Twitter Mavi Tık İçin Nasıl Başvurulur

Twitter'da dünyaya Doğrulanmış Kullanıcı olduğunuzu söyleyen gıpta ile bakılan mavi rozete sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, artık bunun için başvurabilir , bekleme ve platformun size beklemeden vermesini umma ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz

Twitter'da dünyaya Doğrulanmış Kullanıcı olduğunuzu söyleyen gıpta ile bakılan mavi rozete sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, artık bunun için başvurabilir , bekleme ve platformun size beklemeden vermesini umma ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Mavi onay işaretine başvurmak son derece kolaydır, ancak isteği gönderen birçok kişiye hiçbir zaman "doğrulandı" uyarısı verilmez. Twitter hesabınızın resmi olarak doğrulanması için bazı kriterleri karşılamanız gerekecek ve nihayetinde mavi rozeti alıp almadığınızı belirlemek için karar Twitter ekibine düşecek.

Çok uzun zaman öncesine kadar, yalnızca Twitter'ın takdirine bağlı olarak doğrulanabiliyordunuz. O zamanlar, şirketin başarılarınızı gerçekten tanıdığını varsayarsak, doğrulanmak için yapabileceğiniz tek şey platformun etkisi ve aktif kullanımıydı. Bir ödül olarak, profiliniz genellikle çok daha yasal ve resmi olarak görüldü ve tweet'lerinize ekstra güvenilirlik sağladı. Doğrulamanın daha geniş bir grup tarafından alınabildiği bu günlerde, aynı anlama gelmeyebilir - ancak profiliniz birçok kişi tarafından görülüyorsa yine de çok faydalıdır.

Doğrulanmış olmanın (Twitter Analytics'e erişim dışında) herhangi bir somut avantajı yoktur, ancak faydaları, kullanıcıların mavi onay işaretli insanlara tepki verme biçiminden gelir. Twitter hesabınız doğrulanırsa takipçi kazanmak, güven kazanmak ve markanızı geliştirmek daha kolay olabilir. Kılavuzumuzda, Twitter doğrulaması için nasıl başvuracağınızı ve buna uygun olup olmadığınızı adım adım göstereceğiz.

Doğrulanması için hesabınızın çeşitli gereksinimleri karşılaması gerekir. Twitter yönergelerine göre, hesabınızın "gerçek, dikkate değer ve aktif" olması gerekir. Sosyal medya platformu bunu bizim için biraz bozuyor ve Twitter'ın başvurunuzu kabul etmesi için üçünüzün de olduğunu kanıtlamanız gerekecek. Doğrulama süreci, hesabınızın ilişkilendirildiği içerik türüne göre biraz farklılık gösterir, ancak genel kurallar tüm kullanıcılar için aynıdır.

Twitter'ın doğrulanmış hesaplar için birkaç alt kategorisi vardır ve bunların her biri sizden biraz farklı bilgiler vermenizi isteyebilir. Twitter, kendi web sitesinde her kategorinin neleri kapsadığının tam bir listesine sahiptir , ancak bunun sizin için geçerli olup olmadığını görebilmeniz için kısa bir özet aşağıda verilmiştir.

 • Devlet dairesi hesapları, makam adayları ve devletteki bireyler
 • Önde gelen doğrulanmış şirketlerin liderleri ve yöneticileri dahil olmak üzere şirketler, markalar ve kuruluşlar.
 • Eğlence şirketleri, prodüksiyon şirketleri ve eğlence sektöründe çalışan kişiler.
 • Çeşitli konulara farkındalık getiren, bilgi paylaşan ve kendi topluluklarını oluşturan aktivistler ve organizatörler. Bu sadece bireyler için geçerlidir ve bölgelerindeki ilk %0.05'te yüksek bir takipçi sayısına sahip olmaları gerekir.
 • Gazeteciler ve serbest gazeteciler de dahil olmak üzere haber kuruluşları ve haberlerdeki kişiler.
 • Spor ve oyun. Buna spor organizasyonları, takımlar ve ligler ile profesyonel spor veya oyun (e-spor) ile uğraşan bireyler dahildir.
 • İçerik oluşturucular ve diğer etkili kişiler. Bu, yalnızca herhangi bir platformda düzenli olarak orijinal içerik yayınlayan kişiler için geçerlidir.

Yukarıda belirtilen kategorilerden birine uyduğunuzdan emin olmanın yanı sıra, aslında Twitter hesabınızın iddia ettiği kişi veya kuruluş olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Bu nedenle, Twitter doğrulamasının ilk adımı, gerçekliğinizi kanıtlamak olacaktır. Kesin kriterler, kategorinize göre değişebilir, ancak genel olarak, aşağıdakilerden biri aracılığıyla orijinalliğinizi kanıtlayabilirsiniz:

Twitter'ınıza geri bağlanan resmi bir web sitesi. Bir kuruluş için çalışan bir kişiyseniz, kuruluşun gerçek sayılması için önceden doğrulanmış olması gerekir.

Doğrulama için devlet tarafından verilmiş bir kimlik sağlayın.

İlgili bir kuruluşa bağlı resmi bir e-posta adresi. Bu, kolejiniz, işiniz veya doğrulanmış diğer herhangi bir kurum anlamına gelir.

Yukarıdaki gereksinimlerin tümünü gözden geçirdikten sonra, gerçek başvuru süreci çok basittir ve ister mobil ister PC olsun tüm Twitter platformlarında aynıdır. Ancak, işleme başladığınızda, tam rotanın profilinizin hangi kategoriye girdiğine bağlı olarak değişeceğini unutmayın. Twitter'ın başvurunuzu gözden geçirmesi 14 gün kadar sürebilir ve son başvuru reddinizden bu yana 30 gün geçtikten sonra doğrulama için tekrar başvurabilirsiniz.

 1. Twitter ayarlarına gidin . Mobil uygulamada buna, sol üst köşedeki profil resminize dokunarak ve Ayarlar'a inerek erişilebilir. Masaüstünde, ekranın sol tarafında "Diğer" altında gizlenmiş Ayarlar'ı bulacaksınız.
 2. Ardından, "Hesabınız"a ve ardından "Hesap Bilgileri"ne gidin. Bu aşamada şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir.
 3. Diğer hesap ayarları arasında "Doğrulandı" bölümünü göreceksiniz. İşlemi başlatmak için "Doğrulama İste"ye dokunun.
 4. Twitter, yukarıda listelendiği gibi bir dizi kategori arasından seçim yapmanızı isteyecektir. Hesabınız bunlardan herhangi birine girmiyorsa "Diğer" de vardır.
 5. Ardından, ait olduğunuz kategorinin hangi dalını daraltmanız gerekecek. Örneğin, "İş"i seçerseniz, bir şirket mi, içerik oluşturucu mu, eğlence alanında çalışan bir kişi mi yoksa bir prodüksiyon organizasyonu mu olduğunuzu seçmeniz istenecektir.
 6. Bir sonraki adımda seçiminizin kanıtını gönderin. Kesin gereksinim kategoriden kategoriye değişecektir.
 7. Haberler, Wikipedia makaleleri veya resmi web sitelerindeki kendi kredileriniz de dahil olmak üzere, orijinalliğinizi kanıtlayan üç adede kadar bağlantı daha eklemeniz istenebilir.
 8. Gerçekliğinizi kanıtlayan ve Twitter hesabınıza bağlantı veren bir web sitesi ekleyin.
 9. Son olarak, eklediğiniz tüm kanıtları gözden geçirin ve hazır olduğunuzda talebinizi gönderin.

Başvuru yapıldıktan sonra, şirketten bir yanıt beklemeniz yeterlidir.