2022'deki En İyi 12 Android Fotoğraf Editörü Uygulaması

Akıllı telefonların neredeyse her yeni sürümle kamera departmanında gelişmesiyle, akıllı telefon fotoğrafçılığı son birkaç yılda hız kazandı. Ve kaliteli bir Android fotoğraf editörüne ihtiyaç var.

Akıllı telefonların neredeyse her yeni sürümle kamera departmanında gelişmesiyle, akıllı telefon fotoğrafçılığı son birkaç yılda hız kazandı. Ve kaliteli bir Android fotoğraf editörüne ihtiyaç var.

Çoğu telefondaki varsayılan galeri uygulaması temel fotoğraf düzenleme özellikleri sunsa da, temel özelliklerin ötesine geçmek istiyorsanız, fotoğraflarınızı düzenlemek için özel uygulamalara ihtiyacınız olabilir.

Birçok seçenek varken, Google Play Store'da bulabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından seçim yapmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir kılavuz.

Not: Bu liste tercih sırasına göre düzenlenmez; Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarının bir derlemesi. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmeniz önerilir.

2022'de Android için En İyi 12 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

 • 1. Snapseed
 • 2. Photo Lab Picture Editor & Art
 • 3. Pixlr
 • 4. Photoshop Express
 • 5. YouCam Perfect
 • 6. Photo Editor Pro
 • 7. PhotoDirector
 • 8. Fotor Photo Editor
 • 9. PicsArt Photo Studio
 • 10. Prisma Photo Editor
 • 11. VSCO Photo & Video Editor
 • 12. Toolwiz Photos-Pro Editor

1. Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilen ve oldukça fazla özellik taşıyan güçlü bir Android fotoğraf editörüdür. Ücretsiz olarak mevcuttur ve reklamsızdır. Uygulama kullanımı kolay kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, sadece ekrana dokunun ve istediğiniz dosyayı açın.

Snapseed, 29 farklı araç çeşidi de dahil olmak üzere fotoğrafın görünümünü değiştirmek için birçok farklı filtre türüyle birlikte gelir. Düzenlemeyi bitirdikten sonra, kaydetmek veya arkadaşlarınızla paylaşmak için dosyayı kolayca dışa aktarabilirsiniz. Genel olarak, Snapseed 2022'de Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Snapseed'in Özel Özellikleri

 • RAW DNG dosyaları JPG olarak düzenlenebilir ve dışa aktarılabilir
 • Uygulamada yerel koyu tema modu
 • Görüntünün yalnızca bir bölümünü düzenlemek için seçmeli filtre fırçası
 • Daha sonra görüntülere uygulamak için özelleştirilmiş hazır ayarı kaydetme seçeneği

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Değerlendirme: 4.4

Snapseed'i İndirin

2. Photo Lab Picture Editor & Art

Photo Lab Resim Editörü ve Sanat fotoğraflarınıza benzersiz bir dokunuş verir. Gerçekçi fotomontajlar, şık fotoğraf filtreleri, güzel çerçeveler, yaratıcı sanatsal efektler, birden fazla fotoğraf için kolajlar ve çok daha fazlası gibi 900'den fazla farklı efekt koleksiyonuna sahiptir.

Basit ve sezgisel bir arayüzle, fotoğraf düzenleme uygulaması oldukça kolay bir şekilde yönetilebilir. Bu Android fotoğraf editörü, bir kullanıcının ihtiyaç duyabileceği her temel araçla birlikte gelir: kırpma, döndürme, aydınlatma, keskinlik ve hatta rötuş.

Ayrıca, kreasyonunuzu galeriye kaydedebilir, Twitter, Facebook, Instagram üzerinden kolayca paylaşabilir veya mesaj olarak gönderebilirsiniz. Reklamları görüntüleyen ücretsiz bir sürüm mevcuttur. Ancak ana dezavantajı, ücretsiz sürümünü kullandığınızda fotoğraflarınızı filigranla işaretlemiş olmasıdır.

