Bir Telefon Nasıl Klonlanır: Verileri Taşımak İçin En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları


Bir noktada hepimiz Google'a gidip bir telefonun nasıl klonlanacağını araştırıyoruz. İster yeni bir telefon alıyor olun ister birden fazla telefon taşıyor olun, verilerinizi her iki cihazda da tutmak için kullanabileceğiniz bazı telefon klonlama uygulamaları vardır.
Bir Telefon Nasıl Klonlanır: Verileri Taşımak İçin En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları

Bir noktada hepimiz Google'a gidip bir telefonun nasıl klonlanacağını araştırıyoruz. İster yeni bir telefon alıyor olun ister birden fazla telefon taşıyor olun, verilerinizi her iki cihazda da tutmak için kullanabileceğiniz bazı telefon klonlama uygulamaları vardır.

Verilerimi Neden Kopyalayayım?

Yeni bir telefon kurarken akla gelen en yaygın sorulardan biri budur. Saklamak istediğiniz sosyal medya veya akış uygulamaları konusunda her zaman daha seçici olabilirsiniz.

Ancak kişileri, fotoğrafları, takvimleri ve hatırlatıcıları yeni telefonunuza aktarmanız gerekir. Bu nedenle, sıfırdan kurmak yerine, her şeyi eski telefonunuzdan yeni telefonunuza aktarabileceğiniz bazı uygulamalar aşağıda verilmiştir.
 

Telefondan Telefona Veri Aktarımı İçin Uygulamalar

1. Google Araçları

Bir Telefon Nasıl Klonlanır: Verileri Taşımak İçin En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları

Bir Android telefon kullanıyorsanız, büyük ihtimalle Google Drive, Gmail, Google Kişiler, Telefon, Google Fotoğraflar ve aynısı Google programlarını kullanıyorsunuzdur. Dolayısıyla, bir telefonu değiştiriyorsanız ya da bir telefonu klonlamak istiyorsanız, Google Drive, piyasadaki her Android telefonla çalışan süratli bir seçenektir. Drive'ı kullanarak telefondan telefona transfer yapmanın iki yolu vardır.

Başlamadan önce, hem eski hem de yeni telefonda seans açmış bir Google hesaplarınız olmalıdır. Verileri Android'den iPhone'a taşımak amacıyla bu tekniği kullanabilirsiniz.

Verileri bir telefondan başkaine mahalli olarak aktarın


İlk yöntem, bir kabloya sahip olmanızı gerektirir. Eski ve yeni telefonunuzdaki bağlantı noktalarına bağlı olarak C Tipi ila C Tipi ya da mikro USB ila C Tipi kablo olabilir. Yeni Android telefonu açtığınızda, Başlat'a dokunun > eski telefonunuzdan programları ve bilgileri kopyalamak amacıyla seçin> kabloyu kullanarak her iki telefonu da bağlayın ve ekrandaki talimatları izleyin .

Bu yöntem, yapıyorsanız derhal derhal her şeyi ve Android'i Android'e aktarır. Ancak, yeni aygıtta yine Facebook ve Twitter gibi üçüncü doğrultu uygulamalara ayrı ayrı giriş yapmanız gerekebilir. Chrome ve başka Google programlarındaki şifreleriniz yeni telefona taşınacaktır.

Google Drive'da bulut yedeklemeyi kullanma


Eski telefonunuzda ayarlara gidin ve Google hesaplarınızı bulun. Google hesabı ayarlarında, yedekleme> Şimdi yedekle'ye dokunun . Bu, kişiler, takvimler, hatırlatıcılar, fotoğraflar ve videolar gibi asli bilgileri Google Drive'ınıza yedekleyecektir. Yeni bir telefon kurduğunuzda, Başlat> Kablo yok> Tamam'a dokunun . Şimdi bir Android ya da iPhone'dan aldığınız yedeklemeyi seçmek amacıyla ekrandaki adımları izleyin.

2. iOS'a Taşı

 

Verileri Android'den iPhone'a taşımak istiyorsanız, bu, bir telefonun nasıl klonlanacağına dair cevabınızdır. Başlamak için Android telefonunuzdaki iOS'a Taşı uygulamasını Play Store'dan indirin.

Şimdi yeni iPhone'u kurulum modundayken alın. ' Uygulamalar ve Veriler ' ekranını bulun ve Android'den Verileri Taşı'ya dokunun. Android cihazınızda iOS'a Taşı uygulamasını açın. Gerekli izinleri verin ve Devam et üzerine dokunun .

Şimdi iPhone'unuza altı basamaklı bir kod alacaksınız. Bu kodu Android telefonunuzdaki iOS'a Taşı uygulamasına girin. Sonraki adımda, transfer etmek dilediğiniz unsurları seçin ve İleri'ye dokunun. İşlemin bitmesini bekleyin ve sonrasında yeni iOS cihazınızı kurmaya devam edebilirsiniz.

Lütfen bu tekniğin bilgileri kopyalamak amacıyla iPhone'unuzu sıfırlamanızı gerektirdiğini unutmayın.

urulumdan sonra verileri Android'den iPhone'a taşıma: Her şeyi manuel olarak aktarmanız gerekecek. Verileri Android telefonunuzdan almak için iPhone'unuzu silmek istemiyorsanız Google Drive yöntemini kullanmanızı tavsiye ederim.

