Windows Program Kaldır Alternatif Programları

Yıllardır Revo Uninstaller gibi bir şey arıyorum . Windows'ta daha önce "Program Ekle veya Kaldır"ı kullandıysanız, bunun yavaş olduğunu, bilgi vermediğini ve bazen tek işlevinde çok iyi olmadığını bilirsiniz:

Revo Uninstaller, istenmeyen programları kaldırmayı hiç olmadığı kadar kolay ve etkili hale getiren inanılmaz bir programdır.

Ancak program mükemmel değil ve çeşitli alanlarda bazı rakiplerinden daha zayıf ve daha güçlü. Revo Uninstaller ile ilgili özel bir şikayetiniz olsun ya da sadece bazı alternatifleri denemek isteyin, bulabileceğiniz en iyi alternatiflerden bazıları burada.

Revo Uninstaller

Yıllardır Revo Uninstaller gibi bir şey arıyorum . Windows'ta daha önce "Program Ekle veya Kaldır"ı kullandıysanız, bunun yavaş olduğunu, bilgi vermediğini ve bazen tek işlevinde çok iyi olmadığını bilirsiniz: bir şeyleri kaldırmak. Revo Uninstaller, tersine hızlı, yardımcı ve atabileceğiniz hemen hemen her şeyi kaldırmada çok etkili olarak bu tasarım kusurlarını düzeltmeyi amaçlar.

Arayüz, kullanımı çok kolay olan ana kaldırıcıyı merkezler. Yüklü programlarınızı ya büyük simgeler olarak ya da ayrıntılı bir liste görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Liste görünümünü ada, boyuta, kurulum tarihine veya şirkete göre sıralamanıza izin verdiği için tercih ediyorum. Revo Uninstaller, varsa sürüm numarasını ve ürünün web sitesini de görüntüler.

Kaldırmak istediğiniz bir şey bulduğunuzda, üzerine tıklayın ve büyük, kolay 'kaldır' düğmesine tıklayın. Programdan emin değilseniz veya geçmişte programı kaldırırken sorun yaşadıysanız, Revo Uninstaller'ın birkaç seçeneği daha vardır. Herhangi bir öğeye sağ tıklamak size şunları yapma şansı verir:

Revo Uninstaller, yalnızca bir sistem bakım programından daha fazlasıdır. Yeni bilgisayarlar neredeyse her zaman "bloatware" adı verilen bir sürü istenmeyen programla birlikte gelir. Sabit sürücünüzü doldururlar ve genellikle çalışmadan önce bir tür abonelik veya satın alma gerektirirler. Genel olarak onlarsız daha iyisin. Bazen bloatware'i yalıtmak, tanımlamak ve kaldırmak zor olabilir çünkü bilgisayar üreticileri genellikle onu işletim sistemine yakın bir şekilde örerler. Profesyoneller bile hepsini temizlemekte sorun yaşayabilir.

İki "Parça Temizleyici" vardır: biri internet tarayıcıları için, diğeri Microsoft Office için. Birincisi, Firefox'ta yerleşik olarak bulunan "özel verileri sil" seçeneğine çok benzer. İkincisi, zamanla biriken gereksiz dosyalar için belirli MS Office programlarına bakar. Makinem oldukça temiz olduğu için Office temizleyiciyi test etme şansım olmadı, ancak denemeye karar verirseniz yorum bırakın.

Bu yeni kaldırıcıyı gerçekten beğendim ve eski programları makinemden kaldırmanın ana yolu olarak kullanmaya başlayabilirim. Şimdiye kadar CCleaner'ı birincil kaldırıcım olarak kullandım, ancak Revo Uninstaller işlemi birkaç tuşa basmayı kesiyor gibi görünüyor. Ana ekranın sabit sürücüdeki tüm programları ne kadar hızlı indekslediğini ve koşullar değiştikçe yenilenebildiğini seviyorum.

Revo Uninstaller'ı bugün deneyin ! Sizin için doğru olup olmadığını anlamaya değer ve yeni bir sistemi şişirirken akılda tutmakta fayda var.

İndirin: Revo Uninstaller

1. IObit Uninstaller

Bu listede ilk sırada IObit Uninstaller geliyor. Revo Uninstaller'a çok benzeyen IObit Uninstaller, bir ton indirme ile inanılmaz derecede popüler bir kaldırıcıdır, bu yüzden bu listeye girer.

Tahmin edebileceğiniz gibi, IObit Uninstaller, istenmeyen programları bilgisayarınızdan hızlı ve kolay bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olması bakımından herhangi bir kaldırıcı gibi davranır. Tabii ki, bunu yaparken Revo Uninstaller'dan birkaç yönden farklıdır.

İlk olarak, IObit Uninstaller için UI tasarımı, Revo ile elde ettiğinizden belirgin şekilde daha akıcı. Revo Uninstaller daha eski moda, neredeyse "varsayılan" bir program türü gibi hissettirirken, IObit Uninstaller daha modern bir görünüme ve hisse sahiptir.

Ayrıca, IObit Uninstaller, Revo Uninstaller'dan çok daha hızlıdır. Revo'nun yüklediğiniz her şeyi yüklemesi ve kataloglaması genellikle birkaç saniye alırken, IObit Uninstaller neredeyse anında çalışmaya hazırdır.

IObit Uninstaller ayrıca mevcut Revo Uninstaller'ın Hunter Moduna eşdeğerdir. Bu, IObit'i, Revo Uninstaller'ın sahip olmadığı bir sürü ekstrayla birlikte gelen ek bonusla, Hunter Moduna düşkünseniz sağlam bir seçim haline getirir.

Örneğin, IObit Uninstaller yazılım sağlığı ve yükleme izleme özellikleriyle birlikte gelir, ancak Revo Uninstall'ın bazı temizleme araçları biraz karşılaştırılabilir. IObit Uninstall, Windows 10'dan Revo Uninstaller'ın kaldıramadığı yazılımları toplu olarak da kaldırabilir.

IObit Uninstaller'ın ana dezavantajı, size satmaya çalıştığı çok miktarda istenmeyen yazılımdır. Programı yüklerken, muhtemelen istemediğiniz programları yüklemenizi sağlamaya çalışan birkaç gizli onay kutusu vardır ve bu, program yüklendikten sonra durmaz.

IObit Uninstaller ne zaman açıksa, ara sıra size şunu veya şunu indirmenizi öneren pop-up'lar gösterecektir, bu gerçekten uğraşılması oldukça can sıkıcıdır. Bu, programı kapattığınızı düşündükten sonra bile olur, bu da başa çıkmak için büyük bir rahatsızlıktır.

İndirin: IObit Uninstaller

2. Absolute Uninstaller

Bu listede sırada Absolute Uninstaller var. Biraz daha hafif ve kompakt bir şey arıyorsanız, Absolute Uninstaller sizin için uygun olabilir.

Revo Uninstaller gibi, Absolute Uninstaller'ın kullanıcı arayüzü de aşina olabileceğiniz eski Program Ekle veya Kaldır menüsüne benzer şekilde daha geleneksel bir program gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Revo Uninstaller'ın aksine, Absolute Uninstaller, başarabilecekleri konusunda gözle görülür şekilde azaltılmıştır. Bilgisayarınızı daha fazla temizlemek için kullanabileceğiniz Avcı Modu veya yabancı araçlar yoktur.

Ancak Absolute Uninstaller, bu dezavantajı yüksek hızı ve kullanım kolaylığıyla kapatıyor. En son yüklenen programlar arasında gezinmek için Revo Uninstaller'ı geride bırakır ve Absolute Uninstaller, Revo'nun kaçırdığı bazı programları bile alır.

Aynı anda birden fazla programı kaldırmak istiyorsanız, Absolute Uninstaller, Revo Uninstaller'ın çok eksik olduğu Toplu Kaldırma özelliği ile bunu da yapabilir.

İndirin: Absolute Unistaller

 

3. Bulk Crap Uninstaller

Eğer peşinde olduğunuz şey toplu kaldırmaysa, Bulk Crap Uninstaller muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Sonuçta adı geçiyor.

Revo Uninstaller aynı anda birden fazla programı kaldıramazken, Bulk Crap Uninstaller bu konuda çok başarılı. Hepsini bir kerede kaldırmak istediğiniz kadar program seçebilirsiniz ve Bulk Crap Uninstaller, ilerledikçe kaldırma sırasını ve türünü değiştirmenize izin veren bir onay kutusu gösterecektir.

