5 Yeni Android Özelliği


Android, dünyadaki en tanınmış mobil işletim sistemidir; bu, milyonlarca bireyin bir Google Pixel'e ya da özel Android kullanıcı arayüzünü çalıştıran bir cihaza sahip bulunduğu manasına gelir.
5 Yeni Android Özelliği

Android, dünyadaki en tanınmış mobil işletim sistemidir; bu, milyonlarca bireyin bir Google Pixel'e ya da özel Android kullanıcı arayüzünü çalıştıran bir cihaza sahip bulunduğu manasına gelir. Google kısa vakit evvelce Android 12'nin ilk geliştirici önizlemesini başlattı. Maalesef güncelleme sadece Google Pixel kullanıcıları amacıyla sahip olunan .

Ancak şimdi Google, Pixel olsun ya da olmasın sonucunda bütün Android cihazlara ulaşacak beş büyük yeni Android özelliği geliştirdi.

En Büyük 5 Yeni Android özelliği

1. Güvenliği İhlal Edilmiş Şifre Uyarıları

Geri Android 9 Pie , Google “adında yeni bir vasıta sundu Şifre Kontrolü kontrol eder bizim şifreleri hiç bir ihlali parçası olsaydı o”.

Google şimdi Otomatik Doldur özelliğini kullanarak uygulamalarda ve hizmetlerde her seans açtığımızda istikbal olan Şifre Kontrolü bildirimlerini ekliyor.

2. Mesajları Planlayın

 

Google mesajlar uygulamasında, bundan sonra mesajları planlayabilir ve belirli bir tarih ya da saatte gönderebilirsiniz .

Google Mesajlar uygulamasında Zamanlama gönderme özelliğini kullanmak amacıyla - bir mesaj yazın, gönder butonunu basılı tutun, saat ve tarihi seçin, İleri'ye ve sonrasında bir mesaj planlamak amacıyla Kaydet'e basın .

3. Ekranın kilidini açmadan Google Asistan'ı kullanın

Gooogle Asistan

Akıllı telefonlar, yeni bir Google Asistan özelliği ile en gerçek anlamda eller serbest olacak. Android kullanıcıları Google Asistan'ı uyandırabilir ve bundan sonra cihazın kilidini açmaya lüzum kalmadan mesaj gönderebilir, arama yapabilir, alarm kurabilir ve çok daha çoğunu yapabilir.

Daha önce, Google Asistan, telefonun kilidi açılmadıkça bu titiz işlemleri kabul etmiyordu, fakat bundan sonra Google Asistan ayarlarında bu özelliği açıp kapatarak bunu değiştirebilirsiniz.

Asistan ayarları> Kişiselleştirme> Kilit Ekranı Kişisel Sonuçlarını Aç seçeneğine gidin .

4. Google Haritalar'da Koyu Mod

Google şimdi Google Haritalar'ın karanlık tema özelliğini küresel olarak getiriyor. Google Haritalar'da artık iki tema seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz - Her Zaman Koyu Temada veya Her Zaman Açık Temada.

5. Android Auto'daki yeni özellikler

Arabanızın ekranı Android auto çalışıyorsa, Google birkaç yeni ve ilginç özellik getirdiği için bir sürpriz içindesiniz.

Android kullanıcıları artık sürüş sırasında sesle etkinleştirilen oyunları oynayabilir. "Hey Google, oyun oyna" sesli komutunu söyleyerek başlayabilirsiniz.

Bunun dışında Google, hızlı kısayollar da ekliyor. Bununla, tek bir dokunuşla bir kişiyi arayabilir veya termostatı ayarlayabilirsiniz.

Bu en son Android özelliklerini almadıysanız, önümüzdeki günlerde alacaksınız. Yeni Android özelliklerinden herhangi birini denediniz mi? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.