Android İçin En İyi 8 Şarkı Bulucu Uygulaması 2022 Sürümü


Hiç radyoda yatıştırıcı bir şarkı duyduğunuz ve adını çözemediğiniz bir durumda bulundunuz mu... Poof... Gitmiş. Çoğu durumda, şarkı sözlerini hatırlayamazsınız veya şarkının sanatçısı hakkında hiçbir fikriniz olmaz
Android İçin En İyi 8 Şarkı Bulucu Uygulaması 2022 Sürümü

Hiç radyoda yatıştırıcı bir şarkı duyduğunuz ve adını çözemediğiniz bir durumda bulundunuz mu... Poof... Gitmiş. Çoğu durumda, şarkı sözlerini hatırlayamazsınız veya şarkının sanatçısı hakkında hiçbir fikriniz olmaz. Neyse ki, Android cihazlarda müziği tanımlamak için şarkı bulucu uygulamalarının bir kataloğu var.

Bu uygulamaların bazılarındaki şarkıları yalnızca akıllı telefonunuzun yerleşik mikrofonuna mırıldanarak tanımlayabilirsiniz. Şarkı tanıma uygulamaları nam-ı diğer. Music ID uygulamaları esas olarak dinlenen müzik örneklerini toplar ve ses parmak izini büyük bir çevrimiçi şarkı veritabanıyla karşılaştırır.

Kısacası, şarkı bulucu uygulamaları bazı yeni çalma listelerini dinlerken sorduğumuz en yaygın sorulardan birini yanıtlar: "Bu hangi şarkı?" veya "Arka planda ne çalıyor?"

Burada, 2022'de Android'de bulunan müzik / şarkıları tanımlamak için en iyi şarkı bulucu uygulamalarının bir listesini derledim, böylece bir daha hiçbir şarkıda kaybetmezsiniz. Her uygulamanın sonunda, bu müzik bulucu uygulamalarını şarkı tanıma hızlarına ve doğruluğuna göre derecelendirdim. Hadi başlayalım:

Android için En İyi Müzik Bulucu Uygulamaları Listesi (2022)

  • Music ID
  • Shazam
  • SesHound
  • MusixMatch
  • Genius
  • BeatFind
  • Soly
  • Google Şimdi Oynatıyor

1. Music ID

Music ID yukarıda listelenmeyen benzersiz özellikler sağlamasa da, en iyi müzik tanıma özelliklerinden ve film müziği etiketlerinden birini sağlayarak minimalist görünümlü bir uygulamaya ihtiyaç duyan insanlar için mükemmeldir.

Müzik bulucu uygulaması, en iyi şarkılar ve farklı sanatçılar hakkında bilgi görebileceğiniz Keşfet sekmesine sahiptir. Ne yazık ki, uygulama bir şarkının sözlerini sergilemez. Ancak iyi tarafından bakarsak, tanımlanan şarkılara yorum ekleyebilirsiniz.

Music ID Android uygulamasının ilginç bir özelliği, filmler ve TV şovları bilgileri, biyografik veriler vb.

Fiyat – Ücretsiz

MusicID'ye İndirin

2. Shazam

İnsanların "Shazam bu şarkı" dediğini duymuşsunuzdur. Şüphesiz, Shazam uygulaması şarkı bulucu uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Üç panelli çekici bir arayüzü tekmeleyen uygulama, şarkıları tanımada gülünç derecede hızlıdır. Her ne kadar ücretsiz sürümdeki reklamlar biraz can sıkıcı olsa da.

Şarkıyı tanımladığında, Android uygulaması farklı seçenekler sunar. Örneğin, şarkıdan bir alıntı çalabilir, YouTube videosunu izleyebilir, şarkı sözleriyle birlikte şarkı söyleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Uygulama ayrıca diğer uygulamaları kullanırken müziği tanımlayan bir açılır araca sahiptir. Ardından, kullanıcı tekrar çevrimiçi olduğunda şarkıyı otomatik olarak tanımlayan çevrimdışı Shazam'ınuz vardır.

Shazam uygulaması, gömülü QR kod okuyucudan bahsetmiyorum bile, kamerayı kullanarak posterleri, dergileri ve filmleri de kimlikleyebilir. Ayrıca, bölgenizde hangi parçaların popüler olduğunu görmek için şarkı listelerini keşfedebilir ve tüm şarkıları dinlemek için Spotify ve Google Play Müzik gibi müzik uygulamaları simgelerine dokunabilirsiniz.

Fiyat – Ücretsiz

İndir Shazam

3. SesHound

Sound Hound, müzik akışı uygulamalarına çok benzer. Android uygulaması, müziği tanımlamanın yanı sıra, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı müzik kategorileri sunar. Shazam'ın aksine, sonuçlar ekranında sadece müzik yerine müzik videoları çalar.

