iPhone 13 Çıkış Tarihi, Fiyat Özellikleri

Apple'ın en son iPhone 12 serisini çok uzun vakit evvel açıklamadığı düşünüldüğünde, bir ileri iPhone ile alakalı bahsetmek amacıyla biraz erken . Fakat iPhone 13 söylentileri ve sızıntıları ilgimizi çekti

Apple'ın en son iPhone 12 serisini çok uzun vakit evvel açıklamadığı düşünüldüğünde, bir ileri iPhone ile alakalı bahsetmek amacıyla biraz erken . Fakat iPhone 13 söylentileri ve sızıntıları ilgimizi çekti. Bu nedenle, iPhone 13'ün ne vakit çıkacağı, iPhone 13'ün neye benzediği, iPhone 13 kamera yükseltmelerinin ne olacağı ve daha çoğu gibi birtakım mühim soruları yanıtlamayı sahibi olan iPhone 13'teki bütün verileri paylaşmak istiyoruz.

Daha çok uzatmadan, Apple'ın en son iPhone 12 sızıntılarına ve söylentilerine dayanarak neler sunabileceğini görelim.

iPhone 13 çıkış tarihi

Apple, geleneksel olarak iPhone lansman vakasını Eylül ayında düzenliyor. Önde gelen Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone 13 aynı vakit dilimini takip edecek.

COVID-19 nedeniyle Apple, üretimde gecikmeler yaşadı. Sonuç olarak iPhone 12/12 Pro ve iPhone 12 Mini / 12 Pro Max lansman tarihleri ​​sırasıyla Ekim ve Kasım aylarına kaydırıldı.

İPhone 13 ne vakit çıkacak?

Fakat Kuo , iPhone 13'ün rastgele bir üretim gecikmesiyle karşılaşmayacağını ve standart vakit dilimine geri döneceğini iddia ediyor. Diğer bir deyişle, iPhone 13'ün Eylül 2021 sonucunda pazara çıkmasını bekleyebilirsiniz.

iPhone 13 özellikleri

İPhone 13 neye benziyor? iPhone 13S?

Mark Gurman'ın Bloomberg raporuna göre iPhone 13 serisi, 2020 iPhone'larda çok sayıda bulunduğu amacıyla dizayn bölümünde büyük bir yükseltme olmayacak. Apple mühendislerinin iPhone 13'ü bir "S" yükseltmesi olarak gördüğünü söylüyor: Bir evvelki modele kıyasla her vakit sadece ufak değişikliklere sahip olan eski kuşak iPhone modellerinde tanınmış bir isimlendirme.

Fakat Japon sitesi  Mac Otakara , yeni iPhone 13'ün iPhone 12'den biraz daha kalın olacağını iddia ediyor; Kesin olmak gerek görülürse 0,26 mm.

Digitimes son raporunda “açıklıyor yeni dizayn bütünleştirir Rx, Tx ve aynı kamera modülünün amacıylae sel aydınlatıcısını ... ufak çentik boyutlarını etkinleştirmek amacıyla. "

Yıldırım Limanı Yok mu?

Apple'ın iPhone 13'ten başlayarak Lightning bağlantı noktasını attığına dair söylentiler var. Gurman, Apple'daki insanların bağlantı noktasını kablosuz şarj lehine kaldırmayı tartıştıklarını söylüyor. Ming-Chi Kuo bile 2019'da Apple'ın 2021'de yıldırım konektörü olmayan 'tamamen kablosuz' bir iPhone sunacağını söyledi.

Apple, bilmeyenler amacıyla iPhone 12'de MagSafe kablosuz şarjı sundu ve şarj tuğlasını kutudan çıkardı.

Apple, bağlantı noktasını kaldırma konusu ile alakalı ciddiyse, Apple'ın MagSafe kablosuz şarj cihazının şarj süratini mühim ölçüde iyileştirmesi gerekeceğini düşünüyoruz. Hem de, kutuya MagSafe şarj cihazını eklemesi gerekir.

