Togg'un Aylık Teslimat Sayısı 2 Bin Adeti Aştı!

Togg, üretim kapasitesini artırma çabalarını sürdürerek aylık teslimat sayısını yaklaşık 2 bin adete çıkardı. Ağustos ayının sonunda elde edilen verilere göre, Togg'un hızla büyüyen teslimat performansı dikkat çekiyor.

Togg'un Aylık Teslimat Sayısı 2 Bin Adeti Aştı!

1-16 Ağustos tarihleri arasında 909 adet T10X modelini sahipleriyle buluşturan Togg, Ağustos ayı sonunda toplam teslimat sayısını 1965 adede çıkardı. Bu sayede, Togg, Mayıs ayında teslimatlarına başladığından bu yana geçen üç ayda elde ettiği toplam teslimat adedini bir ay içinde aştı.

Togg, şimdiye kadar 3400 adet T10X modelini mutlu sahipleriyle buluşturdu. 2023 yılı sonunda ise toplamda 28 bin araç üretme hedefi bulunan şirket, bunların 20 binini bireysel müşterilere teslim etmeyi planlıyor. Bu hedefe ulaşmak için kalan dört aylık süreçte aylık 4150 adet teslimat yapması gerekiyor.

Togg, 2030 yılının sonuna kadar toplam 1 milyon araç üretmeyi amaçladığını açıklamıştı. Şirket, C-SUV modeli dışında C-X Coupe, C-Sedan, B-SUV ve C-MPV olmak üzere farklı gövde tiplerine sahip dört farklı model üretme planı yapıyor. İkinci model olan C-Sedan'ın 2025 yılında tanıtılması bekleniyor.