Age of Mythology Retold: Çıkış Tarihi Belli Oldu

Age of Mythology Retold, 4 Eylül 2024'te PC ve Xbox Series S|X'te çıkacak. İlk günden Game Pass'te yer alacak ve Türkçe dil desteği sunacak.

Microsoft, Xbox Game Showcase 2024 kapsamında Age of Mythology Retold'un 4 Eylül'de PC ve Xbox Series S|X'te satışa sunulacağını duyurdu. Ayrıca ilk günden Game Pass'te olacak.

Age of Empires markasının en popüler yan serilerinden Age of Mythology, uzun bir sürenin ardından geri dönüyor. Akşam saatlerinde gerçekleşen Xbox Games Showcase 2024 sırasında, Age of Mythology Retold'un çıkış tarihi açıklandı. Üstelik ilk günden Game Pass'e geliyor.

Age of Mythology Retold 4 Eylül'de PC ve Xbox'a Geliyor

Microsoft, Xbox Games Showcase 2024 sırasında Age of Mythology Retold için yeni bir fragman ve çıkış tarihi paylaştı. Duyuruya göre, ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alacak olan bu gerçek zamanlı strateji oyunu, Eylül 2024’te PC ve Xbox Series X|S platformlarına çıkacak.

Oyun Hakkında Detaylar

Age of Mythology: Retold, tarihin ötesine geçerek tanrıların, canavarların ve insanların çarpıştığı efsanevi bir çağa uzanıyor. 2012 yılında çıkan oyunun baştan aşağı yenilenmiş bir sürümü olacak yapımda, oynanış, animasyon ve karakter modelleri baştan aşağı yenilemiş olacak. Üstelik Türkçe dil desteği ile piyasaya sürüleceğini hatırlatalım.

Özellikler Detaylar
Çıkış Tarihi 4 Eylül 2024
Platformlar PC, Xbox Series X
Game Pass İlk günden Xbox Game Pass kütüphanesinde
Fiyat Steam: 22.99 dolar, Xbox: 588 TL
Dil Desteği Türkçe
Yenilikler Oynanış, animasyon ve karakter modelleri baştan aşağı yenilenmiş

Age of Mythology: Retold, PC’de Steam ve Xbox platformlarında halihazırda satışa sunuldu. Oyunun standart sürümü Steam üzerinde 22.99 dolar, Xbox üzerinde ise 588 TL'den satılıyor.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel® i3-4130 veya AMD FX 4350 İşlemci: 3.6 GHz i5 veya daha iyisi veya AMD eşdeğeri
Bellek: 8 GB RAM Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 645 veya AMD Radeon™ Vega 8 veya Intel® Iris Graphics 550 veya daha iyisi Ekran Kartı: Nvidia® GeForce® GTX 970 veya AMD Radeon™ RX 570 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 12 DirectX: Sürüm 12
Diğer: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir Diğer: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!