Oyun İçin En İdeal SSD: 2021'de En İyi NVMe, SATA SSD'ler


Piyasada tespit edilen fazlası seçenekten SSD satın alırken düşünmeniz gereken ve ihtiyaçlarımız amacıyla kusursuz olanı seçmekte başarısız oluruz. En iyi oyun SSD'sini arıyorsanız, doğru yere geldiniz.
Oyun İçin En İdeal SSD: 2021'de En İyi NVMe, SATA SSD'ler

Piyasada tespit edilen fazlası seçenekten SSD satın alırken düşünmeniz gereken ve ihtiyaçlarımız amacıyla kusursuz olanı seçmekte başarısız oluruz. En iyi oyun SSD'sini arıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Katı Hal Sürücüler  (SSD'ler) sayesinde, uygulamaların ve oyun kurulumlarının bilgisayarlarımızda ve dizüstü bilgisayarlarımızda saatler alacağı günler  geride kaldı. Tipik HDD'lerinizden aşağı yukarı 100 kat daha çok okuma ve yazma süratiyle SSD'ler, depolama teknolojisi çağında devrim yarattı.

Oyun İçin En İyi SSD - Kılavuz

"İyi" bir SSD satın almak, en itimat edilir e-ticaret internet sitenizden en yüksek puan alan rastgele birini satın almakla aynı şey değildir. İyi bir SSD satın alırken göz önünde bulundurulması gereken pek çok etken bulunmaktadır ve fazlası insan bunları genelde gözden kaçırır.

Bilgisayarlara aşinaysanız, SSD'lerin çoğu biçim ve boyutta olduğunu biliyor olabilirsiniz; En tanınmış SSD türlerinden bazıları, alakalı konektör yuvalarına takılan SATA ve NVMe'dir.

Bazı meraklılar, PCIe NVMe SSD'lerin oyun amacıyla SATA'dan mühim ölçüde daha iyi olduğuna inanıyor; bunu bir efsane olarak adlandırırdık. Size oyun oynamak amacıyla iki değişik bilgisayar verseydik - biri SATA SSD ve öteki NVMe ile, oyunda rastgele bir değişiklik fark etmezdiniz.

Bununla birlikte, TLC flaştan daha kısa bir ömre sahip oldukları amacıyla (yaklaşık 10 kat daha kısa) ve dolduğunda yavaşladıkları amacıyla çok çok veri okumayı / yazmayı hedefliyorsanız, yeni QLC flash SSD'lerden uzak durmanızı da öneririm.

Oyun İçin En İyi SSD - M.2 NVMe SSD'ler

1. Samsung 970 Evo Plus - En İyi PCIe NVMe SSD
Samsung 970 Evo Plus, oyun amacıyla en iyi SSD listesindeki en süratli sürücülerden biridir. Bu V-NAND TLC flaşla çalışan M.2 NVMe SSD, sırayla 1200 TBW'ye (Terabayt Yazılı) kadar inanılmaz dayanıklılık derecesine ve 3.500 / 3.300 MB / s'ye kadar sıralı okuma / yazma süratlerine sahiptir.

Hepsinden öte, fiyat / performans oranı akıllara durgunluk veriyor. 512 GB için 800 Tl olan 970 Evo Plus, oyun / günlük kullanım için 2021'in en iyi ve en hızlı SSD'sidir. Ayrıca 1 TB ve 2 TB depolama varyantlarında da mevcuttur.

2. Silicon Power 34A80M28

Silicon Power 34A80M28, sırasıyla 3.400 / 3.000 MB / sn'lik sıralı okuma / yazma hızlarıyla listemizdeki ikinci en hızlı SSD'dir. Bu aynı zamanda kişisel olarak kullandığım sürücü. 

Bununla ilgili deneyimim oldukça istisnai oldu. Şimdi neredeyse bir yıldan fazla bir süredir kullanıyorum ve SSD'nin sağlığı çok kötüleşmedi (3.54 TB yazıldıktan sonra hala% 99.75 sağlıkta), bu harika. Genel olarak, 512GB varyantı için  60 $, satın alabileceğiniz en iyi bütçeli SSD'dir.

3. Western Digital Siyah SN750 SSD
Western Digital, bilgi prosedür depolama piyasasındaki en önde gelen isimlerden biridir. Samsung ve Silicon Power SSD'ler gibi 5 sene garantilidir. Beş depolama çeşidinde gelir: 256GB, 512GB, 1TB, 2TB ve 4TB. Sıralı okuma / yazma süratleri 3.430 / 3.000 MB / sn'ye kadar çıkabilir. WD bunun dışında SSD amacıyla harika izleme yazılımına sahiptir. Diğer bir varyantta, SSD'nin aşırı ısınmasını engel olan fakat ek bir maliyetle gelen bir ısı emici bulunur.  512 GB depolama parametreyi amacıyla /65 ABD doları; oyun / günlük kullanım amacıyla en ideal fiyatlı ve en iyi SSD'dir.

Oyun İçin En İyi SSD - SATA SSD'ler

Daha eski bir dizüstü bilgisayarınız varsa, depolama genişletmesi amacıyla bir M.2 yuvasına sahip olmayabilir. Bu halde SATA arayüzünü kullanabilir ve bir SATA SSD kullanabilirsiniz.

Şu anda, kağıt üzerindeki SATA SSD'ler NVMe standartlarından daha yavaştır, fakat büyük ihtimalle günlük kullanımda büyük bir fark göremezsiniz.

1. Samsung 870 Evo - En İyi SATA SSD
860 Evo, Samsung'un piyasadaki en tanınmış tüketici SSD'sidir. Bu 2,5 inçlik sürücü, 560 MB / sn'ye kadar Okuma ve 530 MB / sn'ye kadar yazma süratlerine ulaşabilir. 

Ek olarak, Samsung Magician yazılımı sürücünün izlenmesine yardımcı olur. Hem de 5 Yıllık garanti ile eş güdümlü gelir ve 512 GB parametre amacıyla 60 ABD doları. Özünde, daha vakit gelen TLC depolama sürücülerinizden daha yüksek bir dayanıklılık seviyesine sahip olan MLC (Çok Seviyeli Hücreler) kullanır.

PS4 amacıyla en iyi SSD 2021'i arıyorsanız, 870 Evo bakmanız gereken şeydir. PS4 çoğu veriyi okur ve yazar; bundan dolayı MLC tabanlı 870 Evo daha uzun vakit dayanmalıdır.

2. WD Blue SATA SSD

WD Blue, en popüler ikinci SATA SSD'dir. 560 MB / sn okuma hızı ve 530 MB / sn yazma hızı ile kesinlikle piyasadaki en hızlı sürücülerden biridir. Beş depolama varyantında mevcuttur - 250GB, 500GB, 1TB, 2TB ve 4TB ve 500GB varyantın fiyatı 60 $, bu da onu piyasadaki oyun / günlük kullanım için en uygun fiyatlı ve en iyi Katı Hal Sürücülerinden biri yapar.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Önemli Konular

Pek çok ucuz SSD DRAM'den yoksundur. Başlangıç ​​olarak, SSD'lerdeki DRAM dosyalarınızın konumunu depolar. Bunu yıllar önce gömdüğünüz hazineyi (verileri) bulmak için kullanacağınız bir harita (DRAM) olarak düşünün. DRAM sayesinde dosya erişimi anlık olacaktır.

Hangi SSD'yi satın alacağınız konusunda kafanız mı karıştı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olalım.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.