Photo Lab Resim Editörü ve Sanatının Özel Özellikleri

 • Tek dokunuşla düzenleme için seçebileceğiniz 50'den fazla önceden ayarlanmış stil
 • Yüz fotoğrafı montajları için gelişmiş yüz algılama algoritması

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.3

Fotoğraf Laboratuvarı'nın İndirin

3. Pixlr

Pixlr, 2022'de kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Bir kullanıcının ihtiyaç duyabileceği tüm araçlara sahiptir. 2 milyondan fazla ücretsiz efekt, kaplama ve filtre kombinasyonuna sahiptir. Çeşitli mizanpajlar, arka planlar ve aralık seçenekleriyle fotoğraf kolajları oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, bir fotoğrafı bir doodle, kalem çizimleri ve mürekkep çizimleriyle stilize edebilir. Görüntüleri doğrudan çeşitli sosyal ağ sitelerinde paylaşabilirsiniz. Uygulama içi satın alımlarla indirmek ücretsizdir ve reklamlar içerir.

Pixlr'in Özel Özellikleri

 • En çok kullanılan efekti veya kaplamayı Sık Kullanılan olarak işaretleme seçeneği.
 • Olağanüstü dokunmatik geliştirme araçları
 • Görüntüdeki rengi otomatik olarak dengelemek için otomatik düzeltme özelliği
 • 25 adede kadar fotoğraf ve çeşitli mizanpajlar, arka plan ve aralık seçenekleri içeren kolaj özelliği

Uygulama Yüklemeleri: 50 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.3

İndir Pixlr

4. Photoshop Express

Basit ve minimalist bir arayüze sahip olan Adobe Photoshop Express, cihazlarda hızlı, kolay ve güçlü düzenleme için harika bir Android fotoğraf editörüdür. Fotoğrafları kırpma, düzleştirme, döndürme ve çevirme gibi temel özelliklerle doludur.

Photoshop Express'te tek dokunuşla filtreler, çeşitli efektler, renkler, otomatik düzeltmeler, çerçeveler ve panoramik fotoğraflar gibi büyük dosyaları işlemek için Görüntü Oluşturma Motoru gibi bazı gelişmiş araçlar vardır. Gürültü Azaltma özelliği, gece fotoğraflarında istenmeyen taneleri ve benekleri en aza indirebilir.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir ve reklamsızdır. Ayrıca, Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağ sitelerinde fotoğraf paylaşma hizmeti sunar.

Photoshop Express'in Özel Özellikleri

 • Fotoğrafları anında düzenlemek için 80'den fazla filtre.
 • Fotoğraflar RAW formatında içe aktarılabilir ve düzenlenebilir
 • Çarpık perspektif fotoğraflarını düzeltmek için perspektif düzeltme özelliği
 • Düzenlediğiniz fotoğrafları anında Facebook, Twitter, Instagram ve diğer sosyal medya web sitelerinde paylaşın

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.4

Photoshop Express'i indirin

5. YouCam Perfect

YouCam Perfect, portre fotoğraflarınızı saniyeler içinde güzelleştirebileceğiniz 2022'de Android için kullanışlı bir fotoğraf editörü aracıdır. Efektleri ve tek dokunuşla filtreleri, fotoğraf kırpma ve döndürme, arka planı bulanıklaştırmak için mozaik pikselleştirmeleri, vinyet ve HDR efektleriyle düzenlemeyi deneyin. Uygulama, belinizi küçültmek ve anında daha ince görünmenizi sağlamak için bir Yüz Tıraş Kağıdı, Göz Torbası Çıkarıcı ve ayrıca Vücut İnceltici ile birlikte gelir.

Hepsi bir arada, selfie'ler için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını arıyorsanız, harika bir değerlendirme olabilir. YourCam Perfect ayrıca video selfie özelliklerine sahiptir. Ek özellikler için bazı uygulama içi satın alımlarla indirmek ücretsizdir ve reklamlar içerir.

YouCam Perfect'in Özel Özellikleri

 • Hareketsiz ve video selfie'lerde gerçek zamanlı cilt güzelleştirme efektleri
 • Kesme ve nesne sökücü aracı
 • Bir grup selfie'sına anında dokunmak için çoklu yüz algılama
 • Herhangi bir görüntüye gülümseme eklemek için "Gülümse" özelliği

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.4

İndir YouCam

6. Photo Editor Pro

Son olarak, Photo Editor Pro, kullanıcıların resimlerini güzelleştirmek için kullanabileceği fotoğraf düzenleme için başka bir uygulamadır.

