NVIDIA, kripto madenciliği karlarını açıklamadığı için 5.5 milyon dolar para cezası aldı


NVIDIA Corporation, gelir artışının bir kısmının kripto madenciliği hedefiyle oyun GPU'ları satmaktan yaklaştığını açıklamadığı amacıyla Emniyet ve Değişim Komisyonu'na (SEC) 5.5 milyon dolar ödemek mecburiyetinde kalacak.
NVIDIA, kripto madenciliği karlarını açıklamadığı için 5.5 milyon dolar para cezası aldı

NVIDIA Corporation, gelir artışının bir kısmının kripto madenciliği hedefiyle oyun GPU'ları satmaktan yaklaştığını açıklamadığı amacıyla Emniyet ve Değişim Komisyonu'na (SEC) 5.5 milyon dolar ödemek mecburiyetinde kalacak. SEC'e göre, şirket bu bulguyu 2018 mali senesi amacıyla arka arkaya iki çeyrek vakitsince açıklamadı.

Bu vakit zarfında, şirket mali raporlarında belirsiz kaldı, sadece oyun işinde gelir artışı olduğunu belirtti. Artışın unsurunu bilerek atlayarak, yatırımcılar karanlıkta kalıyor, geleceğe yönelik yatırımlarla alakalı net kararlar veremiyor. NVIDIA, oyun işi amacıyla büyüme unsurunu saklı tutmasına rağmen, işinin başka alanlarında kriptodan elde edilen geliri kanıtlamaya hevesli olduğundan, ihmal de bayrakları kaldırdı.

Bağlam olarak, kripto madenciliği son birkaç senede son derece tanınmış duruma geldi, fakat Bitcoin ve Ethereum gibi daha tanınmış madeni paralardan birtakımlarını madenciliğin çoğalan zorluğu, birtakımlarının madenciliğin uzun vadede uygulanabilirliğini sorgulamasına namacıyla oldu. Bahsetmemek gerekirse, birtakım kripto para birimleri, modası işlemiş olabilecek sahip olunan madencilik yönteminden uzaklaşıyor. Bu, karbon ayak izimizi azalttığı amacıyla iyi bir şey ve oyuncular amacıyla daha da iyi bir şey, zira daha yüksek kaliteli grafik kartlarına daha basit erişebilmeleri gerektiği manasına geliyor.

Best Buy for NVIDIA grafik kartlarına süratli bir kontrol, stoktaki çoğu değişik alternatifi gösterir. Doğal olarak fiyatlar en ucuzu değil, fakat geçen ay her şey normale dönmeye başladı. Son olarak, NVIDIA uzlaşmayı ödemesine rağmen, bunu yaparak rastgele bir hatalı yaptığını kabul etmiyor ve şirket aynı Hatayı bir daha tekrarlamamayı kabul etti.
 

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.