Pokemon Oyunlarını Oynamak İçin PC İçin En İyi 7 Nintendo DS Emulatorü

Size Nintendo DS'nin tarihini vaaz etmeyeceğim ya da Nintendo DS'yi oynamak amacıyla ani dürtülerinizi doğrulamaya çalışmayacağım. Şu anda derhal mevzuya geleceğim zira namacıyla burada olduğunu biliyorum.

Size Nintendo DS'nin tarihini vaaz etmeyeceğim ya da Nintendo DS'yi oynamak amacıyla ani dürtülerinizi doğrulamaya çalışmayacağım. Şu anda derhal mevzuya geleceğim zira namacıyla burada olduğunu biliyorum.

Sizi geçmişinize bağlayan Pokemon DS: Nintendo DS'ye özel Pokemon oyunları oynamak amacıyla buradasınız. Pokemon, PC amacıyla bir Nintendo DS emülatörüne sahip olmayı sevmemin namacıylai. Mario, The Legend of Zelda, Metroid Prime Hunters gibi başka Nintendo oyunlarını oynamak isteyebilirsiniz.

Yine de, PC'de Pokemon oyunları oynamanıza izin verecek en iyi Nintendo DS emülatörlerinden bazıları burada -

2021'de PC İçin En İyi Nintendo DS Emülatörleri

1. DeSmuMe

2021'de PC İçin En İyi Nintendo DS Emülatörleri

İsim biraz garip olabilir ve telaffuz daha da kötüdür. Fakat DeSmuMe, aslında, PC amacıyla en iyi DS emülatörlerinden bir tanesidir (Windows ve Mac). Her şeyden önce, ana özellik, emülatörün açık kaynak olması vasıtası ile sıksık olarak gelişmesidir.

DeSmuMe, Windows ve Mac'te mevcuttur. Nintendo DS oyunları her iki platformda da son derece problemsiz çalışıyor, fakat MacBook Air'imde (2017 sürümü) maksimum grafikte oyun oynarken çerçeve düşüşleriyle karşılaştım. Sonuç olarak, performans PC'nizin yapılandırmasına bağlı olacaktır.

İşin iyi tarafı, grafiklerde ve emülasyon ayarlarında tonlarca özelleştirme yapabilirsiniz. Hile kodu yöneticisi ve USB denetleyici desteği gibi diğer ek kullanımı kolay özellikler de vardır. NDS emülatörü, oyuna kaldığınız yerden devam etmenizi gerçekleştiren bir kaydetme yuvası özelliği de sunar.

Kullanılabilirlik - Windows ve Mac

Neden DeSmuMe kullanıyorsunuz?

 • Nightly derlemelerini sık sık yayınlayın
 • Yüksek Uyumluluk

2. MelonDS

MelonDS Emülatör

PC amacıyla en iyi Nintendo DS emülatörlerinden bahsettiğimizde, MelonDS her vakit meydana çıkmayı başarır. Bu emülatör genelde baskın NDS öykünücüsü DeSmuMe ile karşılaştırılmıştır.

DeSmuMe'den değişik olarak, PC amacıyla bu emülatör pek çok öykünme ve grafik opsiyonunden yoksundur, fakat DS oyunlarının son derece titiz bir şekilde oluşturulması gibi birtakım alanlarda kusursuzdir.

Yeni OpenGL renderlemesi sayesinde, Nintendo DS emülatörü, orta performanslı sistemlerde bile aşırı çözünürlüklerden yararlanmanıza imkan tanır ve yeni JIT tekrardan derleyicisiyle Melon süratli emülasyon yapabilir. PC'de Pokemon oyunları oynamak istiyorsanız, MelonDS kusursuz bir seçimdir. Windows amacıyla en iyi DS Emülatörüdür.

MelonDS'nin bir başka mühim özelliği, çok oyunculu oyunları oynamak amacıyla mahalli Wi-Fi desteğidir. Bu özellik deneysel olmasına ve sadece birkaç oyunla işlevini gerçekleştirmesine rağmen, çalıştığını görmek büyük bir beğeni veriyor. Bunun dışında, PC amacıyla başka NDS emülatörlerinde süregelen olan yuva kaydetme opsiyonu, birkaç ekran düzeni opsiyonu ve oyun çubuğu desteği vardır.

Kullanılabilirlik - Windows ve Linux

Neden MelonDS kullanıyorsunuz?