SoundHound uygulamasında kendi şarkı asistanı da bulunuyor. "Ok Hound" demek bir sanatçı aramanıza ve şarkı çalmanıza izin verir. Ayrıca, şarkıyı tanımlamak için mırıldanabilirsiniz, ancak SoundHound bu özelliğin doğru çalışması için mücadele etmemekten daha sık.

Bunun dışında, şarkıların sözlerini görebilir, Spotify'a bağlanabilir ve Google Play'de şarkı satın alabilirsiniz. Onu diğer müzik tanımlayıcılarından ayıran bir diğer özellik, şarkıları tanımak için PC mikrofonunuzu kullanan "Midomi" adlı web tabanlı sürümüdür.

Şarkı tanımlayıcısını kullanırken, kullanıcı arayüzünü biraz düşmanca ve kısıtlayıcı buldum. Özellikle, hiç gitmemiş gibi görünen yüzen video penceresiyle. Ve Youtube videolarında gördüğümüze benzer şekilde; ekranı kapatmak müziği hemen durdurur.

Fiyat – Ücretsiz /Premium $ 5.99

İndir SoundHound

4. Musixmatch

Diğer şarkı bulucu-cum-media uygulamalarının aksine, Musixmatch tamamen şarkı sözleri sağlamaya ve şarkıları tanımaya odaklanmıştır. Yine de, bu konuda olağanüstü bir iş yapıyor.

Musixmatch yüzen şarkı sözleri özelliği, dünyadaki hemen hemen her şarkının sözlerini sergileyebilir ve hatta şarkı parçası arka planda çalarken kelimeleri gerçek zamanlı olarak cesur hale getirebilir. Bu müzik bulucu uygulaması ayrıca şarkı sözlerinin çevrilmiş bir sürümünü de içeriyor. Ne yazık ki, her şarkı farklı dillere çevrilmemiştir.

Şarkıdan bir alıntı alıntısı ve sosyal medyada paylaşma gibi şarkı sözlerinin flashcard'larını oluşturabilirsiniz.

MusicXmatch premium sürümü, karaoke müzik uygulamalarına benzer şekilde şarkıyı söylerken kelime kelime senkronizasyona izin verir. Ayrıca, çevrimdışı şarkı sözleri seçeneğiniz de vardır.

Fiyat – Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

İndir Musixmatch

5. Genius

Genius, Google Play'de bulunan başka bir popüler şarkı bulucu uygulamasıdır. Harika uygulama arayüzü, devasa şarkı kitaplığında gezinmeyi ve en iyi listeleri görüntülemeyi kolaylaştırır.

Uygulama, MusiXmatch kadar sorunsuz çalışmayan gerçek zamanlı şarkı sözlerine sahiptir. Bunun dışında, herhangi bir şarkıyı arayabilir ve sözlerini görebilirsiniz. Şarkının videosunu bile oynatabilirsiniz.

Uygulama, tanımlanan şarkının sözlerini indirmenize izin verir, böylece çevrimdışıyken sözleri okuyabilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın tamamı bir video kitaplığına sahiptir.

  • Genius'un müzik tanıma hızı : ⭐⭐
  • Genius: ⭐⭐⭐'ın müzik tanıma doğruluğu

Genius'ı İndirin

6. BeatFind

Beatfind, tüm dinleme deneyimini yükseltir bir şarkı tanıma uygulamasıdır. Sadece müzik aramak yerine, aslında müzikle senkronize olur ve akıllı telefon el fenerini kullanarak yanıp sönen bir flaş ışığı efekti getirir.

Şarkıların ritimleriyle harmanlamaya çalışan büyüleyici animasyonlar göreceksiniz. Ancak Beatfind müzik bulucu uygulamasıyla ilgili önemli bir sorun var - reklamlar.

2022'de bir şarkıyı tanımlamak için ekranın altındaki arama simgesine tıklamanız gerekir. Ancak, çoğu zaman reklam pop-up'larının arkasına gizlenir.

Bunun dışında, tanınan şarkıların geçmişini tutmak, Spotify, Youtube'da şarkı dinlemek vb.

Fiyat – Ücretsiz

İndir Beatfind

7. Soly

Soly, şarkıları tanımlayabilen ve şarkı sözleri bulabilen başka bir şarkı bulucu uygulamasıdır. Ayrıca gömülü bir müzik çalara sahiptir, bu da cihazınızda depolanan şarkıları çalabileceğiniz anlamına gelir

Soly'nin şarkı bilinirliği iyi olsa da, bir sürü konuyu kapsıyor. Soly'nin en rahatsız edici unsuru, burada belirtilen diğer şarkı tanımlayıcı uygulamalarından daha sık olan reklam bombalarıdır.

