Kodi 19 'Matrix' Çıktı: En İyi Özellikler


Neredeyse 2 sene bekledikten sonra Kodi vakfı sonucunda Kodi 19 'Matrix'i pazara sürdü . En son Kodi güncellemesi, Kodi 18 Leia güncellemesi üzerinden detaylı bilhassar ve düzeltmeler getiriyor.
Kodi 19 'Matrix' Çıktı: En İyi Özellikler

Neredeyse 2 sene bekledikten sonra Kodi vakfı sonucunda Kodi 19 'Matrix'i pazara sürdü . En son Kodi güncellemesi, Kodi 18 Leia güncellemesi üzerinden detaylı bilhassar ve düzeltmeler getiriyor. Her geçtiğimiz gün yükselen kablo kesicilerin adedi ile Kodi 19 Matrix, topluluk arasında sıcak bir karşılama elde etmek zorunda. XBMC'ye ait medya oynatıcı, Kodi kullanıcılarının içeriği izlemesini basitleştirmek amacıyla bir dizi bilhassa geldi.

Kodi 19 bilhassarine geçmeden önce, Kodi 19 güncellemesini ilerletmek amacıyla koydukları şaşırtıcı sıkı çalışmayı göstermek amacıyla XBMC yönünden vurgulanan birtakım numaralar.

Kodi 19 Matrisi: Sayılarla

 • Yaklaşık 50 bağımsız açık kaynak geliştiricinin kod katkısı
 • 18.x "Leia" nın ilk sürümünden bu yana 1.500'den fazla çekme talebinde yaklaşık 5.000 kaydetme
 • 5.500'den fazla değiştirilmiş dosya
 • 600.000 satır kod eklendi, değiştirildi veya kaldırıldı
 • Kodi 19 Matrix'i tasarlamak, tasarlamak, geliştirmek ve test etmek için harcanan sayılamaz zaman

Bu en son Kodi güncellemesinde göreceğimiz en iyi Kodi 19 özelliklerine bir göz atalım.

En İyi Kodi 19 Özellikleri


1. Geliştirilmiş Ses Çalma
En büyük Kodi 19 bilhassarinden biri, açık kaynaklı programda tasarlanmış ses ve video oynatımıdır. Kodi 19 Matrix, kitaplık iyileştirmeleri, yeni etiketler, yeni ekranlar, Kodi'nin çıkış tarihlerini, albüm sürelerini, çoklu disk setlerini ve daha fazlasınu nasıl ele aldığı dahil olmak üzere müzik severler amacıyla iyileştirmeler getiriyor.

Kodi Matrix, Matrix ile alakalı yeni temalı görselleştirmelerle eş güdümlü gelir. XBMC, bulguların ses kod çözücü eklentilerinden Kodi oynatıcıya nasıl aktarıldığını da değiştirdi.

2. İyileştirilmiş Video Oynatma
XBMC'ye göre, video oynatma ile alakalı Kodi 19 bilhassarinin fazlası daha tekniktir ve kullandığınız donanıma bağlı olabilir. Kodi 19'da göreceğiniz video oynatma değişikliklerinden bazıları, Windows 10'da AV1 program kod çözme, HLG HDR ve statik HDR10 oynatma, Android'de statik HDR10 ve hareketli Dolby Vision HDR desteği ve daha çok OpenGL bikübik ölçekleyici içerir.

3. Yeniden Tasarlanan Kullanıcı Arayüzü
Diğer Kodi güncellemeleri gibi, Kodi 19 Matrix de güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüyle eş güdümlü gelir. XBMC, bilhassa müzik çalma amacıyla ekranı tekrardan tasarladı. UI ile alakalı başka en iyi Kodi 19 bilhassari şunlardır:

 • Yeni meta veri görüntüleri
 • Oynatma listesi görünümlerinde yapılan değişiklikler
 • Yeni bir "şimdi çalıyor" görünümü
 • Sanat eseri ve görüntü dosyası iyileştirmeleri
 • Hem yeni hem de güncellenmiş GUI kontrolleri

4. Altyazı Opaklığı ve Rengi
XBMC'nin önceki Kodi güncellemelerinde altyazılara odaklandığını enderen gördük. Ancak, Kodi 19 Matrix'te yollarını düzelttiler. Yeni Kodi güncellemesinde, koyu gri bir renk seçme ve altyazıların opaklığını ayarlama seçeneklerine sahip olacaksınız. Ayrıca, diğer bir Kodi 19 özelliği, XBMC'nin altyazılarda sabit vakit damgası katmanlarına sahip olmasıdır.

