Lexus Yeni LBX, Türkiye'de ön talep toplamaya başladı

Lexus'un B SUV modeli LBX için online ön talepler alınmaya başlandı. İşte bu otomobilin dikkat çeken özellikleri. Model, Lexus markası için yeni bir deneyimi temsil ediyor ve LBX adını almış.

Lexus'un yeni bir segmente girişini sağlayan LBX, aynı zamanda bu segmentteki yeni müşteri kitlesinin lüks algısını değiştiriyor. Lexus'un yeni B SUV modeli, 2024 yılının ilk çeyreğinden itibaren Türkiye'de ve Avrupa'da satışa çıkacak.

Lexus, ürün gamına UX, NX, RX ve tamamen elektrikli olan RZ modeline LBX'i de ekleyerek geniş bir SUV yelpazesi sunacak.

Türkiye'de ön talepler alınmaya başlandı

Lexus'un B SUV modeli LBX için online ön talepler alınmaya başlandı. Premium marka, Lexus.com.tr adresi üzerinden LBX için online talepleri almaya başlarken, aynı zamanda modele özel hazırlanan 360 derece konfigüratörle müşterilerin tüm detayları önceden keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Avrupalı müşterilerin tercihleri ve yaşam stillerine göre tasarlanan LBX'in, kısa sürede markanın Avrupa'daki en çok satan modeli olması bekleniyor.

Lexus Yeni LBX, Türkiye'de ön talep toplamaya başladı

Yeni Lexus LBX neler sunuyor?

LBX, yeni nesil kendi kendine şarj edebilen 1.5 litrelik üç silindirli motora sahip Lexus hibrit sistemiyle donatılmıştır.

Verimliliği artırmak için yeniden tasarlanan ve daha kompakt hale getirilen tam hibrit sistem, 136 DIN hp maksimum güç ve 185 Nm maksimum tork üretiyor.

Yeni güç birimiyle birlikte LBX, şehir içinde ve virajlı yollarda etkileyici bir sürüş karakteristiği ile keyifli bir performans sunuyor. LBX, 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede tamamlıyor.