Bunun dışında, Soly şarkı sözleri genellikle bir şarkıyı tanımladığında gündeme gelmez. Öte yandan, şarkı sözlerini manuel olarak arayabileceğiniz bir şarkı sözü arama sütununa sahiptir.

Fiyat – Ücretsiz

Soly'i İndir

8. Google Müzik Tanıma

Google'ın onları keşfetmenizi bekleyen birçok heyecan verici arama hilesi vardır. Bu tür bir hile, Google'ın yerleşik müzik tanıma özelliğidir. Herhangi bir şarkıyı aramak için Google uygulamasını açmanız, mikrofon simgesine (arama çubuğunun yanında) dokunmanız ve ekranın altındaki "Şarkı ara" yı seçmeniz yeterlidir. Google'ın sizin için tanımlamasına yardımcı olmak için şarkının çalmasına veya mırıldanmasına izin verin.

Google müzik tanıma herhangi bir şarkı listesi veya bunun gibi bir şeye sahip değildir. Sadece basit ve basit bir şarkı tanımlayıcısı. Her ne kadar Google parçayı tanıdıktan sonra, şarkı sözlerini arayabileceğiniz, Spotify ve YouTube'da çalabileceğiniz vb.

En iyi yanı, herhangi bir müzik tanımlayıcısı uygulaması indirmenize gerek olmamasıdır. Akıllı telefonunuza önceden yüklenmiş Google uygulaması sizin için her şeyi yapacaktır. Şarkı tanıma geçmişinizi kontrol etmek istiyorsanız, bunu Android Ayarları'nda yapabilirsiniz.

Fiyat – Ücretsiz

Şarkıları tanımlamak için ipuçları

Şimdi, bahsettiğimiz müzik tanıma uygulamaları oldukça yeteneklidir, ancak bir şarkıyı tanımlarken hatırlamanız gereken birkaç şey vardır. Örneğin, ortam çok gürültülüyse veya diğer şarkılar aynı anda çalınıyorsa uygulama sorunlarla karşılaşabilir.

Bu durumda, telefonunuzu ses kaynağına yaklaştırmak yardımcı olabilir. Ayrıca, uygulamanın belirli bir şarkıyı analiz etmenin mümkün olduğu zamanlarda, şarkının şarkı tanıma uygulamasının veritabanında bulunmayan bir müzik kapağı veya kişisel kompozisyon olması mümkündür.

En çok hangi şarkı tanıma uygulamasını beğendiniz?

Görünüşe göre Shazam ve MusiXmatch şu an itibariyle en iyi şarkı bulucu uygulamaları. Ancak, her uygulama müzik tanımlama aracına eşlik eden benzersiz bir özellik kümesi sunar. Örneğin, SoundHound şarkıları sadece mırıldanarak tanımlamanızı sağlar. Bu nedenle, son kararınızı vermeden önce farklı uygulamaları deneyin.

Müzik tanıma verimliliği ile ilgili olarak, Shazam her zaman şarkı bulucu uygulamalar listesinin başında yer alacaktır. Bununla birlikte, MusiXmatch eşit derecede hızlı müzik tanıma aracıyla da oldukça popüler hale geldi.

Aşağıdaki yorumlarda hangi şarkı bulucu uygulamasının size en uygun olduğunu bize söyleyin. Android uygulamalarında daha yararlı gönderiler için Fossbayt okumaya devam edin.

SSS

1. Hangisi daha iyi Shazam veya SoundHound?

Müziği tanımlamak söz konusu olduğunda her iki uygulamanın da harika olduğu doğru olsa da, SoundHound sadece mırıldanmanıza dayanarak şarkı ayrıntılarını öğrenebildiği için Shazam'a karşı hafif bir avantaj elde ediyor. Başka bir avantaj, Midomi olarak bilinen bir web sürümüne sahip olduğu için kullanmak için SoundHound'ı indirmek zorunda kalmamanızdır.

2. Google'da bir şarkıyı nasıl tanımlayabilirim?

Bir şarkıyı bulmanın en hızlı yollarından biri, telefonunuzda önceden yüklenmiş Google uygulamasını açmak, mikrofon simgesine dokunmak ve "Şarkı ara"yı seçmektir. Müziğin çalmasına izin verin ve arama motoru işi sizin için yapacaktır.

3. Bir şarkıyı mırıldanarak nasıl bulabilirim?

Bu şarkıyı aramak için Google'a veya Midomi gibi uyumlu bir üçüncü taraf uygulamasına kelimenin tam anlamıyla bir şarkı mırıldanabilir veya söyleyebilirsiniz. Bu hizmetlerin çalan gerçek şarkıyı dinlemesini sağlamak kadar doğru olmasa da, mırıldanma bir şarkıyı tanımlamanıza da yardımcı olabilir.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.