Allianz Türkiye, Elektrikli Araçlar İçin Özel Kasko Sigortası Sunuyor
Tesla’nın Beklenen Bütçe Dostu Modeli: İşte Olası Tasarımı!

Sıradaki içerik:

Tesla’nın Beklenen Bütçe Dostu Modeli: İşte Olası Tasarımı!

e
sv

Allianz Türkiye, Elektrikli Araçlar İçin Özel Kasko Sigortası Sunuyor

17 okunma — 09 Ekim 2023 20:06
Allianz Türkiye, tamamen elektrikli sürüş teknolojilerine sahip otomobil ve kamyonetler için bataryalarını ve şarj ünitelerini de kapsayan geniş kapsamlı bir teminat paketiyle Elektrikli Araç Kasko Sigortası hizmetini piyasaya sürdü.
allianz turkiye elektrikli araclar icin ozel kasko sigortasi sunuyor9880

Allianz Türkiye, elektrikli otomobil sayısının Türkiye’de hızla 42 bine ulaşmasıyla birlikte bu araçları koruma altına alacak yenilikçi bir sigorta ürününe imza attı.

Allianz Türkiye’nin piyasaya sürdüğü Elektrikli Araç Kasko Sigortası ile yüzde 100 elektrikli otomobil ve kamyonet sahipleri, Allianz Kasko Kapsamlı Paket’in sunduğu hırsızlık, doğal afetler, çarpma, dolu, sel gibi geniş teminatların yanı sıra; elektrikli araçlar için özel duvar monteli şarj ünitesi, adaptör, şarj kablosu ve batarya gibi unsurların hasarını da güvence altına alabiliyor.

Ekstra yol yardım hizmeti de dahil

Elektrikli Araç Kasko Sigortası, aynı zamanda duvar monteli şarj cihazının duvar kutusu, araç içerisinde bulunan şarj kablosu ve adaptörün kaza sonucu meydana gelen zararları, hırsızlık olayları ve kemirgenlerin verdiği hasarları da kapsıyor. Bunun yanı sıra, aracın şarj sürecinde, sigortalı ya da üçüncü kişilerin şarj kablosundan kaynaklanan kazalarda da teminat sağlanıyor. Yol yardım hizmeti kapsamında ise, şarjı tükenen araçlar için en yakın şarj istasyonuna nakil hizmeti de sunuluyor.

Elektrikli otomobillerin bataryaları, kaza gibi beklenmedik durumlarda ciddi zarar görebilir. Allianz Türkiye, bu tür durumları göz önünde bulundurarak, aracın ilk tescil tarihinden itibaren üçüncü yaşına kadar oluşabilecek hasarlarda hiçbir muafiyet talep etmeyen bir teminat paketi sunuyor. Hava koşullarından kaynaklanan yıldırım ve fırtına gibi olayların neden olabileceği akım kaynaklı zararlar da bu teminat kapsamında yer alıyor. Bunun yanında, elektrikli aracın şarjının bitmesi durumunda, en yakın şarj istasyonuna taşıma hizmeti de sağlanıyor. Teknolojik gelişmelere paralel olarak, araçları hedef alabilecek siber saldırılar sonucu oluşabilecek elektronik hasarlar da bu sigorta ile teminat altına alınıyor.

Allianz Türkiye CEO’su Cemal Ererdi, bu yeni sigorta ürünü hakkında şu yorumları yaptı: “Sürdürülebilir bir çevre için, iklim değişikliğine karşı savaşı önemsiyoruz. Yenilikçi ve çevre dostu ürünlerle düşük karbon ekonomisini desteklemeye odaklandık. Türkiye’de, hızla artan elektrikli otomobil pazarına yönelik olarak geliştirdiğimiz bu ürünle, otomobil sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyoruz. Türkiye’deki elektrikli otomobil sayısının hızla artmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz ve bu gelişmeyi kendi ürünlerimizle desteklemekten gurur duyuyoruz.

Ererdi, ayrıca elektrikli araçların ülkemizdeki popülerliğinin artmasıyla, sektörde bu tür ürünlere yönelik daha fazla yenilikçi çözüm sunma konusunda motive olduklarını belirtti. Allianz Türkiye’nin, sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmaya devam edeceğini vurguladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli