Baykar, Çalışanlarına Ortalama 18 Maaşlık Kar Payı Dağıttı!
Instagram’a Etkileşim Odaklı 3 Yeni Özellik Geldi!

Sıradaki içerik:

Instagram’a Etkileşim Odaklı 3 Yeni Özellik Geldi!

e
sv

Baykar, Çalışanlarına Ortalama 18 Maaşlık Kar Payı Dağıttı!

12 okunma — 05 Mayıs 2024 14:32
Dünyaca ünlü savunma teknolojisi şirketi Baykar, çalışanlarını sevince boğdu. Şirket, altı yılı aşkın süredir çalışanlarına ve iki yılı aşkın süredir birim sorumlularına ortalama 18 maaş değerinde bir kar payı dağıttı.
baykar calisanlarina ortalama 18 maaslik kar payi dagitti10898

Baykar, çalışanlarına büyük bir sevinç yaşatarak birçok çalışanına ortalama 18 maaşa denk gelen bir kar payı dağıttı. Dünyaca ünlü savunma teknolojisi şirketi, altı yılı aşkın süredir bünyesinde çalışanlara ve iki yılı aşkın süredir birim sorumlusu olarak görev yapanlara bu büyük jesti yaptı.

Baykar, çalışanlarına 18 maaşlık kar payı verdi!

Kararın duyurulmasının ardından Baykar yönetimi, Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar imzasıyla çalışanlarına bir mektup ile ulaştı. Mektupta, şirketin bugünkü başarısında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür edildi ve birlikte daha nice başarılara imza atılacağına olan inanç vurgulandı. “Sizlerle dava arkadaşı olmaktan onur duyuyoruz” ifadesi ise çalışanlar ve şirket arasındaki güçlü bağın altını çizdi.

Bu karar, Baykar’ın çalışanlarına olan değerini ve onlarla olan bağını gösterirken, çalışanların da şirkete olan bağlılığını pekiştirdiği görülüyor.

Çalışanlara gönderilen mesajın tümü şu şekilde: 

“Değerli Yol Arkadaşımız,

Milli teknoloji geliştirme mücadelesi verdiğimiz Baykar’da hep birlikte havacılıkta akamete uğratılmış serüvenimizin yeniden doğuşunun hikayesini yazıyoruz.

Sizlerin yol arkadaşlığıyla, Vatanımızı güven içinde tutmak ve semalarımızı hür ve bağımsız kılabilmek için Kızılelma’mıza yürüyoruz.

Gazze’de tarihin en ağır zulümlerinden birine maruz kalan kardeşlerimizin direnişinden aldığımız ilham, her zorluğu birlikte aşma azmimizi pekiştiriyor. Bu mücadelemiz teknolojiyi değil, insanlık onurunu da yükseltiyor.

İnancımızda mülkün yegane sahibi kudreti her şeye yeten yüce Mevla’dır. Mülk, sadece insanlığa emanet edilmiş bir imtihan vesilesidir.

Firmamızın kazancının bir kısmını altı yılın üzerinde bu yolda emek vermiş veya birimlerimizde sorumlu olarak görev yapan, omuz omuza yol yürüdüğümüz siz kıymetli çalışma arkadaşlarımızla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her birinizle iftihar ediyor, emekleriniz ve kararlı duruşunuz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlerle dava arkadaşı olmaktan onu duyuyoruz.

Yıllardır omuz omuza çalıştığımız müessesemizin sahibi ve emektarları sizlersiniz. İyi ki varsınız, iyi ki yol arkadaşımız olmuşsunuz…

Birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyoruz.

Desteğiniz yol arkadaşlığınız için en kalbi duygularımızla selamlarımızı ve sevgilerimizi iletiyoruz.

Yol Arkadaşınız, Abileriniz, Kardeşleriniz,

Baykar, öz kaynaklarıyla yürüttüğü projelerle dolu bir başarı hikayesine sahip. 2003 yılında başlayan İnsansız Hava Aracı (İHA) Ar-Ge sürecinden bu yana elde ettiği gelirin yüzde 83’ünü ihracattan sağlayan şirket, Türkiye’nin savunma sanayisindeki gurur kaynaklarından biri haline geldi. 2021 ve 2022 yıllarında Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre savunma ve havacılık sektörünün ihracat lideri olan Baykar, 2023 yılında da bu başarısını sürdürerek sektörün ihracat şampiyonu oldu.

Baykar, Çalışanlarına Ortalama 18 Maaşlık Kar Payı Dağıttı!

Baykar’ın başarısı, sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası alanda da büyük takdir topluyor. Özellikle savunma ve havacılık alanında yaptığı yenilikçi ve etkileyici çalışmalarla, Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne önemli katkılar sağlıyor. Baykar’ın ihracat liderliği, ülke ekonomisine de önemli bir katkı sağlarken, aynı zamanda Türk savunma sanayisinin küresel arenada daha fazla tanınmasını ve rekabet gücünün artmasını sağlıyor.

Son yıllarda gelirlerinin yüzde 90’ından fazlasını ihracattan elde etmesi, Baykar’ın küresel pazardaki gücünü ve başarısını açıkça ortaya koyuyor. Özellikle 2023 yılında savunma ve havacılık sektöründeki ihracatın üçte birini tek başına gerçekleştiren Baykar, dünyanın en büyük SİHA ihracatçısı olarak adını duyurdu.

Baykar’ın ürünlerine olan yoğun talebi gösteren bir diğer önemli gösterge ise Bayraktar TB2 SİHA’nın 33 ülkeye, Bayraktar AKINCI TİHA’nın ise 9 ülkeye ihraç edilmesidir. Bu, şirketin ürünlerinin uluslararası alanda ne kadar talep gördüğünün bir kanıtıdır. Üstelik, Baykar katıldığı uluslararası ihalelerde Amerikalı, Avrupalı ve Çinli rakiplerini geride bırakarak büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Bu, şirketin teknolojik üstünlüğünü ve küresel rekabet gücünü gösteren önemli bir faktördür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli