Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Türkiye pazarında yeni Clio, Equilibre ve Evolution olmak üzere iki farklı versiyonda sunulacak. Bu yeni model, önceki nesil Clio ile aynı fiyat etiketine sahip olacak, bu da müşterilere tanıdık bir fiyatla yenilikçi bir deneyim sunacak.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Türkiye otomobil pazarının vazgeçilmezleri arasında yer alan Renault Clio, beşinci jenerasyonuyla karşımıza çıkıyor. Renault'nun son teknolojik yeniliklerini bünyesinde barındıran bu yeni model, şehirli otomobil tutkunları için heyecan verici bir seçenek olacak. Renault Clio'nun yeni modeli, "equilibre" başlangıç versiyonuyla 826.900 TL'den satışa sunulacak.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Makyajlı Renault Clio fiyat listesi  (Eylül 2023)

Versiyon Fiyat
equilibre 1.0 SCe 65 hp 826.900 TL
equilibre 1.0 TCe x-tronic 90 hp 921.900 TL
evolution 1.0 TCe x-tronic 90 hp 959.900 TL
techno esprit alpine 1.0 TCe x-tronic 90hp 1.023.900 TL
techno esprit alpine E-Tech full hybrid 145hp 1.248.900 TL

Yenilenen Renault Clio: Modern Tasarım ve Üstün Teknolojiyle Öne Çıkıyor!

Yenilenen Renault Clio, modern ve sofistike tasarımı ile dikkat çekiyor. Yeni yüzü, markanın son tasarım dilini yansıtıyor. Göz alıcı ön tasarımı, dinamik hatlarıyla otomobilin enerjik ve canlı bir karaktere sahip olduğunu hissettiriyor.

İç mekânda, Renault'nun en son teknolojik yenilikleriyle donatılan Clio, kullanıcı dostu ve yüksek kalitede malzemelerle konforu ön planda tutuyor. Yeniden tasarlanan kabinde, sade ve şık bir atmosfer hakim. Yüksek kaliteli iç döşemeleri, çevre dostu malzemelerle birleşerek sürücü ve yolcular için benzersiz bir deneyim sunuyor. Sportif bir dokunuşa sahip olan Esprit Alpine donanımı, otomobilin genel estetiğini mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Renault Clio, yedi farklı renk seçeneğiyle sunuluyor: Beyaz, Yıldız Siyah, Mineral Gri, Demir Mavi, Alev Kırmızı, Mercan Turuncu ve özel Kaya Gri. 17 inçe kadar uzanan jant seçenekleri, otomobilin dış görünümüne ekstra bir cazibe katıyor.

Kokpitte, 7 inçlik dijital ekran standart olarak geliyor; ancak Techno Esprit Alpine donanımında 10 inçlik bir ekran seçeneği de mevcut. Multimedya sistemleri, sürücünün ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlandı. Ayrıca direksiyondaki Nouvel'R logosu, iç mekâna lüks bir dokunuş ekliyor.

Otomobilin geniş iç hacmi, arka koltukta oturan yolcular için ekstra bacak mesafesi sunuyor. 391 litrelik bagaj kapasitesiyle Clio, sınıfındaki diğer otomobillerden öne çıkıyor. Ayrıca MULTI-SENSE teknolojisi, kullanıcının sürüş deneyimini kişiselleştirmesine olanak tanıyarak yeni bir boyuta taşıyor.

Gelişmiş İnovasyonlarla Yeniden Tasarlandı

Yeniden tasarlanan Renault Clio, en yeni teknolojik yeniliklerle donatıldı. Özellikle sürücüyü merkeze alan bu teknolojiler, sürüş deneyimini daha keyifli ve güvenli kılıyor. MULTI-SENSE kişiselleştirme özellikleri, kullanıcıya Renault Easy Link multimedya sistemi aracılığıyla kabin atmosferini kişisel zevklerine göre özelleştirme olanağı sunuyor.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Renault Clio, sürücüsünü ve yolcularını korumak için gelişmiş sürüş destek özellikleriyle (ADAS) donatılmıştır. Bu özellikler; Sürüş, Park ve Güvenlik gibi farklı kategorilere ayrılıyor. Aktif acil durum frenleme sistemi, yol işaretleri tanıma ve çevresel görüş sağlayan 360° kamera gibi yenilikçi özellikler, yeni Clio'nun sadece şık değil, aynı zamanda güvenli bir sürüş ortamı sunduğunu gösteriyor.