3. Telefondan Telefona Aktarım Uygulamaları

Bir Telefon Nasıl Klonlanır: Verileri Taşımak İçin En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları

Hemen hemen tüm büyük üreticilerin, telefondan telefona aktarım için kendi telefon klonlama uygulamaları vardır. Verilerimi bir Samsung cihazından diğerine kopyalamak için Samsung Smart Switch kullanışlı oldu. Smart Switch kullanmak, bir Samsung telefona geçiyorsanız telefonunuzu klonlamanın kolay bir yöntemidir.

Benzer şekilde, OnePlus Switch uygulaması, Xiaomi Mi Mover , Oppo Clone Phone ve diğerleri de var. Ayrıca Oppo, Vivo ve Xiaomi, eşler arası bir aktarım ittifakı sunmak için el ele verdi . Bu, bu cihazlardan herhangi biri arasında hareket ediyorsanız, telefonunuzu klonlamanın bir esinti olacağı anlamına gelir.

4. Üçüncü Taraf Telefon Klon Uygulamaları

 

Google, Apple ve diğer üreticilerin yanı sıra, birkaç üçüncü taraf uygulaması da telefon verilerinizi aktarmanıza yardımcı olabilir. Yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bu uygulamalardan birini kullanarak bir telefonu klonlayabilirsiniz.

Xender ve Zapya , Android ve iOS cihazlar arasında veri aktarmak için kullanabileceğiniz platformlar arası dosya paylaşım uygulamalarıdır. Bu uygulamaları videoları ve diğer medyayı çevrimdışı paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Hem Xender hem de Zapya, kişilerinizi, SMS'lerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve uygulamalarınızı klonlamanıza izin veren özel telefon aktarım işlevlerine sahiptir.

Telefonunuzu bilgisayarınıza yedeklemek veya başka bir telefona klonlamak için kullanabileceğiniz başka bir uygulama da Dr.Fone'dur. Ücretli bir araçtır ve WhatsApp sohbet aktarımı, seçici veri geri yükleme gibi ek özelliklerle birlikte gelir; ve iOS ve Android hatalarını onarın. Dr.Fone'daki farklı araç setlerinin tam fiyatlandırmasını buradan kontrol edebilirsiniz.

Bir Android telefonu başka bir Android telefona klonlamak istiyorsanız, CLONEit'i de kullanabilirsiniz. Hızlıdır ve verilerin çoğunu aktarır. Ancak, bazı kullanıcılar çökmeler ve bağlantı sorunları bildirdiler, bu yüzden bunu yalnızca son çare olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

En iyi yanı, bu uygulamaların çoğunun çapraz platform uyumluluğuna sahip olmasıdır, böylece kurulumdan sonra verileri Android'den iPhone'a da taşıyabilirsiniz. Dezavantajlarından biri, diğer hatalar arasında bağlantı sorunlarına yatkın olmalarıdır.

Telefon Nasıl Klonlanır: Geçen Hafta


Bir telefonu klonlayabilir ve eski telefonlardan yeni telefonlara veri taşıyabilirsiniz. Veri transfer etmek ve telefonları senkronize etmek, cihazlar arasında geçiş gerçeklştirmeyi basitleştirir ve sizi sıfırdan başlama zAhmetinden kurtarır.

Telefon Klonlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. Telefonumun birileri tarafından klonlanıp klonlanmadığını nasıl kontrol edebilirim?

    Cihazınızı yeniden başlatmanız, operatörden SIM'in güncellendiğine dair mesajlar almanız veya telefon ve metin almayı durdurmanız için istemler alıyorsanız, muhtemelen telefonunuz klonlanmıştır. Telefonunuzun klonlandığına dair başka bir işaret, Cihazımı Bul'un onu farklı bir konumda göstermesidir.

  2. Klonlanmış bir telefon nasıl düzeltilir?

    Telefonunuz klonlanmışsa, mevcut servis sağlayıcınıza başvurun. Klonlanmış bir telefonu düzeltmenin kesin bir yolu olmasa da, telefonunuzu buna karşı korumak için bir pin / şifre / biyometrik ayarlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamaları yalnızca güvenilir kaynaklardan yüklemenizi de tavsiye ederim. Bunun nedeni bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların kötü amaçlı yazılım veya klon yazılım olabilmesidir.

  3. Eski telefonumdaki her şeyi yeni telefonuma nasıl aktarırım?

    Neredeyse tüm verilerinizi eski telefonunuzdan yenisine bu makaledeki yöntemlerden herhangi birini kullanarak aktarabilirsiniz. Ancak, Android'den iOS'a geçiş yapıyorsanız, uygulamalarınızı manuel olarak geri yüklemeniz gerekebilir.

Makalede belirtiler klonlama yöntemleri yasaldır ve telefonlarınızda kullanmak güvenlidir. Bu yöntemleri kullanarak müzikleri, fotoğrafları, videoları, kişileri, mesajları, arama günlüklerini ve derhal derhal her şeyi bir telefondan diğerine taşıyabilirsiniz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.