Temel düzenleme araçları dışında, Android uygulaması farklı aksaklık efektleri, ilginç çizim filtreleri, çıkartmalar, dövmeler ve çok daha fazlasını eklemek gibi çeşitli trend araçlara sahiptir.

Parlaklık, kontrast, gölgeler, vurgu vb. HSL (Ton, doygunluk ve parlaklık), android için diğer en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarında gördüğümüzün aksine profesyonel sürüm için kilitlenmiştir.

Android kullanıcıları da uygulamada kolajlar yapmayı dört gözle bekleyebilir. Ancak, Fotoğraf Düzenleyicisi'nin öne çıkan özelliği kullanımı kolay hızlı kullanıcı arayüzüdür. Uygulamayla ilgili tek endişe, tahminden çok daha sık açılan tam ekran reklamlardır.

Photo Editor Pro'nun Özel Özellikleri

 • Aksaklık efektleri ve diğer birçok filtre
 • İnce vücut, uzun bacaklar, çoklu saç modelleri için vücut editörü

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.8

İndir Photo Editor Pro

7. FotoDirector

PhotoDirector çok amaçlı bir fotoğraf editörü uygulamasıdır. Basit ama güçlü araçlarıyla görüntülerinizin renklerini ve tonunu hızlı bir şekilde ayarlayabileceğiniz şık ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Android uygulaması ayrıca animasyon araçlarına ve gökyüzünü çıtçıtlarda değiştirmek için en sevdiğim özelliklerden biri olan Sky Replacement'a sahiptir.

Uygulama, fotoğraflarınızı çekerken canlı fotoğraf efektleri uygulayabileceğiniz bir uygulama içi kamera özelliğine sahiptir. Görüntüleri düzenleyebilir ve Facebook, Flickr ve daha fazlasinde hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Genel olarak, PhotoDirector 2022'nin en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından bahsederken dışarıda bırakılamaz.

Android fotoğraf editörü uygulamasını bazı uygulama içi satın alımlarla indirmek ücretsizdir ve reklamlar içerir.

PhotoDirector'ın Özel Özellikleri

 • Fotobombers ve istenmeyen nesneleri kaldırmak için İçerik Duyarlı araç.
 • Lomo, Vinyet, HDR ve daha fazlası gibi sanatsal önceden ayarlanmış fotoğraf efektleri
 • Görüntülerdeki pus, sis ve sisi gidermek için dehaze aracı
 • Resimlerdeki belirli bölgelere efekt uygulamak için fotoğraf fx

Uygulama Yüklemeleri: 50 milyondan fazla
Değerlendirme: 4.5

PhotoDirector'ı indirin

8. Fotor Photo Editor

Fotor, görüntüleri geliştirmek için tonlarca harika özellik ve araç ile Android için en çok önerilen ve en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Uygulama, görüntüleri düzenlemek için çok çeşitli fotoğraf efektleri ve filtreler sunar. Bir resmin parlaklığını, pozlamasını, kontrastını ve diğer yönlerini değiştirmek için 10'dan fazla özelleştirilebilir 'Düzenle' işlevi kullanabilirsiniz.

Fotoğraf editörü ayrıca bol miktarda kolaj şablonu ile kolajlar yapmanıza izin verir. Uygulamayı indirmek ücretsizdir, ancak reklamlar içerir.

Fotor'un Özellikleri

 • Zengin özellikli fotoğraf editörü ve fotoğraf lisanslama platformu
 • Anında ayarlamalar için 'ekranda slayt' özelliklerine sahip 'Geliştir' özelliği
 • Klasik ve Dergi gibi bol kolaj şablonları

Uygulama Yüklemeleri: 10 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.5

İndir Fotor

9. PicsArt Fotoğraf Stüdyosu

500 milyondan fazla indirme ile PicsArt, 2022'deki en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. PicsArt'ın bu kadar göze çarpmasının nedeni, fotoğraflarınızı özelleştirmek için sahip olduğunuz seçeneklerin sayısından kaynaklanmaktadır. Dahili kamera özelliği ve fotoğraf paylaşmak için bir sosyal ağ ile birlikte gelir.

Diğer özellikler kolaj yapımı, çizim, çerçeveler, çıkartmalar ve daha fazlasını içerir. Uygulama bazı uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak kullanılabilse de, reklamlarla uğraşmanız gerekir.

