Instagram, Yapay Zeka Destekli Fotoğraf Düzenleme Özelliğini Tanıttı!
Yeni Hyundai IONIQ 6 Elektrikli Aracı Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı ve Teknik Özellikleri!

Sıradaki içerik:

Yeni Hyundai IONIQ 6 Elektrikli Aracı Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı ve Teknik Özellikleri!

e
sv

Instagram, Yapay Zeka Destekli Fotoğraf Düzenleme Özelliğini Tanıttı!

25 okunma — 28 Eylül 2023 13:18
Meta'nın Connect etkinliğinde, yapay zekanın platformun geleceğinde ne kadar kritik bir rol oynayacağını açıkça gördük. Bu vizyonun bir parçası olarak, Instagram şimdi yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme özelliklerini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Meta, dijital dünyanın her köşesinde yapay zeka kullanmanın öncüsü olmayı hedefliyor. Yeni duyurulan Connect etkinliğinde, şirketin bu vizyonunu ne kadar ciddiye aldığını tüm detaylarıyla görebiliyoruz. Bu etkinlikte, Instagram için sunulan yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme ve kişiselleştirilmiş çıkartma yapabilme özellikleri, bu hedefin somut örneklerinden sadece birkaçı.

Instagram’ın Yapay Zeka Harikası: Restyle

Restyle, fotoğraflarınızı bir sanat eserine dönüştürebilen yapay zeka destekli bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Bu özellik, basit bir tanımlayıcı kullanarak veya daha detaylı bir tarif vererek fotoğraflarınızı yeni bir boyuta taşımanızı sağlar. Örneğin, bir fotoğrafı “sulu boya” efektiyle ya da “yırtık gazete” temasıyla dönüştürmek artık parmaklarınızın ucunda.

instagram yapay zeka destekli fotograf duzenleme ozelligini tanitti

Ayrıca, “backdrop” adında, kullanıcılara fotoğraflarında arka plan değişikliği yapma imkanı veren başka bir yapay zeka özelliği de tanıtıldı. Kullanıcılar bu özellik sayesinde birkaç basit komutla fotoğraflarının arka planını değiştirebiliyor.

Yapay zeka ile oluşturulan bu görsellerin yanıltıcı olmaması ve karışıklığa neden olmaması için, bu tür gönderilere belirli bir etiket eklenecek. Bu, kullanıcılara içeriğin yapay zeka tarafından oluşturulduğunu açıkça gösterecek.

Fakat bu sadece başlangıç. Meta, Instagram dışında da yapay zeka tabanlı çıkartmaların kullanımını genişletmeyi planlıyor. Bu yeni özellik, kullanıcılara anında özelleştirilmiş çıkartmalar oluşturma imkanı tanıyacak. Meta, bu özelliğin yakın zamanda İngilizce dilinde kullanıma sunulacağını duyurdu.

Meta’nın bu yeniliklerle kullanıcılara sunduğu yapay zeka tabanlı deneyimler, dijital dünyanın sadece nasıl şekilleneceğini değil, aynı zamanda kullanıcıların içerikle nasıl etkileşimde bulunacağını da yeniden tanımlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli