Windows 11 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 11 Insider yapıları bir süredir yok ve kitlelere yeni özellikler getirdi. Bilgisayarınızda zaten herhangi bir Insider Preview derlemesi çalıştırıyorsanız ve sorunlarla karşı karşıyaysanız, yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz.

Windows 11 Insider yapıları bir süredir yok ve kitlelere yeni özellikler getirdi. Bilgisayarınızda zaten herhangi bir Insider Preview derlemesi çalıştırıyorsanız ve sorunlarla karşı karşıyaysanız, yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Bu kılavuz windows 11 sıfırlamanıza yardımcı olacaktır .

Henüz Windows 11 Insider programını seçmediyseniz, aynı şekilde devam etmeden önce bunları yaptığınızdan emin olun. Windows 11'i sıfırlama ihtiyacı, beta yapıları olduğu ve tam teşekküllü kararlılık bekleyemeyeceğimiz için herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Bakalım aynı şeyi nasıl yapacağız.

Ayarlar aracılığıyla Windows 11'i sıfırlama

Microsoft, Windows'u 2020'de sıfırlamak için bulut indirme olarak bilinen yeni bir yol ekledi. Temel olarak, Windows'un yeni bir kopyasını indirir ve yükler. Bu yöntem, kritik bir sorunla karşı karşıyaysanız yararlıdır.

1. Başlat Menüsü simgesine tıklayın ve Ayarlar uygulamasını açın veya Ctrl+I tuşlarına basın.

Windows 11'i sıfırlama

2. Windows Update > Gelişmiş Seçenekler 'egidin. Kurtarma düğmesine tıklayın.

Windows 11 Kurtarma

3. Kurtarma bölümünde, bu bilgisayarı sıfırla olarak etiketlenmiş bir seçenek göreceksiniz. Bilgisayarı Sıfırla düğmesine tıklayın.

Windows 11 Sıfırlama

4. Dosyalarınızı PC'de tutma veya her şeyi silme seçeneği verilecektir. Devam etmek için tercih ettiğinizi seçin.

Kullanıcı dosyalarının saklanıp saklanmayacağını seçme

5. Ardından, Windows'un yeni bir kopyasını indiren ve yükleyen Bulut indirmeveya Bilgisayarı yerel olarak sıfırlayan Yerel yeniden yükleme arasından seçim yapın.

Sıfırlama seçenekleri

6. Son olarak, sıfırlama sırasında ne olacağını gösteren bir ekran ve son bir istem görünecektir. İşlemi başlatmak için Sıfırla'yı tıklatın.

Son Sıfırlama istemi

İşte bu kadar. Şimdi, Windows sıfırlama işlemine başlayacak ve donanımınıza ve seçtiğiniz indirme seçeneğine bağlı olarak tamamlanması yaklaşık 45 dakika sürebilir.

Windows 11'i bu şekilde kolayca sıfırlayabilirsiniz. Bilgisayarı sıfırlamayı mı yoksa temiz yükleme yapmayı mı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.