mobil oyunu, Blizzard'ın mobil bölgeye ilk girişimi değil. "Hearthstone" hem PC'de hem de mobil cihazlarda başarılı bir oyun ve çok yakında "Diablo Immortal" Blizzard'ın kadrosuna katılacak. Oyun hayranlardan karışık bir tepki aldı, birçoğu bunun yerine uygun bir "Diablo IV" oyunu görmeyi tercih etti, ancak yine de oluyor - ve 2 Haziran 2022'de piyasaya sürülecek.

 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.