Revo Uninstaller'a çok benzeyen Bulk Crap Uninstaller, kaldırma işleminizden önce bir geri yükleme noktası oluşturur ve yüklemeyi bitirdikten sonra kayıp dosyaları aramanıza olanak tanır.

Ancak Bulk Crap Uninstaller, yalnızca istenmeyen programlarınızın mümkün olduğunca çoğunu kaldırmakla ilgili değildir. Bulk Crap Uninstaller, uzman kullanıcılar için de harikadır. Revo Uninstaller, yayıncıların kaldırmanızı istemediği programlar veya çeşitli sistem bileşenleri gibi kaldırılacak çeşitli programları gizler.

Bunun nedeni, bu dosyaları kaldırmak bazen bir programın veya bilgisayarınızın sağlığı için tehlikeli olabilir, ancak daha iyisini biliyorsanız, Bulk Crap Uninstaller istediğiniz her şeyden kurtulmanıza yardımcı olur.

Bulk Crap Uninstaller, başkalarının bilgisayarlarından istenmeyen dosyaları kaldırmanız gerekiyorsa, taşınabilir olarak da mevcuttur ve bu listedeki en zengin özelliklere sahip ve genellikle kullanışlı kaldırıcılardan biridir.

İndirin: Bulk Crap Uninstaller

4. Wise Program Kaldırıcı

Bu listede bir sonraki sırada Wise Program Uninstaller geliyor. Revo Uninstaller'dan daha hızlı ve daha hafif bir şey arıyorsanız, Wise Program Uninstaller iyi bir seçim olabilir.

Wise Program Uninstaller, kaldırılacak çeşitli yüklü programların bir listesini sağladığı için Revo Uninstaller'a çok benzer. Daha az giriş ve dosya boyutu ve daha fazlası gibi daha az bilgi ile Revo'dan daha az kapsamlı bir liste sağladığını belirtmekte fayda var.

Gerçek kaldırma işlemi çok benzer ve eklemek için uygun bir özellik olan tek bir tıklama ile kalan kayıt defteri girdilerini kontrol edebilirsiniz.

Wise Program Uninstaller ile başlatma hızı, Revo Uninstaller ile olduğundan daha hızlıydı, ancak genel deneyim genel olarak biraz daha yavaş görünüyordu.

İndirin: Wise Program Kaldırıcı

5. Geek Uninstaller

Son olarak, Geek Uninstaller bu listeye giriyor. Geek Uninstaller, temiz bir kullanıcı arayüzü ve kullanımı kolay arayüzü ile Revo Uninstaller'a harika bir taşınabilir alternatiftir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Geek Uninstaller tamamen taşınabilir, yani çalıştırmanız için bir EXE dosyası olarak var ve hepsi bu. Bu, programları başka bir bilgisayardan kaldırmanız gerekirse, onu Revo Uninstaller'a mükemmel bir alternatif haline getirir.

Geek Uninstaller, Revo Uninstaller'ın sağladığı daha fazla yabancı özelliklerden bazılarını kaçırdığından, arayüz gözle görülür şekilde soyulmuşsa Revo'yu andırıyor.

Revo Uninstaller gibi, Geek Uninstaller da bir programı kaldırdıktan sonra kalan dosyaları taramak için iyidir, ancak Revo Uninstaller'dan farklı olarak Geek Uninstaller'ın birden fazla sürücüde yüklü programları bulma konusunda bazı sorunları vardır.

Benzer şekilde Windows Mağazası uygulamalarını, Revo Uninstaller'ın varsayılan olarak gizlediği Geek Uninstaller aracılığıyla bulabilirsiniz. Bu , yerleşik ve üçüncü taraf Windows 11 uygulamalarını kolayca kaldırmanıza olanak tanır .

İndirin: Geek Uninstaller

Bilgisayarınızı İyi Bir Şekilde Temizleyin

Gördüğünüz gibi, Revo Uninstaller için birçok alternatif mevcut ve hepsi farklı şekillerde öne çıkıyor.

Tabii ki, özellikle ne yaptığınızı biliyorsanız, Revo Uninstaller ile hala yapabileceğiniz bir ton şey var. Ama orada başka neler olduğunu merak ederseniz, artık tam olarak ne aradığınızı biliyorsunuz.