Kamera yükseltmeleri

iPhone 13 sızıntıları ve söylentileri, Apple'ın iPhone 12 Pro Max kamera yükseltmelerini kopyalayıp bütün iPhone 13 serisine kopyalayacağını gösteriyor. Diğer bir deyişle, bütün 2021 iPhone'larda 12 Pro Max'in yeni kamera duyargaü, duyarga kaydırma stabilizasyonu ve LiDAR Tarayıcı bulunacak.

Perspektif olarak koymak gerek görülürse, bütün iPhone 13 modelleri (iPhone 13 Pro Max hariç) büyük bir kamera yükseltmesi yapacak.

Hem de DigiTimes, iPhone 13'ün ilerlemiş bir Ultra Geniş kamera lensine sahip olacağını bildiriyor. Kuo da bu iddiayı destekledi. Hem de Pro modelleri, birincil kamera amacıyla görüntü çözünürlüğünü artıracak daha büyük bir CMOS Görüntü Sensörü kullanacaktır.

iPhone 13 Özellikleri

Ekran içi Dokunmatik Kimlik
İPhone 13'ün en büyük özelliklerinden biri, ekran içi parmak izi duyargaünün eklenmesi olabilir. Bunu yedeklemek amacıyla aniden çok iPhone 13 söylenti var.

Bir WSJ raporu, iPhone 13'ün optik bir ekran içi duyarga kullanacağını iddia ediyor, fakat Ming-Chi Kuo, yeni kuşak iPhone'un ultrasonik ekran içi parmak izi okuyucusuna sahip olacağını söyledi. Gürman ayrıca, ekran içi parmak izi duyargaünün 2021 iPhone'larda mühim yükseltmelerden biri olacağını söyledi.

İPhone 13 sızıntıları, FaceID'yi kaldırma planlarının olmadığını da söylüyor. Gurman'a göre FaceID, kamera özellikleri ve AR amacıyla hala kullanışlı.

120Hz ekran

Samsung yönünden sağlanacak LTPO OLED ekran yardımıyla iPhone 13'te daha yüksek yenileme sürati gerçek olacak.

İlk söylentiler, iPhone 12 Pro modellerinin 120Hz teknolojisiyle geleceğini öne sürdü, fakat bunun olmadığını biliyoruz. Şimdi, 120Hz Pro Display söylentileri bu sefer iPhone 13 amacıyla yine geldi.

Bunun dışında iPhone 13, mutlaka A14'ten A15'e standart yonga yükseltmesine sahip olacak. Bir ileri iPhone serisinin Wi-Fi 6E'yi destekleyeceğine dair söylentiler de var. Bir sızıntı, 2021 iPhone'ların 1 TB'a kadar dahili depolamaya sahip olacağını gösteriyor.

iPhone 13 fiyatı ve serisi


Ming-Chi Kuo, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisi ile aynı kalacağını doğruladı. Yani iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 mini ve iPhone 13 Pro Max'i bekleyebilirsiniz.

İPhone 13 fiyatı ile alakalı rastgele bir söylenti yok. Fakat Apple'ı yakından takip eden kişiler, iPhone 13 fiyatlandırmasının iPhone 12 ile benzer olacağını öne sürüyor.

iPhone 13 Mini Fiyatı - 699 $
iPhone 13 Fiyatı - 799 $
iPhone 13 Pro Fiyatı - 999 $
iPhone 13 Pro Max Fiyatı - 1.099 $
Bunun sadece bir ön görü bulunduğunu ve gerçek iPhone 13 fiyatları olmadığını unutmayın.

Yani şunlar bütün iPhone 13 sızıntıları ve söylentileriydi. İPhone 13 ile alakalı daha çok bilgi geldikçe bu makaleyi güncellemeye devam edeceğiz. O vakte kadar, 2021 iPhone'larda ne görmek istediğinizi bize bildirin.