 • Artan çözünürlüklerde yüksek performans
 • Yüksek doğruluk

3. NO$GBA

NO $ GBA, Gameboy ilerlemiş oyunlarını taklit etmeye başlamasına rağmen, Windows amacıyla en iyi Nintendo DS emülatörlerinde hala üst sıralarda yer alıyor. İlk olarak, bu DS emülatörünün bir artı noktası, GBA, Nintendo DS ve Nintendo DS Lite (DSi) oyunlarını desteklemesidir.

Grafik ayarları açısından, DS emülatöründe sadece bir avuç vardır. Fakat ayarlarda oluşturulan birkaç ince ayar ile biri DeSmuME ile karşılaştırılabilir iyi oyun grafikleri elde edebilir. Uzlaşmanın gümüş bir astarı var - Birincisi, Nintendo DS emülatörü düşük performans gösteren PC'lerde bile çok süratli çalışıyor. İkinci olarak, burada anlatılan başka en iyi NDS emülatörlerine kıyasla çok az sistem kaynağı gerektirir.

Fakat sorun, ekran düzeni özelliklerinin olmamasıdır. Ayrıca, çok oyunculu altarnatif deneyseldir ve benim halimda çalışmadı. Öykünücü sadece Windows'ta kullanılabilir. Bunun dışında joystick desteği ve kaydetme hali opsiyonu var. NO $ GBA bunun dışında şirket içi hile kodu desteğine sahiptir.

Kullanılabilirlik - Windows

Neden $ GBA Yok kullanıyorsunuz?

 • Düşük bellek kullanımı ve yüksek hız sunar
 • Ayrıca GBA a Nintendo DSi oyunlarını destekler

4. RetroArch

 

Buradaki başka Nintendo DS emülatörlerinden değişik olarak, RetroArch, kullanıcıların nerdeyse bütün retro konsolların oyunlarını oynamasına izin veren hepsi bir arada bir emülatördür. Buradaki fikir, birkaç emülatörün (çekirdek olarak da bilinir) tek bir yazılımda bir araya getirilmesidir.

Bizim durumumuzda RetroArch, NDS başlıklarını taklit etmek amacıyla DeSmume ve MelonDS sunar. Hepsi bir arada bir emülatör bulunduğu amacıyla, bütün Nintendo konsollarının (NES, SNES, DS, DSi, 3DS, 64), Atari, MAME ve daha çoksının oyunlarını çalıştırabilirsiniz.

Kullanıcı kullanıcı arayüzü ilk başta ürkütücü gelebilir, fakat bir vakit kullandığınızda son derece kolaylaşır. Bununla birlikte, oyun çalıştırmak, buradaki başka Nintendo DS emülatörlerine kıyasla oran olarak zordur.

Bunun dışında bütün asli grafik ve öykünme seçeneklerine sahiptir. Yerel çözünürlüğü 4K'ya kadar artırabilir ve oyunların görünümünü büyük ölçüde değiştirebilecek gölgelendiriciler uygulayabilirsiniz. Joystick desteği, kayıt yuvası opsiyonu ve değişik ekran düzeni opsiyonu vardır.

RetroArch ile alakalı bir sorun, başkalarından daha çok PC kaynağı kullanması olabilir. Fakat genel olarak, PC amacıyla hala en iyi emülatörlerden biridir.

Neden RetroArch kullanıyorsunuz?

 • Hepsi bir arada emülatör
 • Önceden yüklenmiş birkaç oyun

Kullanılabilirlik - Tüm platformlar

5. OpenEmu

OpenEmu Emulatör

OpenEmu, diğer konsol emülatörleri amacıyla diğer bir ön uç yazılımdır. PC amacıyla bu emülatör, desteklenen konsollar ve emülasyon seçenekleri yönünden RetroArch'tan çok değişik değildir.

Bununla eş güdümlü, OpenEmu'nun muazzam derecede tasarlanmış kullanıcı kullanıcı arayüzüü, onu diğer bütün emülatörlerden değişik kılar. Mac kullanıcısıysanız, kullanıcı arayüzü size iTunes'u hatırlatacaktır. Örneğin, emülatör oyunlar amacıyla kutu resmi gösterir ve bunları platforma göre sıralar. Nintendo DS oyunlarını oynamak amacıyla OpenEmu, DeSmuMe emülatörü ile eş güdümlü gelir.

Birkaç grafik ayarının olmaması, çoğu kullanıcıyı üzebilir. Ayrıca, testlerimde dahili çözünürlüğü artırma sekmesini görmedim. Nintendo öykünücüsünde ekran düzeni seçenekleri, kaydetme durumları, hile kodu desteği vb. Gibi diğer her şey son derece fazladır. DualShock, Switch Pro, Wiimote ve daha çoğunu sahibi olan çok sayıda denetleyici desteği vardır. Sonuç olarak, OpenEmu, Mac amacıyla en iyi DS emülatörlerinden biridir.

Kullanılabilirlik - Mac

Neden OpenEmu kullanıyorsunuz?

 • Basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü
 • Hepsi bir arada emülatör

6. Citra (Nintendo 3DS Emülatörü)

 

Kuşkusuz, Citra, PC'de Pokemon oyunları oynamak amacıyla en iyi Nintendo 3DS emülatörüdür. Vasat bir sistemle bile, birkaç 3DS başlığını tam grafik ve yüksek çözünürlükte çalıştırabilirsiniz.

Nintendo 3DS emülatörü, kullanıcıların Pokemon oyunlarını ve The Legend of Zelda oyun tecrübesini görülmemiş bir bölgeye taşıyan 4K'ya kadar dahili çözünürlükleri ayarlamasına imkan tanır. Oyunlara gelince, Citra'nın resmi internet sitesinde, Nintendo 3DS oyunlarının PC emülatörü ile uyumluluğuna bakabileceğiniz bir seksiyon var.

Yazılıma geri dönün - oyun çubuğu desteği, ekran düzeni seçenekleri ve hile kodu desteği vardır. Nintendo emülatörü, şirket içi bir ekran kaydedici sunar. Citra bunun dışında 3DS mahalli Wi-Fi'yi taklit eder. Başka bir deyişle, emülatörde oyun çalıştıran başka insanlarla çok oyunculu oynayabilirsiniz.

Citra aynı vakitte Android'de de mevcuttur ve onu Android'de çalışan tek Nintendo 3DS emülatörü yapar.

Kullanılabilirlik - Windows, Mac, Linux ve Android

Neden Citra kullanıyorsunuz?

 • Çok oyunculu destek
 • 10x dahili çözünürlük

7. DraStic DS Emulator (Android İçin En İyi Nintendo DS Emülatörü)

Nitendo DS, elde taşınan bir oyun konsoluydu, bu amaçla insanların Android'de Nintendo DS oyunlarını oynamaya hevesli olması doğaldır. Ve şimdiye kadar, Android'de DraStic'ten daha iyi bir DS emülatörü yoktu.

Uygulama, özellikler söz hususu olduğunda PC'deki DS emülatörlerinden daha az değildir. Bu amaçla, denetleyicilerin desteği, halleri kaydetme, buton eşleştirme vb. Var. Uygulama bunun dışında dahili çözünürlüğü artırmanıza da imkan tanır. Ancak, en iyi potansiyeli sadece yüksek yapılandırmalı akıllı telefonlarda bekleyin.

Akıllı telefon ekran dinamikleri Nintendo DS'den (çift ekran) son derece değişik bulunduğu için, program altı değişik sistem opsiyonu vererek bunu telafi ediyor. Varsayılan manzaraün dışında (her iki ekran da eşit derecede büyüktür), yığılmış bir manzara, tek bir manzara ve bir ekranı diğerinden daha kısa tutma opsiyonu vardır.

DrasTic'in tek dezavantajı, 4,99 $ fiyatla ücretli bir Android programı olmasıdır. Bununla birlikte, fiyat, özelliklerin adedi göz önüne alındığında nerdeyse hiç rahatsız değil.

Neden DraStic kullanıyorsunuz?

 • Veriden tasarruf etmek için çevrimiçi Google Drive alanı
 • Öykünme hızını artırın

Emülatörler Yasal mı?


Emülatörler, evet. ROMS, çok değil. Emülatörler, her türden, sadece bir oyun konsolunu taklit eden yazılımlardır. Durum, kendileri yasa dışı olmayan torrent istemcilerine son derece benzer, fakat torrentleri indirmek öyle.

Benzer şekilde, PC emülatörleri yasa dışı değildir, fakat aynı emülatörde oyun indirmek ve oynamak yasa dışıdır. Yine de konuyla alakalı değişik bakış açıları var. Bununla birlikte, şirket bundan sonra DS oyunları üretmese ve bundan para kazanmasa da, retro NDS oyunlarının dijitalleştirilmiş kopyalarını yapmanın yasa dışı olduğuna inanan Nintendo resmi internet sitesine gideceğiz .