Twitter, Fleets özelliği için yeni bir yaratıcı araç olan Twemoji'yi tanıttı


Bu özellik kısa vakit evvel Twitter Japonya yönünden açıklandı ve kullanıcıları Filo oluşturma penceresinin üst evresinde yeni bir çıkartma tepsisi ile ilgili bilgilendirdi. Mobil mesajlaşma programları söz hususu olduğunda, 24 saat sonra kaybolan 'hikayeler' ya da geçici gönderiler
Twitter, Fleets özelliği için yeni bir yaratıcı araç olan Twemoji'yi tanıttı

Bu özellik kısa vakit evvel Twitter Japonya yönünden açıklandı ve kullanıcıları Filo oluşturma penceresinin üst evresinde yeni bir çıkartma tepsisi ile ilgili bilgilendirdi. Mobil mesajlaşma programları söz hususu olduğunda, 24 saat sonra kaybolan 'hikayeler' ya da geçici gönderiler, Instagram, Facebook, WhatsApp, Spotify ve hem de LinkedIn gibi uygulamalarla nerdeyse her yerde mevcut. Twitter şimdi kendi hikayeleri ele alan Filoları yeni bir özellik olan Twemoji çıkartmaları ile yükseltiyor.

Yeni Twemoji özelliği, Filo olarak paylaştığınız rastgele bir görüntünün ya da videonun üstünde bir dizi çıkartma kullanmanıza izin verir. Bu özellik kısa vakit evvel Twitter Japonya yönünden açıklandı ve kullananlara Filo oluşturma penceresinin üst evresindeki yeni çıkartma tepsisini kullanmaya başlayabileceklerini bildirdi. Oradan, rastgele bir Twemoji'ye dokunabilir, onları başka içerik ya da yazının üstüne taşıyabilirsiniz.

Çıkartma tepsisine ek olarak, şirketin belirli emojileri kullanıcı aramalarıyla eşleşecek açıklayıcı adlar ya da açıklamalarla etiketlediğini ima eden Twemoji'yi de arayabilirsiniz. 

Ayrıca şu anda sadece klavye oluşturucusuyla telefonunuza emojiler ekleyebilir ve sonrasında bunları tekrardan boyutlandırabilirsiniz. Fakat Twemoji'nin tanıtımı, ileride Filolara istikbal daha çok özelliğin bir göstergesi olabileceği amacıyla iyi bir işaret olarak kabul edilebilir.


Twitter'ın Filoları, Snapchat ve Instagram gibi çok sayıda 'filtre' ve 'lens' ve özel efekt yayınlayan ağır sikletlerle karşılaştırıldığında, özelliklerin cephesinde hala gerektiğince barebonlar - TikTok , özel AR efektleri amacıyla Apple'ın yeni LiDAR tarayıcılarını bile kullanıyor . Fakat Filoların ne kadar yakın vakitte kullanıma sunulduğu düşünüldüğünde, Twitter'ın bu sene aktif kullanıcıları artırmaya ve daha çok özellikten para kazanmaya çalışırken Filolara daha çok özellik getirdiğini görmek harika.

Bu özellik bundan sonra Japonya'daki kullanıcılar amacıyla mevcutken, başka ülkeler bu özelliği yakında alabilir. Twitter bu sene birkaç yeni özellik sunmaya hazırlanıyor - kısa vakit evvel Hindistan, Brezilya ve Japonya'da Sesli DM'leri pazara vakitrken, Clubhouse rakibi Spaces üstünde çalışmalar süratle devam ederken, Android kullanıcıları yeni bir beta versiyonda bu özelliğin tadına varıyor.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.