Daha Geniş Motor Seçenekleriyle Geliyor

Yeni Clio, kullanıcılarına geniş bir güç aktarma yelpazesi sunuyor. Bu seçenekler arasında öne çıkan 145 hp E-Tech tam hibrid motor, sürücüsüne şehir içi sürüşte benzersiz bir elektrikli deneyim sunuyor. Bu sayede hem yakıt tasarrufu sağlanıyor hem de CO2 emisyonları azaltılıyor. Ayrıca, tüm motor seçeneklerinde bulunan eko-sürüş asistanı, daha verimli bir sürüş için sürücüye pratik önerilerde bulunuyor, bu sayede yakıt tüketimi ve CO2 salınımı optimize ediliyor.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

E-Tech Tam Hibrit 145 hp Motor Teknolojisi

Yeni nesil Clio, Renault'nun 2020 yılında otomobil gamında tanıttığı E-Tech Tam Hibrit motor teknolojisini taşıyor. Bu yenilikçi motor, 145 hp gücündeki E-Tech Tam Hibrit versiyonu ile Clio'nun performansını ve verimliliğini artırıyor.

Bu özel E-Tech Tam Hibrit sistem, Renault'nun Formula 1 pistlerinde edindiği deneyimlerle geliştirildi ve 150'den fazla patent içeriyor. Sistemin enerji geri kazanma yeteneği, yeni Clio'nun hem enerji tasarrufu yapmasını hem de daha dinamik bir sürüş deneyimi sunmasını sağlıyor. Motor kombinasyonu; bir 36 kW gücündeki elektrik motoru, bir 18 kW yüksek voltajlı marş jeneratörü, 4 silindirli 1,6 litrelik 94 hp içten yanmalı motor, çok modlu akıllı debriyajsız şanzıman ve 1,2 kWsa kapasiteli bataryadan oluşuyor.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Bu hibrit sistemi, içten yanmalı motor için dört oranlı ve ana elektrik motoru için iki oranlı şanzıman ile donatıldı. Bu sayede, motor kombinasyonu 14 farklı modda çalışarak enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkarıyor.

Yeni Clio, başlangıçta daima elektrikli modda hareket ediyor ve kentsel sürüşte %80'e varan oranlarda elektrik motorunu tercih ediyor. Bu, geleneksel benzinli motorlara göre yakıt tüketimini yaklaşık %40 azaltıyor. Ayrıca, Clio'nun E-Tech Tam Hibrit versiyonu, hibrit şehir otomobilleri kategorisinde en geniş batarya kapasitesine sahip. CO2 emisyon değeri ise sadece 93 gr/km olarak kaydediliyor. Bu, kullanıcılara bataryayı şarj etme ihtiyacı duymadan tam bir elektrikli sürüş deneyimi sunuyor.

Renault'nun En Yeni Modeli Clio Türkiye'de! Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

TCe 92: Üç silindirli turbo beslemeli bu benzinli motor, 92 hp güç ve 165 Nm tork değeriyle kullanıcıya sunuluyor. Hem 6 vitesli manuel şanzımanla hem de otomatik şanzıman seçeneğiyle alınabiliyor. Otomatik vites seçeneği, konforlu ve hızlı vites değişimleri sunarak sürüş zevkini artırıyor.

SCe 70: Şehir içinde ekonomik sürüş arayanlar için ideal olan bu atmosferik 3 silindirli 1.0 SCe motor, 70 hp güç ve 100 Nm tork değerine sahip. 5 vitesli manuel şanzımanla birleştirildiğinde, şehir içi sürüşte mükemmel bir uyum sağlıyor, böylece sürücüye sorunsuz ve dinamik bir sürüş deneyimi sunuluyor.

TCe 105 LPG: Bu özel TCe 105 LPG üç silindirli turbo motor, yeni nesil Clio'da performansla ekonomiyi buluşturuyor. Çift yakıt teknolojisiyle, daha az yakıt tüketimi ve CO2 emisyonuyla dikkat çekiyor. Benzinli bir motora göre yaklaşık %10 daha az CO2 salımı yaparak çevre dostu bir sürüş sunuyor. 175 Nm tork değeriyle etkileyici bir performans sergiliyor. İki yakıt deposuyla birlikte, tek seferde 1.100 km'ye kadar sürüş mesafesi sunuyor. Bu sistemin sunduğu avantajlarla sadece performans değil, aynı zamanda ekonomik bir sürüş deneyimi de yaşatıyor. Araçta bulunan LPG sistemi, fabrika çıkışlı olarak monte ediliyor.