PicsArt Photo Studio'nun Özel Özellikleri

 • Resmin belirli bölümlerine efektleri seçerek uygulamak için fırça modu
 • Hızla gelişen yapay zeka destekli efektler
 • Canlı efektlere sahip dahili kamera uygulaması
 • Katmanları ve ayarlanabilir saydamlığı kullanarak pozlamaları iki katına çıkarın.

Uygulama Yüklemeleri: 500 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.2

PicsArt'ı İndirin

10. Prisma Fotoğraf Editörü

Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizdeki son giriş Prisma'dır. 120 milyondan fazla indirme ile, Android için bu fotoğraf editörü uygulaması, fotoğrafınızı bir resme dönüştürmek istiyorsanız aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir.

Uygulama, fotoğraflarınızda yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için aralarından seçim yapabileceğiniz 300'den fazla sanat stili paketler. Ayrıca, Prima fotoğraf düzenleme uygulaması da her gün yeni bir sanat filtresi sunar, böylece her gün dört gözle bekleyeceğiniz yeni bir şeye sahip olursunuz.

Prisma Fotoğraf Düzenleme Uygulamasının Özel Özellikleri

 • Gelişmiş fotoğraf geliştirme modu
 • Her gün yeni bir sanat tarzı
 • Kreasyonlarınızı paylaşmak ve yeteneğinizi sergilemek için Prima topluluğu

Uygulama Yüklemeleri: 50 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.6

İndir Prisma

11. VSCO Fotoğraf ve Video Editörü

Profesyonelseniz, VSCO fotoğraf düzenleme uygulamasını duymuş olmalısınız. Android için popüler fotoğraf düzenleme uygulaması, fotoğraflarınızı neredeyse anında geliştirmek için 10 hediye ve birkaç filtre getiriyor.
VSCO'yu en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri yapan şey, fotoğrafları düzenlemek için kullanıcılara sunduğu HSL ve Split Tonları gibi profesyonel araçlardır.
Android uygulamasında bir video editörü de bulunuyor.

VSCO ayrıca fotoğrafçıların yeteneklerini sergilemeleri için bir platform sunar. Bunun için VSCO topluluğuna katılabilirsiniz.

VSCO'nun Özel Özellikleri

 • fotoğrafları anında düzenlemek için 10 ücretsiz ön ayar
 • Düzenleme için profesyonel düzeyde araçlar
 • Fotoğraflarınızı göndermek için VSCO topluluğu

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Derecelendirme: 3.5

VSCO'yu indirin

12. Toolwiz Photos-Pro Editörü

Toolwiz Photos, 200'den fazla güçlü araç sağlayan muhteşem bir hepsi bir araya gelen PRO fotoğraf editörüdür. Filtreler ekleyebilir, yüzleri değiştirebilir, doygunluğu ayarlayabilir ve hatta eğlenceli kolajlar oluşturabilirsiniz.

Bu ücretsiz Android uygulaması zarif ve minimalist bir arayüzle kutsanmıştır. Özellikleri ve kullanım kolaylığı, onu Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri haline getirir.

Toolwiz Fotoğraflarının Özel Özellikleri

 • Büyük bir sihirli filtreler ve resim filtreleri koleksiyonu
 • Mükemmel selfie ve Yüz puanlayıcı, dermabrazyon, kırmızı göz giderme ve parlak göz dahil cilt parlatma araçları
 • Gölge ve maske desteğine sahip 200'den fazla metin yazı tipi

Uygulama Yüklemeleri: 10 milyondan fazla
Derecelendirme: 4.4

Toolwiz'i İndirin

Android için En İyi Fotoğraf Düzenleyicisini Seçme

Yukarıda kayıtlı uygulamalarla, fotoğraflarınızı sanatsal başyapıtlara dönüştürebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme uygulamasını gereksinimlerinize göre seçebilirsiniz. Örneğin, kolaj yapmak için PicsArt veya Pixlr kullanmanızı öneririz. Benzer şekilde, selfie'lerinize eğlenceli efektler eklemek istiyorsanız YouCam Perfect veya Prisma'yı deneyin.

2022 için en iyi Android fotoğraf editörü uygulamalarının bu listesini yararlı buldunuz mu? Yorumlarınızı ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.