5. Yeni PVR ve Canlı Televizyon Özellikleri
Birkaç Kodi kullanıcısı, canlı TV izlemek amacıyla açık kaynaklı oynatıcıyı kullanıyor ve yeni Kodi 19 buna odaklandı. İşte Kodi 19'un yeni PVR ve canlı TV özellikleri:

 • PVR hatırlatıcıları
 • Ana ekran widget'ları
 • Grup / kanal yöneticisi geliştirmeleri
 • Gezinme ve iletişim kontrolleri
 • Bağlam menüleri
 • Yeni / Canlı / Final / Premiere etiketleri
 • Kanal numaralandırma ve sıralama
 • Performans geliştirmeleri
 • API iyileştirmeleri

6. Yeni Emniyet Özellikleri
Kodi 19 Matrix ile XBMC, oynatıcının güvenliğine odaklandı. Kodi şimdi yüklü eklentilerin kökenini ve bağımlılıklarını gösterecek. Bu, üçüncü doğrultu veri havuzlarının ilgisiz eklentilerin kodlarının üstüne yazmasını önleyecektir.

Kodi 19 eklenti listesi, sorunlu ve çalışmayan eklentileri de vurgulayacaktır. Ayrıca, meraklı gözlerden uzak tutmak amacıyla Kodi internet arayüzünü şifreyle koruyabilirsiniz. Ek olarak, Kodi, harici arayüzleri etkinleştirmenin emniyet etkisi konusu ile ilgili sizi uyaracaktır.

7. tvOS Desteği
XBMC, iOS 32 bit'e veda etti ve Kodi 19, tvOS amacıyla destek ekledi. Apple kullanıcıları amacıyla, yeni Kodi 19 özellikleri, AppleTV'de belirli TopShelf desteği ve düzeltmeleri, iOS'ta daha iyi günlük kaydı ve çentik desteği içerir.

En son Kodi versiyonu ile ilgili daha çok bilgi edinmek istiyorsanız , Github'daki Kodi 19 güncellemesinin bütün farklılık günlüğünü okuyabilirsiniz .

Kodi 19 Eklentileri: Geriye Dönük Uyumluluk Sorunları
Yeni bir Kodi güncellemesi yayınlandığında, fazlası kullanıcı en son güncellemenin eski eklentilerle uyumlu olup olmayacağından şüpheleniyor. Kodi 19 söz hususu olduğunda, eski Python 2.7'den bir kaymaya işaret ediyor ve Python 3 üstüne geliştirildi. XBMC, varsayılan eklentiler listesine birkaç yeni Kodi 19 eklentisi ekledi.

XBMC, geliştiricilere uzun bir vakit evvelce bu geçiş ile ilgili esasen bilgi verdi, bu amaçla eklentileri en son sürümle uyumlu duruma getirmek amacıyla taşıma dönemleri vardı. Ancak, birkaç Kodi kullanıcısı, eski eklentilerin Kodi 19 Matrix ile uyumlu olmadığından şikayet etti.

Bu amaçla, sahip olunan Kodi eklentilerini kaybetmek istemiyorlarsa, kullananlara en son Kodi güncellemesini şimdilik yüklememelerini öneririz.

En son Kodi güncellemesindeki içeriğin tadını çıkarmanız amacıyla yakında Kodi 19 eklentilerinin listesini güncelleyeceğiz.

Artık Kodi 19 eklentilerinin uyumluluğunu ve Kodi özelliklerini bildiğinize göre, Kodi 19'u cihazınıza şu şekilde indirebilirsiniz:

Kodi 19 Nasıl İndirilir?

Kodi 19, Android, Linux, Mac OS X, iOS, tvOS ve Windows işletim sistemleri için yayınlandı. Kodi 19'u indirmek için resmi Kodi web sitesini ziyaret etmeniz ve cihazınızın işletim sistemini seçmeniz gerekir. İşletim sistemini seçtikten sonra, Kodi 19 güncellemesini indirme seçeneğine sahip olacaksınız.

Kodi 19'un kurulumu oldukça kolay bir prosedürdür ve başka herhangi bir uygulama gibi kurmanız gerekir. Ayrıca, Kodi 19'un önceden yüklenmiş herhangi bir içerikle gelmediğini ve bir medya oynatıcı olarak çalışmak üzere tasarlandığını bilmeniz gerekir.

Yeni özellikleri herkesten önce test etmek istiyorsanız, Kodi 19 gecelik yapılarını indirme seçenekleri vardır. Bunu bir beta Kodi sürümü olarak düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, teknik olarak yetkin değilseniz, Kodi 19'un kararlı yapısını kurmanızı öneririz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.