AMD 23.4.2 sürücüsü, Dead Island 2 desteği ve Unreal Engine 5 düzeltmesi yayınlandı

Şirket, önümüzdeki haftaya kadar diğer bir sürücünün de gelmesini sağlayabilir. Star Wars Jedi: Survivor'a yalnızca birkaç gün kaldı ve AMD genelde büyük oyun versiyonları amacıyla yeni sürücülere sahip.

AMD, Radeon grafik kullanıcıları amacıyla Adrenalin Sürümü 23.4.2'de diğer bir sürücüye sahip. WHQL sertifikalı sürücü, iki yeni oyun sürümü, bir dizi yeni Vulkan uzantısı ve hata düzeltmeleri amacıyla resmi desteğe sahip.

Zombi ezme macerası Dead Island 2 nihayet yarın, 21 Nisan'da çıkıyor ve bu, kırmızı ekipteki donanım sahipleri amacıyla tavsiye edilen sürücü. Yakın vakitte pazara sürülen uzay tabanlı taktiksel nişancı oyunu Boundary de bu sürümle beraber destek kazanıyor. Ne yazık ki AMD, yazılımının bu sürümünü yükleyerek kullanıcıların bu oyunlardan rastgele birisinde ne tür iyileştirmeler görebileceği konusu ile ilgili rastgele bir detay vermedi.

Şirket, önümüzdeki haftaya kadar diğer bir sürücünün de gelmesini sağlayabilir. Star Wars Jedi: Survivor'a yalnızca birkaç gün kaldı ve AMD genelde büyük oyun versiyonları amacıyla yeni sürücülere sahip.

Bu versiyona geri dönersek, Red Dead Redemption 2 oyuncuları ve Unreal Engine 5 geliştiricileri amacıyla harika haberler sahibi olan dahil edilen düzeltilmiş problemler şunlardır :

  • Red Dead Redemption 2™'de Vulkan® API kullanılırken bloklu su bozulması meydana gelebilir.
  • Google Earth VR™'de eksik metin veya beyaz bir disk görünebilir.
  • Unreal Engine 5™'te işleme ön izleme penceresi etkinleştirildikten sonra aralıklı olarak uygulama çökmeleri gözlemlenebilir.
  • Belirli ekran yapılandırmaları kullanılarak bir sürücü yükseltmesinden sonra boş veya siyah bir ekran oluşabilir.

AMD'nin sürücü ekibi, şu bilinen sorunları çözmek için hâlâ çalışıyor:

  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda belirli yüksek çözünürlüklü ve yüksek yenileme hızlı ekranlar kullanılırken durumsal olarak yüksek boşta kalma gücü gözlemlenmiştir.
  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda bazı genişletilmiş ekran yapılandırmalarında oyun oynama ve video oynatma sırasında videoda takılma veya performans düşüşleri gözlemlenebilir.
  • Bazı sanal gerçeklik oyunları veya uygulamaları, Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda beklenenden daha düşük performans gösterebilir.
  • Radeon™ RX 6700 XT gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde video ve oyun pencereleri arasında geçiş yaparken kısa süreli görüntü bozulmaları meydana gelebilir.
  • Hogwarts Legacy™'deki su bozulması, Radeon™ RX 580 gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde meydana gelebilir.
  • AMD Yazılımına Yükseltme: Adrenalin Sürümü 23.4.2 sürücü yükseltmeleri, Windows'ta Radeon Settings uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Buradaki sürüm notlarında bağımsız bir indirme bağlantısı da mevcuttur.

AMD Yazılımına yükseltme: Adrenalin Edition 23.4.2 sürücüsü, Windows'ta Radeon Settings uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebilir.